Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina pokonuje Polskę po rzutach karnych w kwalifikacjach olimpijskich w hokeju na lodzie

Ukraina pokonuje Polskę po rzutach karnych w kwalifikacjach olimpijskich w hokeju na lodzie

Warszawa, 10 lutego (UNI) W piątkowy wieczór w Sosnowcu reprezentacja Ukrainy w hokeju na lodzie mężczyzn pokonała w rzutach karnych Polskę 3:2.

Podopieczni Roberta Calabera mogli dobrze rozpocząć spotkanie, ale strzał Pawła Dronii obronił Bogdan Diatczenko. Polska jednak nie zwolniła tempa i już w 7:15 pierwszej tercji po strzale Camille'a Gurneya z niebieskiej linii zdobyła pierwszego gola.

Zawodnicy Calabaru kontynuowali atak, ale przed przerwą nie udało im się podwoić wyniku.

Goście odpowiedzieli drugą połową przy 2:22, gdy Denis Boroday po skutecznym strzale z dystansu podwyższył na 1:1. Polska odzyskała prowadzenie o 13:45 po szybkim ataku wykończonym przez Marcina Kolosa.

Ale Ukraina ponownie wyrównała wynik, gdy Evgeniy Ratushny ogłuszył polskiego bramkarza o 3:43 w trzeciej kwarcie. Goście byli zdeterminowani, aby wyłonić zwycięzcę, ale Maciej Majarka na trzy minuty przed końcem dogonił Andreja Deniskina.

Do przerwy obu zespołom nie udało się znaleźć drogi do siatki. W rzutach karnych Ilja Korenczuk i Oleksij Worona pokonali bramkarza i poprowadzili drużynę gości do miażdżącego zwycięstwa.

Zespół Dmitrija Khristycha jest o krok od zakwalifikowania się do kolejnej rundy kwalifikacji olimpijskich. Po dwóch meczach prowadzą w grupie 10 z pięcioma punktami, a nad Polską ma jeden punkt przewagi.

W niedzielę, ostatnim dniu turnieju, Ukraina zmierzy się z Estonią, a Korea Południowa zmierzy się z Polską.

Uni/Shinhwa GNK

READ  Polska prosi Niemcy o zgodę na wysłanie czołgów Leopard na Ukrainę | Ukraina