Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: Nick Kyrgios skrytykowany za hipokryzję podczas Australian Open

Sporty

Nick Kyrgios skarży się głównemu sędziemu tłumu na Rod Laver Arena. Obraz/Getty Obrazy

Nick Kyrgios i Thanasy Kokinakis mogli spełnić swoje marzenie tylko w deblu mężczyzn z Australii – ale przyszło to po paskudnej napadzie złości, która rozwścieczyła świat tenisa.

Kyrgios i Kokinakis zmierzą się w finale z Mattem Ebdenem i Maxem Purcellem z Australii Po pokonaniu Marcela Granollersa i Horacio Zeballosa 7:6, 6:4 przed wrzaskliwym tłumem na Rod Laver Arena.

Jednak wynik został przyćmiony przez zwykłe kontrowersje dotyczące wybryków Kyrgios na boisku i niegrzeczne zachowanie entuzjastycznych fanów, którzy go dopingowali.

Kyrgios został brutalnie upieczony za akt czystej hipokryzji w środku burzliwego drugiego seta, gdy mecz wydawał się wymykać z uścisku Special Ks.

Prowadzący 4-2 serw Kyrgios został złamany, co doprowadziło do brutalnego załamania, gdy polaryzujący gracz zwrócił się przeciwko swoim fanom.

Po rzuceniu piłki tenisowej w tylną ścianę wściekłym rzutem Kyrgios stracił ją, gdy duet przeciwników Marcel Granollers i Horacio Zeballos zrobili sobie przerwę.

Kyrgios zniszczył rakietę i otrzymał ostrzeżenie o złamaniu prawa.

Australijska legenda Todd Woodbridge powiedział Channel 9, że Kyrgios miał szczęście, że nie otrzymał drugiego naruszenia kodeksu ze względu na jego skandaliczny język.

Prawdziwy dramat nadszedł wraz ze zmieniającymi się zakończeniami, kiedy Kyrgios skrytykował zasadę krzesła dotyczącą kontrolowania tłumów, które wydawały się krzyczeć podczas jego ruchów.

Nękanie w środku ruchu serwisowego jest czymś, do czego Kyrgios zachęcał swoich fanów na wszystkich turniejach – najwyraźniej nie tylko wtedy, gdy jest jego kolej.

READ  Gwiazda sportu Kiwi grozi maksymalnie siedem lat więzienia za autostop w Christchurch

Niezwykła hipokryzja w jego słowach nie uszła uwagi australijskich komentatorów tenisowych.

Woodbridge nazwał to „trochę paradoksalnym”.

Były australijski gracz Sam Groth powiedział: „Kyrgios jest niezadowolony z tłumu krzyczącego pomiędzy podaniem. Szczerze mówiąc, niewiele różni się od tego, co słyszeliśmy przez cały tydzień.

„Może jest to do przyjęcia w Kia Arena, a nie w Rod Laver Arena”.

Inni australijscy komentatorzy sportowi, w tym nadawca radiowy Mark Levy, byli bardziej bezwzględni.

Napisał na Twitterze: „Nick Kyrgios chce, aby sędzia przewodniczący rządził mafią chłostą. To mi wystarczy!”

„Powiem ci prawdziwy problem, Nick, jesteś bolesnym przegranym, gdy sprawy nie idą po twojej myśli.

„Kontynuuj tworzenie BRO!!!”

Korespondent tenisowy z Anglii Stuart Fraser napisał: „Czy możesz potwierdzić, że Kyrgios rzuca czapkę na Rod Laver Arena. Przed podaniem dwukrotnie wiwatował australijskich fanów futbolu, którzy krzyczą”.

Telewizyjni mówcy zauważyli, że Kyrgios szczeka na fotel sędziego, mówiąc: „Ile razy? Ile razy to się stanie, zanim coś zrobisz. Piłka jest rzucana i leci w kółko, cztery razy”.

Kyrgios zachowywał się jak zwykle od samego początku meczu. Po pierwszym punkcie sygnalizował tłumowi wejście do konkursu.

Granollerowie i Zeballos wygrali pierwszy mecz, skandując „Aussie! Aussie! Aussie! Oi! Oi! Oi!” Pierścień. Po tym, jak Kyrgios otworzył swój pierwszy serwis główką, rozległ się znajomy wrzask „siu”.

READ  Novak Djokovic pokonuje Nicka Kyrgios i wygrywa swój siódmy tytuł Wimbledonu

Jednak duża różnica między Kia Arena i Rod Laver Arena była również widoczna podczas pierwszego setu, ponieważ tłum powstrzymywał się od wiwatowania i drażnienia się w środku procedur serwisowych Granollers i Zeballos.

Na arenie rozległy się nawet wiwaty, gdy sędzia przewodniczący poprosił fanów o „utrzymanie czystości i uczciwości” podczas pierwszego seta.

Zachowali się lepiej niż jakakolwiek publiczność, którą Kyrgios grał przed tym turniejem – a po prostu był tym, którego nie lubił najbardziej.