Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szefowie BBC „pozwolili Louisowi Goodallowi opuścić Newsnight, aby rozwiązać problem lewicowości”

Szefowie BBC „pozwolili Louisowi Goodallowi opuścić Newsnight, aby rozwiązać kwestię lewicowego uprzedzenia po tym, jak reporter zmęczony impulsem firmy do neutralności”

  • Louis Goodall przygotowuje się do dołączenia do Emily Mitlis i Jona Sobela jako współprowadzący podcast na LBC
  • Jest najnowszą gwiazdą, która denerwuje się zasadami neutralności komentatora
  • Ale podobno szefowie BBC pozwolili mu odejść bez oferty
  • Raporty wskazują, że widzą w tym możliwość zresetowania głównego programu

Według doniesień, szefowie BBC pozwolili reporterowi Louisowi Goodallowi opuścić Newsnight, aby rozwiązać problem firmy dotyczący stronniczości lewicowej.

Główny redaktor ds. polityki programu porzuca nadawcę, aby dołączył do Emily Mitlis i Jona Sobela jako współprowadzących ich audycji LBC, najwyraźniej zmęczonych dążeniem BBC do bezstronności.

Jednak mówi się, że szefowie firmy pozwolili 32-latkowi – byłemu działaczowi związkowemu, który kiedyś pracował dla lewicowego think tanku – odejść bez oferty, postrzegając jego odejście jako okazję do zresetowania programu.

Wtajemniczony powiedział telegraf„To ważny program i musimy go dobrze zrealizować.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby to zrobić, a kiedy ludzie się przeprowadzają, stwarza to możliwości”.

Rzecznik prasowy BBC odmówił komentarza w sprawie zarzutów.

Louis Goodall ogłosił, że rezygnuje z nadawcy, aby dołączyć do Emily Mitlis i Jona Sobela jako współprowadzący ich program informacyjny LBC.

Emily Mitlis, była dziennikarka BBC Newsnight, powiedziała:

Emily Mitlis, była dziennikarka BBC Newsnight, powiedziała, że ​​jest „niezwykle szczęśliwa”, że Goodall przenosi się do Global

Goodall ogłosił swoje kroki w karierze w mediach społecznościowych, mówiąc, że…

Goodall ogłosił swoje kroki w karierze w mediach społecznościowych, mówiąc, że jest „szczęśliwy” z nowej przygody

Ale Goodall jest najnowszym talentem, który jest sfrustrowany sposobem, w jaki kierownictwo BBC interpretuje kampanię dyrektora generalnego Tima Davy’ego na rzecz neutralności. opiekun raporty.

READ  Batman 2 potwierdzony powrotem głównych nazw

Dziennikarze donoszą, że mają trudności z wyjaśnieniem, jak dokładnie to wygląda – pośród zarzutów o rosnącą presję rządu na niektóre historie i ponowne domysły w przypadku potencjalnych sprzeciwów z Downing Street.

Odejście Goodalla następuje po Danie Walkerze, który na początku tego roku opuścił BBC Breakfast, aby dołączyć do wieczornej imprezy informacyjnej na kanale 5 za 1,5 miliona funtów, oraz samej pani Mettles i pana Sobela.

Wtajemniczony LBC powiedział wcześniej MailOnline, że pani Maitlis będzie teraz zarabiać „co najmniej” 400 000 funtów rocznie, a pan Sobel prawdopodobnie przekroczy granicę 300 000 funtów rocznie, ale „może być więcej” ze względu na liczbę projektów, nad którymi będzie pracować na. je razem.

Pani Mettles dołączyła do BBC w 2001 roku i prowadzi Newsnight od 2006 roku, zdobywając nagrodę Royal Television Society Award za wywiad z księciem Yorku w 2019 roku, podczas gdy pan Sobel dołączył do nadawcy w 1983 roku i wcześniej był jego redaktorem w Ameryce Północnej.

