Tenis: Świątek z Polski rozpoczyna 73. tydzień na pierwszym miejscu w WTA – Dywizja angielska

TW zeszłym tygodniu mistrzyni Polski w tenisie dotarła do półfinału turnieju Western & Southern Open w amerykańskim Cincinnati, gdzie w sobotę pokonała amerykańską nastolatkę Coco Gauff. 6-7, 6-3, 4-6.

Zachodnie i południowe otwarte twarde korty Turniej w Cincinnati w stanie Ohio, znany również jako Cincinnati Open lub Cincinnati Masters, On był Dla wielu czołowych tenisistów ostatnia rozgrzewka Przed turniejem wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie się 28 sierpnia.

Świątek w zeszłym miesiącu Pokonała Niemkę Laurę Siegemund 6:0, 6:1 w finale Polish Open na własnym terenie w Warszawie, zdobywając swój 15. tytuł singla.

22 latatrenował rodak Tomasz WiktorowskiI Od 4 kwietnia 2022 roku zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu WTA.

Polski gracz Teraz zajmuje pierwsze miejsce w rankingu 9955 punkt, wyprzedzając Białorusinkę Arinę Sabalenkę z 8746 zwrotnica, I amerykański Jessica Pegula z 5945 punktów.

Druga najwyżej sklasyfikowana Polka Magda Linette spadła o jedno miejsce na 24. miejsce w najnowszym rankingu WTA.

Tymczasem rodaczka Magdalena Frosch W nowym światowym rankingu, który został opublikowany w poniedziałek, awansowała z 77. na 75. miejsce.

(G)

Źródło: IAR, PAP, wtatennis.com

READ  Świątek wysyła Polskę do finału Pucharu BJK. Japonia i Australia również postępują naprzód