Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sztuczna inteligencja zamienia Pokémon Emerald w tekstową przygodę

Sztuczna inteligencja zamienia Pokémon Emerald w tekstową przygodę

Naprawdę inteligentna osoba znalazła unikalną implementację ChatGPT-4, najnowszego modelu języka AI od twórców ChatGPT. Jak się okazuje, GPT-4 może odczytać kod gry Game Boy Advance Szmaragdowy Pokemon i przekształcenie go w w pełni interaktywną przygodę tekstową, z mechaniką przygody Pokémon.

Użytkownik Twittera Dan Dangond odkrył, że model AI może biec Szmaragdowy Pokemon, popularna gra Game Boy Advance wydana w USA w 2005 roku. Dangond udostępnił wątek zrzutu ekranu zawierający rozmowę z chatbotem. Gra zaczyna się mniej więcej tak, jakbyś grał na urządzeniu mobilnym – z wyjątkiem kilku funkcji, takich jak ustawienie zegara na początku – ale działa jako w pełni interaktywna przygoda tekstowa. Dangond „gra” w grę, odpowiadając na sztuczną inteligencję na czacie.

Jak zawsze w przypadku głównych gier Pokémon, w Szmaragdowy Pokemon Eksplorujesz podzielony świat i walczysz z innymi Pokémonami w walce turowej, więc tekst w dużej mierze opisuje i oblicza bitwy. Na początku Dangond sztuczna inteligencja zapewnia wybór między trzema starterami w okolicy: Treecko, Torchic i Mudkip. Stamtąd Mudkip zostaje wysłany do walki z Poochyeną, prawdziwym Pokemonem, z którym możesz walczyć na pierwszej ścieżce.

Reszta gry działa jak przybliżona symulacja tekstowa, która obejmuje wszystkie główne mechaniki Pokémona, takie jak mocne i słabe strony pisania. Jednak jest wiele błędów, na przykład nie bierze pod uwagę, że Nincada typu robaka / lądu jest słaba w wodzie. Losowo zdecydowałem się też rozpocząć obliczenia celności po przejściu części gry, przez co atak Rock Tomb jest chybiony. Pomija także kilka walk i pomija niektóre uderzenia.

Ta gra tekstowa pojawia się w czasie, gdy wiele osób wciąż odczuwa faktyczne możliwości generatywnej sztucznej inteligencji. Według OpenAI, GPT-4 to model multimedialny, który „jest mniej zdolny niż ludzie w wielu rzeczywistych scenariuszach”, ale może wyświetlać „wydajności na poziomie człowieka w różnych standardach zawodowych i akademickich”. Według innych dziennikarzy technicznych, którzy omawiali tę technologię, tak jest Ma być bardziej wydajny i złożony Taki jest jego poprzednik, ChatGPT przechodzenie standaryzowanych testów w lewo i prawo. Do tej listy umiejętności możemy teraz dodać prowadzenie gry Pokémon.

ChatGPT-4 nie został stworzony z myślą o grach wideo i to widać. Każdy, kto chce grać w taką grę, odniósłby ogromne korzyści z grania w oryginalną grę. Bez oprawy wizualnej i ogólnej wiedzy o świecie gra byłaby prawie niemożliwa. Nadal zabawne odkrycie, że GPT-4 może uruchomić tę grę w dowolnym charakterze, i w tym tkwi potencjał zabawy i więcej majsterkowania.

Czytaj więcej

READ  Kolejna zła wiadomość dla posiadaczy komputerów osobistych, ponieważ opóźnienie może wpłynąć na procesory Intel Alder Lake