Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szkoła Wiedźmina w Polsce zamknięta z powodu „obaw politycznych”

Szkoła Wiedźmina w Polsce zamknięta z powodu „obaw politycznych”

Szkoła Wiedźmina w Polsce wcześniej Red Projekt CD pośród obaw politycznych. Szkoła, która została otwarta w 2016 roku, by prowadzić edukację w stylu wiedźmina, została zlikwidowana z powodu rozwiązania umowy z CD Projekt.

Chociaż powód zamknięcia szkoły nie jest jeszcze jasny, personel Magik Uważa się, że szkoła jest powiązana z ultrakonserwatywną polską organizacją katolicką Urdu Joris. Spółka 5 Żywiołów (5 Elementów), który przejął zarządzanie szkołą, rzekomo przeciwko równość płci, aborcja, I LGBTQ.

Co się stało ze szkołą Wiedźmina?

Ania Wurzyniak Jest osobą utożsamianą z ultrakonserwatywną polską organizacją katolicką Ordo Iuris. Ania jest żoną założyciela 5 Żywiołowa Dastina Wawrzyniaka, a także przez dwa lata pracowała w firmie jako prawnik.

Jednak niedawno ujawniono, że była zaangażowana w jakąś reklamę dla organizacji Ordo Iuris. Miała za zadanie pracować nad „szczepionką Covid-19” i „ustawą, która karze nielegalną aborcję”.

Te propagandowe zarzuty pojawiły się po raz pierwszy w lutym iw bardzo krótkim czasie wywarły ogromny wpływ na Polskę. Polskie media obwiniały Red Projekt CD do spraw politycznych i zażądał zamknięcia szkoły wiedźmińskiej prowadzonej przez 5 Żywiołów. Media wskazywały, że nieznane działania w szkole mogą być niebezpieczne.

„Kiedy zaistniała sytuacja, powiadomił nas o tym CD Projekt Red, który w odpowiedzi, bez pytania o wyjaśnienia, rozwiązał umowę licencyjną” – w niedawnym poście na Facebooku 5 Żywiołów.

Dla mnie Gracz w euroCD Projekt Red potwierdził również, że szkoła jest zamknięta. „W lutym zdecydowaliśmy zakończyć współpracę z organizatorami Szkoły Wiedźmina. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia umowy minął” – powiedział CD Projekt Red.

Szkoła Wiedźmina chce kontynuować działalność bez licencji

Wygląda na to, że 5 Żywiołów będzie walczyło o utrzymanie Szkoły Wiedźmina bez licencji CD Projekt Red. „Przyjmiemy ten cios, ale na pewno się nie poddamy” – czytamy w lutym na Facebooku.

READ  Kasia Wasick została uhonorowana jako Top 10 Polskich Sportowców podczas ceremonii rozdania nagród Poland Awards

Więc co myślisz o Szkole Wiedźmina? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat The Nerd Stash na Facebooku i TheNerdStash na Twitterze.