The Blues kończą sezon NSW Waratahs ogromnym zwycięstwem nad Eden Park

The Blues zakończyli sezon NSW Waratahs klinicznym zwycięstwem 41-12 w inauguracyjnym ćwierćfinale Super Rugby Pacific w 2023 roku.

Eden Park w Auckland po raz kolejny okazał się miejscem pochówku australijskich drużyn rugby, gdy Waratah Blues pobili się po obiecującym starcie gości dzisiejszego wieczoru.

Kibice z Nowej Południowej Walii marzyli o prawie 40-letnim tasmanie, który po trzeciej minucie próby zablokowania Neda Hannigana dał drużynie Waratah wymarzone prowadzenie 7: 0.

Ale The Blues zdobyli 38 kolejnych punktów, aby utrzymać rekord, w którym żadna nowozelandzka drużyna nie przegrała meczu finałowego Super Rugby u siebie z przeciwnikiem z Australii od czasu rozpoczęcia rozgrywek w 1996 roku.

Kompleksowa strata zakończyła również udekorowaną karierę Waratahów z jedynym kapitanem Super Rugby w NSW w bezlitosny sposób.

Gdy Jake Gordon trafił inspirującego obrońcę po raz pierwszy w całym sezonie, Hooper otrzymał kadrę kapitana na 142. i ostatni mecz mistrza skrzydłowego w skoku z nieba.

Ale dla 31-latka – także najbardziej utytułowanego kapitana Wallabies – nie było bajki – gdy Tahowie ponieśli trzecią porażkę z rzędu, by opuścić konkurencję z jękiem.

Hanigan wyglądał, jakby mógł skończyć jako mało prawdopodobny bohater wcześnie po tym, jak zagrał w zachęcającym początku Waratahów.

Trener Waratah, Darren Coleman, dokonał zaskakujących późnych zmian w swoim wyjściowym składzie w środę, decydując się na rozpoczęcie Tane Edmed na piątym miejscu po raz pierwszy w całym sezonie i przesunięcie Bena Donaldsona na linebackera.

Oznacza to, że Mark Nwakanitawasi przesuwa się na skrzydło i pozwala Isaiahowi Perezowi wystartować z jego ulubionej zewnętrznej pozycji środkowej, podczas gdy Lalakai Fukte pozostaje na ławce.

Odważne posunięcie przyniosło natychmiastowe korzyści, ponieważ Perez wystrzelił wolną piłkę po uderzeniu Bowdena Barretta w środku pola, a następnie wystawił Hannigana do pierwszej próby gry po zaledwie dwóch minutach.

READ  Seria Netball: Trenerka Silver Ferns, pani Nolin Tauro, przegapi nadchodzącą serię z Covid-19

Czując, że czeka ich walka, The Blues z szacunkiem podjęli trzypunktową karę w czerwonej strefie, ale nie minęło dużo czasu, zanim gospodarze pokazali swoje umiejętności w ataku.

Po tym, jak Hooper i Perez zderzyli się, potężny skrzydłowy Bluesa, Mark Tilley, zorganizował 80-metrową próbę penetracji obrońcy Finlaya Christiego.

Co więcej, Christie wybił piłkę z Dylan Beach wkrótce po tym, jak skrzydłowy przekroczył linię i wyglądał na gotowego do przywrócenia prowadzenia Waratahs.

Następnie, nie po raz pierwszy w karierze Hoopera, zadzwonił jako kapitan, którego mógł żałować, gdy zdecydował się zignorować trzy łatwe punkty sprzed bramki, aby zamiast tego wejść do składu, tylko po to, by ukraść posiadanie piłki na planie.

Druga próba The Blues, wspierająca Nebo Laulalę na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, była kolejnym zabójczym trenerem Colemana, gdy Waratahs schodzili na drugą połowę 17:7.

Niebieska dziwka Ricky Richetelli zniweczył wszelkie nadzieje na nieprawdopodobne zwycięstwo Waratahs, kiedy strzelił gola w czwartej minucie drugiej połowy.

Reszta gry stała się akademicka, z wyjątkiem 12. próby Telei w sezonie, która wyrównała rekord legendy bluesa Douga Howletta 20 lat wcześniej.