Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seria Netball: Trenerka Silver Ferns, pani Nolin Tauro, przegapi nadchodzącą serię z Covid-19

Sporty

Trener Nowej Zelandii Dame Nolin Tauro. zdjęcie/fotosport

Trenerka Silver Ferns, pani Nolin Tauro, opuści nadchodzącą serię Netball po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

Netball New Zealand potwierdził, że Taurua nie dołączyła do Srebrnych Paproci na obozie i będzie szukała kontaktu z zespołem jeszcze w tym tygodniu po zakończeniu samoizolacji i negatywnych testach.

Asystentka trenera Debbie Fuller przejmie funkcję głównego trenera z Ringą Bloxham, która miała poprowadzić pierwszą drużynę Nowej Zelandii, jako jej asystentka.

Drużyna Nowej Zelandii A będzie teraz trenowana przez Marianne Delaney-Hoshek i Yvette McCausland-Durie w serii, która obejmuje również mecze z NZ Men i mieszaną drużyną NZ.

Keir Hansen, szef zespołu wysokich wyników w Netball NZ, powiedział, że chociaż Taurua nie ma srebrnych paproci, była bardzo rozczarowująca, przygotowali się na różne scenariusze w obecnym klimacie.

„Covid nadal odgrywa ogromną rolę w krajobrazie sportowym, a nasze plany prowadzące do Cadbury Netball Series obejmują opcje, których będziemy potrzebować, jeśli wpłynie to na zarządzanie” – powiedział.

Pani Nolen pozostanie w kontakcie z zespołem zdalnie i wróci, gdy tylko będzie jej wolno. Ale będzie to również okazja dla naszych wysokiej klasy trenerów, aby wkroczyć w wyłom i kontynuować ciężką pracę, przygotowując naszych sportowców do Igrzyska Wspólnoty Narodów”.

Fuller, która była asystentką Tauruy w udanej kampanii Netball World Cup 2019, powiedziała, że ​​cieszy się z postępów pod nieobecność głównego trenera Srebrnych Paproci.

„Cadbury Netball Series to naprawdę ważna część naszych przygotowań do Igrzysk Wspólnoty Narodów w tym miesiącu, więc naszym celem pozostaje osiągnięcie jak największej liczby tych meczów przed wyjazdem do Birmingham na to najważniejsze wydarzenie sportowe” – powiedziała.

„Nie mogę się doczekać współpracy z Reingą, aby upewnić się, że żadna okazja nie zostanie pominięta w przygotowaniach do Igrzysk i nie możemy się doczekać, aż Dame Noeline wróci do obozu po ukończeniu protokołów Covid”.

READ  PDC Super Series 8: Krzysztof Ratajski wygrywa tytuł ProTour po potwierdzeniu pola Players Championship Finals | strzały wiadomości

Mecze w ciągu czterech dni, w tym finał w sobotę, 16 lipca, będą transmitowane na żywo w Sky Sport, a mecze Srebrnej Paproci z NZA, NZ Men oraz mieszane zaproszenia będą również transmitowane na żywo w Prime.

Harmonogram serii Netball

Środa 13 lipca

18:00 – Nowozelandzcy mężczyźni przeciwko mieszanym zaproszeniom
20:00 – Srebrna Paproć kontra Nowa Zelandia

Czwartek 14 lipca

18:00 – Mieszane wezwanie przeciwko NZA
20:00 – Srebrna paproć kontra mężczyźni z Nowej Zelandii

piątek 15 lipca

18:00 – Nowa Zelandia vs mężczyźni z Nowej Zelandii
20:00 – Srebrne Paprocie kontra Mieszane Międzynarodówki

Sobota 16 lipca

14:00 – 15:00 – 16:00
16.00 – 1. vs 2.