Tom Abercombie przeprowadza kluczowy mecz 18 sekund przed ogłuszeniem Perth Wildcats

Tom Abercrombie wykonał kluczowy obrót 18 sekund przed meczem, aby zakończyć niespodziewane zwycięstwo nad Perth Wildcats.

Paul Kane / Getty Images

New Zealand Breakers dokonał oszałamiającego zwrotu w drugiej połowie i wykorzystał zmęczony Perth Wildcats, wygrywając 83-78 NBL na RAC Arena w niedzielę.

Breakers byli w dużej dołku, 13 punktów straty, w połowie trzeciej kwarty, zanim imponujący atak przyćmił dwukrotnych mistrzów, którzy rozegrali swój piąty mecz w 11 dni.

To była niezła zemsta dla The Breakers, którzy w zeszłym tygodniu w Launceston stracili bonusowy film z nadgodzinami na rzecz Wildcats.

Levi Randolph (23 punkty) był mistrzem na ławce gości, co zostało podkreślone przez oszałamiający późny pościg w trzecim klipie zmieniającym mecz.

Colton Iverson (11 punktów, 17 zbiórek) zdominował barwę w zaciętej walce z Johnem Mooneyem, który prowadził Wildcats z 22 punktami i ośmioma zbiórek.

Bryce Cotton, faworyt, który wygrał drugą z rzędu nagrodę MVP, walczył z 12 punktami w 4 z 17 strzałów z pola.

To była ciężka porażka dla Wildcats (17-6), którzy przegrali jeden mecz za liderami ligi Melbourne United, podczas gdy Breakers (7-16) pozostali na drugim miejscu po 14 rundzie.

Levi Randolph i Tom Abercrombie świętują po pokonaniu drugiego miejsca Perth Wildcats.

„Czasami zaczyna się toczyć” – powiedział trener Breakers Dan Shamir – „Graliśmy dobrze i pięknie się broniliśmy”.

„To była dla nas wielka wygrana i jesteśmy bardzo szczęśliwi”.

Po rozpoczęciu ostatniego meczu na zimno z Illawarą Cotton wyczerpał swojego pierwszego gola z gry, ale Perth nie mógł zignorować ciężkiego ciosu prowadzonego przez Eversona, który w pierwszej kwarcie strzelił pięć ofensywnych zbiórek.

READ  Zmiana sędziego doprowadziła do wyrzucenia Wellsa

Wildcats wyglądali na wyczerpanych podczas trudnego drugiego klipu, ale Mooney odnotował spadek punktacji z 14 punktami w pierwszej połowie, aby podsycić prowadzenie Wildcats 42-39 w długiej przerwie.

Gospodarze wykonali swój ruch po przerwie z ośmioma prostymi punktami i zagrozili, że wysadzą mecz, zanim zadziwiający zespół Breakers 22-4 wywalczył prowadzenie 65-60 w ostatniej przerwie.

The Breakers odepchnęli karierę Wildcats w późnej fazie kariery, naznaczonej wspaniałym rabunkiem i rzuceniem piłki od kapitana Toma Abercrombie na 18 sekund przed zakończeniem meczu, sabotując 250 meczów Mitcha Nortona i trenera Trevora Gleesona.

Domowy mecz The Wildcats kończy się w piątek wieczorem przeciwko Brisbane Bullets, podczas gdy The Breakers gości Cairns w poprzedniej grze.