Warriors v Raiders: 300. mecz Jarroda Crokera w NRL został zepsuty przez gości

Wojownicy 36

Najeźdźcy 14

Jeśli zamierzasz rozbić imprezę, to jest sposób, aby to zrobić.

Przed największą publicznością w Canberze od lat – tam, aby uczcić 300. grę Jarroda Crokera w NRL – Warriors osiągnęli nowy poziom.

Zaprezentowali swoją najlepszą defensywną połowę sezonu, a następnie podwoili ją, prowadząc 40 minut ataku i przypieczętowując oszałamiające zwycięstwo 36-14.

To było tego rodzaju zwycięstwo, które przyciągnęłoby uwagę całej NRL i kontynuowało rewolucję pod rządami Andrew Webstera.

Jedynym minusem była strata Shawna Johnsona w 63. minucie, po brutalnym starciu z głową, choć później minął Hamad International Airport, podczas gdy Mitch Barnett i Marata Newkor mogą stanąć w obliczu eliminacji w tym tygodniu po sinbins.

Przegrywając 8:6 po pierwszej połowie, Warriors zdobyli cztery nieodebrane próby w ciągu 19 minut, ku zaskoczeniu zgromadzonych kibiców Canberry.

To było świetne – z Warriors szalejącymi w środku – ale gra została wygrana w pierwszej połowie.

Wojownicy stanęli w obliczu ogromnego deficytu ziemi i mienia, ale po prostu odmówili poddania się, znajdując sposób na powstrzymanie ataku najeźdźców. Miesza rzeczy i odzwierciedla temat elastyczności, który był częścią tego sezonu.

Ten wynik, pożegnanie, cementuje Warriors w pierwszej ósemce i trudno jest im się z tego wydostać, jeśli utrzymają ten poziom.

Trudno jest rozpoznać gwiazdorów – w prawdziwym wysiłku zespołowym – chociaż Charnes Nicol-Klokstad był fantastyczny po powrocie do Canberry.

To wszystko od początku wydawało się mało prawdopodobne.

Wydawało się, że Warriors utknęli w ruchomych piaskach podczas pierwszej kwarty, ponieważ Raiders mieli pełną kontrolę. Goście bronili się dwoma niecelnymi rzutami poza linię bramkową i znajdowali się pod ciągłą presją. Zdesperowany Adam Pompey trzymał Briana Temuco nad linią, podczas gdy do powstrzymania Josha Papale’a potrzebna była pełna kombinacja.

READ  Składy drużyn Super Rugby Pacific: Blues, Highlanders, Crusaders, Chiefs, Hurricanes i Moana Pasifika wymieniają drużyny z rundy 2

Nic nie szło dobrze. Nawet gdy Raiders wykrztusili posiadanie piłki, odzyskali piłkę, gdy Jack Wheaton odbił piłkę od Dalina Watene Zeleznyaka.

Tama musiała zostać przerwana, ale poszło zygzakiem, gdy Wighton odzyskał kopnięcie po odbiciu. Szybko jednak się pogorszyło, gdy Barnett został zlekceważony, by zadać Jordanowi Rabanie dźgnięcie w ramię.

Najeźdźcy ponownie prawie się zbliżyli – odkąd Elliot Whitehead został wygnany przez vaultera – przed magiczną próbą Watene-Zelezniaka w rzadkim ataku Warriors. Skrzydłowy przeciwstawił się grawitacji pozornie niemożliwym wybiciem, wznosząc się o centymetr, by kopnąć Johnsona przez boisko z linii bocznej. Rzut karny dał gospodarzom prowadzenie jeszcze przed końcem pierwszej połowy.

Warriors reaktywowali się po przerwie. Dwie sprytne zagrania debiutanta Aliego Leiatauy przypieczętowały atak, zanim Nicoll-Klokstad wkroczył obok Crockera, by wykonać zasłużoną próbę. Wkrótce jednak było lepiej, gdy Tom Alli wpadł na piękną piłkę od Tohu Harrisa, kapitana wychodzącego, a następnie opóźnił podanie. Szansa nadarzyła się po dłuższej przerwie, kiedy Luke Metcalf pokazał swoją szybkość.

Warriors byli pewni siebie i pokazali to. Odmówili kary za ponowny atak, a nieustające fale zakończyły się pięknym podaniem Johnsona, które wysłało Metcalfe’a w dół słupków. Ale obrońca zapłacił cenę, opuszczając boisko zrozpaczony po paskudnym zderzeniu z Whiteheadem.

Ale Warriors nie mogli się powstrzymać, ponieważ Wade Egan przeciął sobie drogę z bliskiej odległości, aby wynik był ponad wszelką wątpliwość. Papali’i miał pocieszenie, zanim Johnson wrócił na pełną wrażeń noc z próbą, przechwytując, gdy Najeźdźcy próbowali zaatakować z bliska ich linii.

Wojownicy 36 (Dallin Watene-Zelezniak, Charnze Nicoll-Klokstad, Tom Ale, Luke Metcalf, Wayde Egan, Shaun Johnson próbuje; Johnson 4 przeciw, Adam Pompey 2)

Najeźdźcy 14 (Jack Wheaton, Josh Papale próbuje; Jarrod Crocker 2, długopis)