Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Snapdragon 7+ Gen 2 właśnie zadebiutował i trafi na urządzenia w tym miesiącu

Snapdragon 7+ Gen 2 właśnie zadebiutował i trafi na urządzenia w tym miesiącu

Qualcomm właśnie ogłosił swój nowy chipset średniej klasy drugiej generacji Snapdragon 7+. Nie, nie tęskniłeś za nimi — nie było ani Snapdragona 7+ Gen 1, ani Snapdragon 7 Gen 2. Oryginalny Snapdragon 7 Gen 1 trafił również na kilka urządzeń, ale mam nadzieję, że teraz wszystko się zmieni.

Snapdragon 7+ Gen 2 obiecuje znaczną poprawę wydajności i efektywności energetycznej. Główny rdzeń procesora Kryo jest taktowany zegarem 2,91 GHz, a pełny pakiet procesorów 1+3+4 zapewnia skok wydajności o ponad 50% w porównaniu z SD7 Gen 1.

Z drugiej strony nienazwany GPU Adreno może pochwalić się dwukrotnym wzrostem wydajności. Wzrost wydajności jest skromniejszy – 13% w różnych scenariuszach.

Jak to zwykle bywa w zapowiedziach Qualcomma, nie ma szczegółowej specyfikacji pakietu CPU czy GPU. Dobrą wiadomością jest to, że urządzenia zasilane krzemem pojawią się na początku tego miesiąca, więc nie będziemy musieli długo czekać, aby się o tym przekonać.

Inne funkcje platformy obejmują automatyczne moduły cieniujące o zmiennej szybkości, które wyświetlają sceny gry na pierwszym planie w wysokiej rozdzielczości i pozostawiają tło w niskiej rozdzielczości, aby oszczędzać energię i zasoby. Dostępny jest również rendering wolumetryczny, który zadebiutował wraz z platformą Snapdragon 8 Gen 1.

Twój dostawca usług internetowych również otrzymuje doładowanie. Zaktualizowano do 18-bitowego Triple ISP, aby poprawić fotografowanie przy słabym oświetleniu poprzez nałożenie 30 zdjęć na jedno zdjęcie. Obsługiwane są czujniki 200 MP, a także przechwytywanie wideo HDR z potrójną ekspozycją z dwóch kamer jednocześnie.

Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, silnik AI firmy Qualcomm zapewnia 2-krotnie lepszą wydajność i 40% oszczędności baterii na wat.

Do łączności Snapdragon 7+ Gen 2 wykorzystuje system modemu RF Snapdragon X62 5G z prędkością pobierania do 4,4 Gb/s. Co ważniejsze, telefony z serii 7 będą wreszcie mogły korzystać z funkcji 4G/5G Dual-Sim Dual Active (DSDA).

READ  Do sieci wyciekł wynik testu porównawczego karty graficznej laptopa 3DMark Time Spy Nvidia GeForce RTX 4060