Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teatry West End w Londynie ku czci geniusza Stephena Sondheima | Stephen Sondim

Światła teatrów zostaną przyciemnione w londyńskim West Endzie w poniedziałkowy wieczór na cześć Życie Stephena Sondima, został ogłoszony.

Hołd, który jest poświęcony śmierci tylko najważniejszych talentów, przychodzi, gdy wiele z największych nazwisk w branży rozrywkowej dołączyło do międzynarodowych gwiazd sceny muzycznej, aby opłakiwać śmierć kompozytora w wieku 91 lat w ten weekend.

W lawinie podziwu i smutku amerykańskie postacie show-biznesu, takie jak piosenkarka Barbra Streisand i Hamilton Autor Lin-Manuel Miranda mówił o innowacyjnym wpływie Sondheima i jego wielu pamiętnych piosenkach, w tym Send in the Clowns, z trochę nocnej muzykiI wciąż tu jestem i tracę rozum od Głupota.

Steven Spielberg, remake jego musicalu z lat 50. Historia po zachodniej stronieSondem, którego teksty są napisane, trafi do kin w przyszłym miesiącu, ujawniając, że chociaż poznał kompozytora dopiero na starość, zbliżyli się do siebie. „Steven Sondheim był gigantyczną postacią w amerykańskiej kulturze – jednym z największych autorów piosenek w naszym kraju, prawdziwym genialnym autorem tekstów i kompozytorem oraz twórcą jednych z najbardziej niesamowitych dramatów muzycznych w historii”.

Oświadczenie Spielberga kontynuowało: „Kiedy rozmawialiśmy, nie mogłem się doczekać, aby słuchać, zdumiony oryginalnością jego postrzegania sztuki, polityki i ludzi – wszystko tak mistrzowsko przekazane przez jego psotny dowcip i olśniewające słowa. Będę za nim bardzo tęsknił, ale zostawił dzieło, które nauczyło nas i nadal będzie nas uczyć, jak bardzo jest to trudne i jak absolutnie konieczne jest kochanie”.

Stephen Sondheim, który zmarł w wieku 91 lat. Zdjęcie: Eamonn McCabe/The Guardian

„Dzięki Bogu Sondheim dożył 91 lat, więc miał czas na napisanie tak wspaniałej muzyki i świetnych tekstów”, powiedział Streisand, publikując na Twitterze, podczas gdy Miranda podzieliła się niedawną rozmową na Twitterze z Sondheimem, w której podziękował legendzie Broadwayu za wyreżyserowanie Innych młodych talenty.

W odpowiedzi Sundem powiedział Mirandzie, że jest szczególnie dumny z tej części swojego życia i że częściowo motywowało go pragnienie odwdzięczenia się wielkiemu twórcy muzyki Oscarowi Hammersteinowi z Rogers i Hammerstein za wszystkie jego wcześniejsze rady. „Steve: Spłaciłeś swój dług wobec Oscara tysiąc razy” – odpowiedział prywatnie Manuel. W ten weekend dodał, że publicznie docenił talent Sondima: „Przyszli historycy: Stephen Sondem był prawdziwy. Tak, pisali Tony, Maria i Sweeney Todd I Bobby, George, Dott i Fosca i niezliczona ilość innych. Niektórzy mogą pomyśleć, że prace Szekspira były dziełem komisji, ale Steve był prawdziwy, był tutaj i śmiał się głośno na koncertach, a my go kochaliśmy.

W Wielkiej Brytanii Andrew Lloyd Webber, najsłynniejsza i najbardziej popularna na świecie marka teatru muzycznego, chwalił wybitne umiejętności Sondheima jako autora tekstów, nazywając go „gigantem teatru muzycznego naszych czasów, inspiracją nie tylko dla dwóch, ale trzech pokoleń”. . Przemawianie w BBC Radio 4 Dziś Program autorski Lorda Lloyda Webbera Upiór w operze I unikaćZdradził, że obaj panowie planowali kiedyś wspólnie wystąpić na scenie na temat rywalizacji.

Piosenkarka Elaine Page, oryginalna dramatopisarka Evita, a później orędowniczka muzyki Sonnheim, napisała w mediach społecznościowych o jej zniszczeniu, słysząc o śmierci, podczas gdy wybitny brytyjski producent teatralny Sir Cameron Mackintosh powiedział: „Świat stracił jednego z jego największych i najbardziej kreatywnych pisarzy. Dodał, że Sondem „zostanie tutaj”. Gdzie jego legendarne piosenki i pokazy będą wykonywane częściej niż kiedykolwiek wcześniej”.

Wśród wybitnych artystów muzycznych, których uhonorowano, był Hugh Jackman, który pochwalił Sondheima za to, że jest kimś, kto „fundamentalnie zmienia całą formę sztuki”.

W Hiszpanii gwiazda filmowa Antonio Banderas powiedział, że dowiedział się o wiadomościach krótko po swoim występie w jednej z produkcji popularnego programu Sundim. firmaniedawno reaktywowana. „Zaledwie godzinę temu śpiewałem Being Alive, The Last Musical Number” – napisał na Twitterze. „Teraz jestem w domu, nadal jestem spokojny [sic] Od makijażu na mojej twarzy śmierć mistrza płakała.

Aktorka Vanessa Williams, która grała wiedźmę na Broadwayu podczas odrodzenia Sondheim w 1994 roku W lesieNapisał na Twitterze: „Cóż za przywilej osobiście nasycać aurę Stephena Sondima tak wiele razy w moim życiu. Dostałem od niego tylko kilka nut, które były związane z castingiem, ale od razu włączyłem i doceniłem każde słowo”.

Zaledwie tydzień temu przemawiając w swoim domu w Connecticut i najwyraźniej ciesząc się dobrym zdrowiem, mężczyzna, który przez ostatnie 50 lat sławiony był jako wielki późno dominujący głos w amerykańskich musicalach, przedstawił skromny i typowo oderwany komentarz, z perspektywy mądrego przedstawienia sztuki. starszy. Powiedział New York Times Unikał robienia wielkich przeglądów. „Gdzie jest Broadway? — powiedział Sundem. „Kto znasz. Nie obchodzi mnie to. To jest przyszłość. Wszystko, co się wydarzy, stanie się. „

Julian Baird, dyrektor naczelny London Society, powiedział, że światła w londyńskim teatrze zostaną wyłączone na dwie minuty o 19:00 w poniedziałek. Scena i teatr brytyjski. „Po śmierci Stephena Sondheima świat teatru jest dziś mniejszy” – powiedział. „Jego spuścizna po niezwykłych przedstawieniach i piosenkach pozostanie przez wiele przyszłych pokoleń – ale teraz składamy hołd jego wybitnemu wkładowi w nasze teatry i świętujemy jego talent”.

READ  Love Island: Adam, Paige, Danica, Jimmy, Dami i Indie stają w obliczu zanurzenia