Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ed Sheeran i współpracownicy przyznali 900 000 funtów kosztów na sprawę dotyczącą praw autorskich | Ed Sheeran

Ed Sheeran i jego autorzy piosenek byli współautorami ponad 900 000 funtów kosztów prawnych po wygraniu przez Sąd Najwyższy procesu dotyczącego praw autorskich w sprawie utworu Shape of You na początku tego roku.

Podczas marcowego procesu piosenkarz i współgwiazdy John McDade z Snow Patrol i producent Steven McCutcheon zostali oskarżeni, że ich utwór ukradł piosenkę Samiego Shoukry i Rossa O’Donoghe z 2015 roku.

Jednak pan Zacaroli doszedł do wniosku, że Sheeran skopiował frazę z piosenki „ani celowo, ani nieświadomie”.

Sheeran, jego kompozytorzy i ich wytwórnia muzyczna pierwotnie rozpoczęli działania prawne w maju 2018 roku, zwracając się do Sądu Najwyższego o stwierdzenie, że nie naruszyli praw autorskich Shukri i O’Donoghue.

Dwa miesiące później Shoukry – nikczemny artysta występujący pod pseudonimem Sami Switch – i O’Donoghue złożyli wniosek o „naruszenie praw autorskich, odszkodowanie i zarobki w związku z domniemanym naruszeniem”.

Para twierdziła, że ​​haczyk „oh I” w Shape Of You był „niezwykle podobny” do refrenu „oh dlaczego” na ich własnej ścieżce.

Ale we wcześniejszym orzeczeniu Zacharoli stwierdził: „Pan Sheeran nie słyszał, och, dlaczego, a poza tym nie skopiował wyrażenia „o ja” z haczyka „och, dlaczego”.

Oddalił pozew wzajemny i wydał oświadczenie Sheeranowi i jego kolegom autorom piosenek, że nie naruszyli praw autorskich Oh Why.

Po orzeczeniu prawnicy Shoukry i O’Donogo powiedzieli, że Sheeran i pozostali powodowie powinni pokryć własne koszty prawne, twierdząc, że nie złożyli dokumentów i okazali „zakłopotanie i niejasności”.

Jednak w orzeczeniu wydanym we wtorek Zacaroli powiedział, że mniej znani autorzy piosenek muszą pokryć koszty prawne i nakazał wstępną płatność w wysokości 916 200 funtów.

Oczekuje się, że kolejna rozprawa ma na celu oszacowanie i sfinalizowanie kwot.

„Uważam, że właściwe jest, aby sukces powodów znalazł odzwierciedlenie w nakazie, aby pozwani pokryli swoje koszty, bez żadnych obniżek, z wyjątkiem tego, co jest robione w ramach szczegółowego procesu oceny”, powiedział Zacaroli.

READ  Aktor Brookside James Carroll umiera nagle, a przyjaciele potwierdzają śmierć gwiazdy mydlanej

Sędzia odrzucił argumenty, że pozwani zmieniliby swoje podejście do sprawy, gdyby wcześniej dostarczono pewne dokumenty i wyjaśnienia dotyczące sposobu napisania Shape of You.

„Żadne z ujawnień ani wyjaśnień po przedstawieniu oskarżonym oskarżonym nigdy nie zmieniło ich podejścia” – powiedział Zacharoli.

Zamiast tego nie tylko kontynuowali atak na Sheerana, ale rozszerzyli go, podkreślając, że to „sroka” zwykła wiązać pomysły na piosenki od innych pisarzy.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Podczas 11-dniowego procesu w centrum Londynu Sheeran zaprzeczył, że „pożyczył” pomysły od nieznanych autorów piosenek bez potwierdzenia i nalegał, że „zawsze starał się być całkowicie sprawiedliwy” w szacowaniu pieniędzy ludzi, którzy przyczynili się do jego albumów.

W wiadomości wideo po orzeczeniu z kwietnia Sheeran powiedział: „Takie roszczenia są teraz bardzo powszechne i stała się kulturą, w której roszczenie składa się z myślą, że ugoda będzie tańsza niż wniesienie jej do sądu, nawet jeśli nie ma podstaw do tego twierdzenia, a to szkodzi branży pisania piosenek”.

„Pozwy sądowe nie są przyjemnym doświadczeniem i mam nadzieję, że to orzeczenie będzie oznaczało w przyszłości możliwość uniknięcia takich bezpodstawnych sporów. To naprawdę musi się skończyć.”