Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczyt klimatyczny: Polska idzie na szczyt własną drogą do neutralności klimatycznej

Polska, najbardziej bogaty w węgiel kraj UE, planuje ogłosić własne warunki osiągnięcia neutralności klimatycznej na szczycie prezydenta USA Joe Bidena w tym tygodniu.

Prezydent Andrzej Duda powiedział podczas szczytu w piątek, że zerowa emisja netto powinna być „uczciwa i sprawiedliwa” dla polskiego społeczeństwa, a bezpieczeństwo energetyczne kraju powinno być chronione – mówi jeden z jego czołowych doradców Krzysztof Skersky.

Poznaj dynamiczne aktualizacje kluczowych punktów danych na Ziemi

Biden Zastaw Zmniejszenie o połowę emisji gazów cieplarnianych w USA do 2030 r., Przed Wirtualnym Szczytem, ​​jest próbą zademonstrowania odnowionej rezolucji Stanów Zjednoczonych w sprawie walki ze zmianami klimatycznymi i skłonienia czujnych krajów do podniesienia własnych aspiracji. Wcześniej w tym tygodniu Prawnie zobowiązane, Torując drogę dla strumienia nowych zasad i standardów, aby zmienić gospodarkę obozową.

Fotograf: Jim Low Scalso / EPA / Bloomberg

Polska, kraj obejmujący 38 milionów krajów, który spala węgiel, aby wytworzyć 70 milionów galonów energii elektrycznej, powiedział, że jego konwersja energii kosztowałaby 1,6 bln szylingów (424 miliardy dolarów) i wymagałaby więcej czasu i większych zasobów, aby osiągnąć neutralność klimatyczną niż jej odpowiedniki w UE. . Wspierając ambitne cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, Duda przypomni wyjątkową pozycję swojego kraju w osiąganiu neutralności na szczycie.

„Musimy zbudować naszą osobistą drogę do neutralności klimatycznej” – powiedział w czwartek w rozmowie telefonicznej Skersky, minister ds. Międzynarodowych prezydenta. „Musimy długo używać gazu ziemnego, a wychodzenie z węgla powinno następować stopniowo”.

Skersky powiedział, że Polska jest gotowa zrewidować swoje priorytety ze Stanami Zjednoczonymi po odejściu Donalda Trumpa, zwolennika przemysłu węglowego, jednego z największych sojuszników politycznych Dudy w ciągu ostatnich czterech lat. Stara się skupić na toczących się negocjacjach w celu uzyskania dostępu do energii odnawialnej i warszawskiej technologii jądrowej.

READ  Jeffrey Schild: 10-letni pianista Dark jest finalistą prestiżowego międzynarodowego konkursu w Polsce

„Technologie związane z klimatem i klimatem mogą być bardzo ważną częścią współpracy” – powiedział. „Mówimy głównie o energii atomowej, ale mówimy też o innych sektorach. Jesteśmy gotowi do ataku na sojusze”.