Jednak wtajemniczeni BBC powiedzieli, że uważają, że 51-letnia Mitlis zrezygnowała po części dlatego, że była „sfrustrowana” wielokrotnym „aresztowaniem” przez swoich przełożonych za kwestie bezstronności, po tweetach i komentarzach na antenie na temat pandemii. Partii Konserwatywnej. Były doradca Borisa Johnsona, Dominic Cummings.

We wczorajszym tweecie pan Goodall napisał: „Moim celem będzie zwiększenie produkcji wideo dla organizacji. – Jak to wygląda? Przed nami wiele, ale mamy wielkie plany. Będę informować o przełomowych historiach w Wielkiej Brytanii i za granicą.

Global na nowo wynalazł radio – jego ambicje dotyczące wysokiej jakości dziennikarstwa audio i wideo (i tego, jak wszystkie trzy współpracują ze sobą) są bardzo duże.

To oczywiście oznacza niestety, że opuszczam wspaniały program Newsnight. Ten program jest w krwiobiegu. Jestem tym bardzo podekscytowany. Absolutnie niezbędny. Kocham zespół.

Praca tam pod okiem wspaniałych redaktorów była przywilejem i przenika mnie jak skała. Byłem tam młodym producentem. Wróciłem jako redaktor polityczny i nie mógłbym być szczęśliwszy.

„Dla smutnego, mającego obsesję na punkcie polityki nastolatka Brume’a we mnie, który co wieczór oglądał program w swojej sypialni jak dziecko, żeby słuchać”, a oto nasz redaktor ds. polityki, Louis Goodall… To dla mnie ekscytujące – każdy czas.

„Ale to bardzo ważne, abyście nie ustawali w wyzwaniu i właśnie to robię tutaj. Możliwość tworzenia zupełnie nowych rzeczy była zagadkowa – zwłaszcza w tak świetnym zespole.”

Rzecznik prasowy BBC powiedział: „Lewis był wspaniałym człowiekiem i na przestrzeni lat dostarczył wielu wspaniałych historii, analiz i wglądu publiczności Newsnight. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego nowej roli”.

„Drenaż mózgów” BBC: Jak największe talenty, takie jak Sobel, Mar i Maitlis, zrezygnowały z najwyższego wynagrodzenia z powodu „frustrujących” zasad neutralności

Emily Mettles była byłym gospodarzem BBC Newsnight i pracuje jako nadawca od 2001 roku.

W 2022 roku opuściła to pierwsze, by prowadzić codzienny program radiowy i podcast dla LBC z dziennikarzem BBC John Sobelktóry pracował tam od 1983 roku w różnych dużych rolach.

Eksperci przewidywali, że nadawcy zarobili w BBC ponad 550 000 funtów, ale otrzymali podwyżki w wysokości 75 000 funtów lub więcej.

Andrzeja Neala A Simon McCoy W ciągu ostatnich dwóch lat opuścili także BBC.

tak jak ona Andrzej Mar – który podobno przyznał, że został poproszony o odejście z BBC, ponieważ chciał swobodnie wypowiadać się na ważne tematy, w tym zmiany klimatyczne i politykę.

Mitlis, Sobel i Mar LBC wskoczyło na statek w ramach umowy ze złotymi kajdankami, która ma przynieść im ogromne podwyżki płac.

READ  Opowieść Lee Macka o Seanie Locke na krótko przed jego śmiercią opłakuje publiczność National Comedy Awards

Dan Walker Ogłosił również, że odchodzi z BBC, aby zostać głównym prezenterem w odnowionym zespole 5News w Channel 5 – za co otrzyma około 350 000 funtów.

Dan Walker był ostatnią gwiazdą na antenie, która opuściła BBC po dołączeniu do Channel 5.  Nakręcony na BBC Breakfast

Dan Walker był ostatnią gwiazdą na antenie, która opuściła BBC po dołączeniu do Channel 5. Nakręcony na BBC Breakfast

Na zdjęciu: Andrew Marr prezentuje nowe audycje radiowe w LBC i Classic FM

Na zdjęciu: Andrew Marr prezentuje nowe audycje radiowe w LBC i Classic FM

Reklamy