Tall Ferns pokonało Polskę i odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w European Tour

The Tall Ferns odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w European Basketball Tour, pokonując Polskę 73-62 w Stambule.

Po trzech porażkach z Serbią nr 8 na świecie w Belgradzie na początku tego tygodnia, Nowa Zelandia wymanewrowała Polaków, wykorzystując dominującą przewagę w pierwszej kwarcie, wygrywając 17-9.

W pierwszej połowie prowadzenie utrzymywało się na poziomie ośmiu punktów, aw trzeciej kwarcie powiększyło się aż do 15 punktów, aż Polacy wykorzystali serię 7:0 w rundzie finałowej, aby utrzymać przyzwoity wynik.

Terra Red prowadziła wszystkich strzelców z rekordowymi w karierze 24 punktami i 10 zbiórkami, z których pięć znajdowało się po stronie ofensywnej.

Reed pokazała grę wejściową / wyjściową, trafiając trzy z pięciu spoza łuku i wykorzystując 11 ze swoich 13 rzutów wolnych.

Charlies Legere-Walker dodał 22 punkty, a Stella Beck miała 7 punktów i 6 zbiórek. Krystal Leger-Walker dodała 6 punktów, 6 zbiórek i kolejne 4 asysty, a także Kendell Heremaia (6) i Tayla Dalton (5).

Jody Cameron – główny trener tego tournée ze względu na zobowiązania Jaya Molloya w NFL – mówi, że mecze z Serbią pomogły przygotować drużynę do meczu z Polską.

„Bycie tutaj i granie przeciwko zespołom takiego kalibru jak Serbia i Polska przynosi nam ogromne korzyści. Cały czas chcemy tam być. Europejski styl gry jest dla nas dość nowy i właśnie tego potrzebujemy, aby kontynuować naszą sukces i rozwój, gdy konkurujemy na światowej scenie”.

Tall Ferns mieli rozegrać swój ostatni mecz w ramach trasy z Turcją w Stambule w niedzielę rano.