Kontuzja Sextona przyczynia się do problemów Irlandii w miażdżącej porażce z Nową Zelandią |  związek Rugby

Kontuzja Sextona przyczynia się do problemów Irlandii w miażdżącej porażce z Nową Zelandią | związek Rugby

Irlandia miała z tym duże nadzieje, podczas gdy obawy Nowej Zelandii pełzały. Na końcu, Rozwinęła się znajoma historia. Ta konkretna irlandzka drużyna może nie być zaznajomiona z 40-punktowym ukrywaniem się, ale obserwatorzy rugby w każdej próbie dobrze znają wyniki: Nowa Zelandia 40+, ktoś inny jest znacznie niższy.

Co gorsza dla Irlandii, która teraz musi się przegrupować po tym uderzeniu z sześcioma próbami, Johnny Sexton opuścił boisko w pierwszej połowie, mecz wciąż trwał, z kontuzją głowy. Biorąc pod uwagę ostatni komunikat prasowy World Rugby i historię Sextona z wstrząśnieniem mózgu, powinien odnotować co najmniej 12-dniową przerwę, więc opuści drugi test przynajmniej w przyszły weekend.

Podział: Zarejestruj się i otrzymuj cotygodniowy e-mail o związku rugby.

All Blacks doszli do tego po dwóch kolejnych porażkach, jednej z Irlandią, a trzeciej z Turystami w pięciu testach. Stąd te dziwne uczucia z góry. Musieli także przygotować się bez swojego stałego sztabu szkoleniowego, który w tym tygodniu dotknął epidemia Covid.

Tak więc Joe Schmidt, który zrobił wiele, aby podnieść pozycję Irlandii w światowym rugby, miał w tym tygodniu dwie sesje. Nic z tego wydaje się nie mieć znaczenia. Niemal uspokajające było to, że tak naprawdę nic się nie zmieniło.

To, co zostało ujawnione, to klasyczny film All Blacks. Irlandia wcześnie poczuła, że ​​są przynajmniej równi swoim przeciwnikom – i nie bez powodu, ponieważ byli. przez 20 minut. Nowa Zelandia chciałaby, abyś się tak poczuł. Potem pękają. Lub zrelaksowany sprzeciw. Sprowadza się to do tego samego.

Opóźniając 5-0 na koniec pierwszej kwarty, All Blacks zdobyli cztery próby w drugiej. W środku tego wszystkiego Sexton pożegnał się. Wszystko zaczęło się dobrze. Ta pewność, jaką daje Irlandia, teraz, kiedy znają i czują się dobrze ze swoim miejscem wśród elity rugby, jest dobrze ugruntowana.

Wpadli do Nowej Zelandii, jakby mecz odbywał się w Cardiff lub Edynburgu. I, jak to często bywa w tamtych miejscach, podjęli próbę wcześnie. Było też znakomicie, Gary Ringrose i Hugo Keenan ustawili Keitha Earlsa, aby ukończyć typowe irlandzkie wieloetapowe podanie po zaledwie pięciu minutach. Wszyscy czarni wyglądali na wstrząśniętych.

Z drugiej strony, czasami zastanawiasz się, czy celowo tak wyglądają. Musieli wyglądać mniej niż przez połowę czasu. W drugiej kwarcie trafili w pierwszą minutę. Odcinek Reguł Gry w Irlandii wprowadził nowy kapelusz Leicester Fainga’anuku. Został zatrzymany na krótki czas, ale Jordi Barrett wychwycił passę i przerobił ją.

Jordi Barrett wkroczył, aby zdobyć bramkę. Zdjęcie: Hannah Peters/Getty Images

Następny etap w klasycznej narracji meczu All Blacks polega na tym, że nowi gracze będą kontynuować grę tak, jakby mogli wygrać. Irlandia to zrobiła. Wtedy nasi potencjalni konkurenci zwykle popełniają błąd. Irlandia to zrobiła, piskliwy wślizg pod presją, ich kapitan był teraz oszołomiony, a Sevo Reese chwycił luźną piłkę na swoim 22. miejscu i pobiegł do linii testowej na 80 metrów.

Sexton opuścił bitwę w tym momencie, a Irlandia upadła. Jamison Gibson-Park, który przez cały czas był szalony, a teraz bez swojego zwykłego kapitana u boku, wyolbrzymił swoją rolę, próbując przełamać punkt obrony. Nowa Zelandia go dostarczyła, Bowden Barrett destylował, a królowa Tobaya pękła.

Johnny Sexton z Irlandii leży ranny na podłodze.
Johnny Sexton z Irlandii leży ranny na podłodze. Zdjęcie: Phil Walter/Getty Images

The All Blacks strzelili swojego czwartego gola tuż przed przerwą, prowadząc 28-5, więcej punktów niż Irlandia straciła w pierwszej połowie od dekady – w rzeczywistości po raz ostatni tutaj. Aaron Smith pokazał swój odpowiedni numer, jak powinna wyglądać przerwa, aw chaosie, który nastąpił, Ardea Savea dotknęła luźnej piłki.

Jeśli to brzydkie, druga Savia, która potwierdziła zwycięstwo w 53. minucie, na wypadek jakichkolwiek wątpliwości, była niesamowita. Wszelkie wątpliwości co do tego byłyby związane ze sprytnym finiszem Ringrose’a w rzucie rożnym, po dwukrotnym trafieniu Irlandii w rzutach karnych.

Więc Savia zdobyła piłkę, pokonała Rangersów z zewnątrz i slalomowała przez to, co zostało z obrony Irlandii. W ciągu ostatnich dziesięciu minut, nowicjusz Beta Gus Swakula wystrzelił z bazy scrum, by zdobyć 40. Próba Bundy Aki trzy minuty później była dla niego przynajmniej pocieszeniem, ponieważ urodził się kilka mil dalej. Im więcej rzeczy się zmienia, tym bardziej pozostają takie same. Niech będzie wiadomo, że Nowa Zelandia wciąż trochę bije w Nowej Zelandii.

READ  Steve Hansen wzywa Israela Folau w XV świecie do konfrontacji z barbarzyńcami