Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Netball: Gracze Silver Ferns mają pozytywny wynik testu na Covid-19

Sport

Srebrne Paprocie grali ostatnio w Anglii. Zdjęcie / Fotosport

Członkowie grupy podróżującej Silver Ferns, którzy niedawno wrócili z serii Quad w Anglii, mieli pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Netball New Zealand potwierdził NZME, że osoby zarażone zwracały pozytywne wyniki podczas pobytu w kontrolowanej izolacji.

Cały personel w grupie podróżującej zwrócił negatywny wynik testu przed wyjazdem przed powrotem do Nowej Zelandii i przestrzegał wszystkich wytycznych dotyczących zdrowia.

„Poszkodowani członkowie grupy podróżującej są zarządzani zgodnie z procedurami MIQ i wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz są wspierani przez personel medyczny Silver Ferns” – powiedział Netball New Zealand w oświadczeniu.

Netball New Zealand nie ujawni szczegółów zainfekowanych.

Po dwóch latach bez rozpoczynania międzynarodowej trasy The Ferns na początku tego miesiąca udali się do Anglii na Quad Series przeciwko Australii, Anglii i Południowej Afryce.

Podczas pobytu w Londynie pozostali w bańkach z ograniczeniami Covid, w których gracze byli zasadniczo ograniczeni do treningów i hoteli.

Podopieczni Dame Noeline Taurua przegrali dwa pierwsze mecze z Australią i Anglią, po czym odrobili straty z parą zwycięstw nad Republiką Południowej Afryki.

Był to ostatni zagraniczny turniej dla The Ferns przed Igrzyskami Wspólnoty Narodów od sześciu miesięcy, a ostatnią szansą graczy na presję o selekcję jest ANZ Premiership, który ma się rozpocząć 13 marca.

READ  Shannon Scott, Keyshawn Woods zagra ekipę Carmen