Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tom Abercombie przeprowadza kluczowy mecz 18 sekund przed ogłuszeniem Perth Wildcats

Tom Abercrombie wykonał kluczowy obrót 18 sekund przed meczem, aby zakończyć niespodziewane zwycięstwo nad Perth Wildcats.

Paul Kane / Getty Images

Tom Abercrombie wykonał kluczowy obrót 18 sekund przed meczem, aby zakończyć niespodziewane zwycięstwo nad Perth Wildcats.

New Zealand Breakers dokonał oszałamiającego zwrotu w drugiej połowie i wykorzystał zmęczony Perth Wildcats, wygrywając 83-78 NBL na RAC Arena w niedzielę.

Breakers byli w dużej dołku, 13 punktów straty, w połowie trzeciej kwarty, zanim imponujący atak przyćmił dwukrotnych mistrzów, którzy rozegrali swój piąty mecz w 11 dni.

To była niezła zemsta dla The Breakers, którzy w zeszłym tygodniu w Launceston stracili bonusowy film z nadgodzinami na rzecz Wildcats.

Levi Randolph (23 punkty) był mistrzem na ławce gości, co zostało podkreślone przez oszałamiający późny pościg w trzecim klipie zmieniającym mecz.

Czytaj więcej:
* NZ Breakers odrzuca „ złamane serce ” NBL, aby przyćmić kule, przerywając serię porażek
* Australijski NBL: NZ Breakers wyprzedził, a Bryce Cotton został opóźniony dla Perth Wildcats
* Colton Iverson rozpala się, gdy Breakers ma nadzieję wrócić do Nowej Zelandii

Colton Iverson (11 punktów, 17 zbiórek) zdominował barwę w zaciętej walce z Johnem Mooneyem, który prowadził Wildcats z 22 punktami i ośmioma zbiórek.

Bryce Cotton, faworyt, który wygrał drugą z rzędu nagrodę MVP, walczył z 12 punktami w 4 z 17 strzałów z pola.

To była ciężka porażka dla Wildcats (17-6), którzy przegrali jeden mecz za liderami ligi Melbourne United, podczas gdy Breakers (7-16) pozostali na drugim miejscu po 14 rundzie.

Levi Randolph i Tom Abercrombie świętują po pokonaniu drugiego miejsca Perth Wildcats.

Paul Kane / Getty Images

Levi Randolph i Tom Abercrombie świętują po pokonaniu drugiego miejsca Perth Wildcats.

„Czasami zaczyna się toczyć” – powiedział trener Breakers Dan Shamir – „Graliśmy dobrze i pięknie się broniliśmy”.

„To była dla nas wielka wygrana i jesteśmy bardzo szczęśliwi”.

Po rozpoczęciu ostatniego meczu na zimno z Illawarą Cotton wyczerpał swojego pierwszego gola z gry, ale Perth nie mógł zignorować ciężkiego ciosu prowadzonego przez Eversona, który w pierwszej kwarcie strzelił pięć ofensywnych zbiórek.

READ  The Roland Show: największy sekret supersamochodów

Wildcats wyglądali na wyczerpanych podczas trudnego drugiego klipu, ale Mooney odnotował spadek punktacji z 14 punktami w pierwszej połowie, aby podsycić prowadzenie Wildcats 42-39 w długiej przerwie.

Gospodarze wykonali swój ruch po przerwie z ośmioma prostymi punktami i zagrozili, że wysadzą mecz, zanim zadziwiający zespół Breakers 22-4 wywalczył prowadzenie 65-60 w ostatniej przerwie.

The Breakers odepchnęli karierę Wildcats w późnej fazie kariery, naznaczonej wspaniałym rabunkiem i rzuceniem piłki od kapitana Toma Abercrombie na 18 sekund przed zakończeniem meczu, sabotując 250 meczów Mitcha Nortona i trenera Trevora Gleesona.

Domowy mecz The Wildcats kończy się w piątek wieczorem przeciwko Brisbane Bullets, podczas gdy The Breakers gości Cairns w poprzedniej grze.