Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Natasha Jonas modli się, aby po raz trzeci szczęśliwie w starciu o tytuł mistrza świata w programie Khan-Brook

Przełomowa bokserka Liverpoolu, Natasha Jonas, będzie się modlić o to, by dorobiła się trzeciego razu szczęścia, gdy walczy o tytuł mistrza świata przeciwko Polce Ewie Piątkowskiej w podkarcie pojedynku Kell Brook-Amir Khan 19 lutego.

Tasha – znana również jako Miss GB – została ledwie wyróżniona przez irlandzką legendę walki i długoletnią rywalkę Katie Taylor w maju zeszłego roku, co nastąpiło zaledwie dziewięć miesięcy po tym, jak wydawało się, że odebrała jej światową koronę Terri Harper tylko po to, by w kontrowersyjnie rozstrzygniętym losowaniu mistrzyni, aby zachować swoje pasy.

To starcie odbyło się w superpiórkach, a Taylor w wadze lekkiej – ale walka o tytuł z mistrzem Polski Piątkowskim będzie o zwolniony tytuł Super Welter World Boxing Organization – i po raz kolejny będzie to surowe wyzwanie dla Scousera, który wystrzelił szlak boksu kobiet w 2012 roku, kiedy została pierwszą Brytyjką, która boksowała dla Wielkiej Brytanii na igrzyskach olimpijskich.

Piątkowski dwukrotnie była posiadaczką WBC wersji World Superwelter Crown, w 2015 roku była mistrzynią Europy kobiet w wadze półśredniej i tylko raz została pokonana w swojej karierze zawodowej.

Ale co być może najważniejsze, będzie to pierwszy raz, kiedy boksuje poza swoją ojczystą Polską jako zawodowiec.

Biorąc pod uwagę, że ponad połowa zwycięstw Jonasa nadchodzi przez przerwę, a Piątkowska zakończyła ćwierć z 16 walk przed czasem, sędziowie mogą nie być potrzebni, gdy dwaj pretendenci do tytułu mistrza świata spotkają się w przyszłym miesiącu na środku ringu w Manchesterze.

„Zanim podpisałem kontrakt z BOXXER, mój zarząd MTK i ja spotkaliśmy się z Benem Shalomem i powiedzieliśmy mu, jakie są moje cele i ambicje oraz co chcę osiągnąć przed odejściem ze sportu. Wiedziałem, że nie będzie to łatwe przy tak wielu remisujących mistrzach, ale Ben zapewnił mnie, że to nastąpi i nie zawiódł mnie” – powiedział Jonas.

READ  Grupa bodźców do ominięcia talerza kubka Coxa

„Wiem, że to duże ryzyko, ale te ryzykowne walki wydobyły ze mnie to, co najlepsze i jestem gotowy. Nie mogę się tego doczekać, nie mogłoby to być na większym pokazie dla boksu północno-zachodniego, a po boksie sam będę w tłumie, aby cieszyć się głównym wydarzeniem. Jestem w siódmym niebie i nie chcę wspinać się i zdobyć mistrzostwo świata”.

Ben Shalom, założyciel i dyrektor generalny BOXXER, powiedział: „Natasha Jonas była pionierką kobiecego boksu w Wielkiej Brytanii i jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy zapewnić jej możliwość dodania ważnego tytułu światowego do jej wybitnej listy osiągnięć na jaka będzie największa brytyjska karta bokserska roku.”

Adam Smith, Head of Boxing Development w Sky Sports, „To absolutnie wspaniałe, że Natasha Jonas, jedna z naszych czołowych fighterów, ma niezwykłą okazję do podniesienia tytułu mistrza świata przy tak ogromnej okazji.

„To po raz kolejny trudne wyzwanie dla Taszy, ponieważ musi przejść przez bardzo szanowaną byłą mistrzynię świata Evę Piątkowską. To zapierająca dech w piersiach walka o wsparcie szefa na masywnej karcie Khan-Brook i wspaniała szansa dla Taszy na spełnienie swoich bokserskich marzeń w końcu prawda.”