Skuteczność Giannisa Antetokumbu prowadzi Grecję do łatwego zwycięstwa nad Polską / Aktualności

para Giannis Antikonmo A Tyler Dorsey Zagrała skuteczny występ, by pokonać Polskę 101-78 (27-10, 23-27, 19-22, 32-19) w drugim meczu Mistrzostw Akropolu.

Giannis prowadził zespół z 24 punktami w prawie 23 minutach gry. Oddał aż 19 rzutów wolnych, co daje 12 z nich. W sumie grecki piłkarz Freak wystrzelił z boiska piłkę tylko 8 razy. Miał również 4 zbiórki i 2 przechwyty dla łącznej oceny 20.

Grecja rozpoczęła mecz z wynikiem 18-2. Choć Polska zdobyła kilka koszy, pierwsze 10 minut należało do Grecji, a gospodarze prowadzili po pierwszej kwarcie komfortowym 17 punktami (27-10).

Kiedy wydawało się, że Polacy przeszli mecz przytłaczającą większością głosów, goście wyjechali 15:0, aby zredukować swój deficyt do zaledwie dwóch punktów (27-25). Jednak z Giannisem z powrotem na boisku Grecja pokazała, która drużyna jest lepsza.

Końcówka pierwszej połowy mocno zmusiła gospodarzy do dominacji w drugiej połowie. Grecja utrzymała bezpieczną przewagę przez pozostałe 20 minut i odniosła łatwe zwycięstwo.

Oprócz Giannisa, Tyler Dorsey był wybitną postacią na boisku z 19 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami na PIR 20. Po stronie polskiej najlepszym strzelcem był Mateusz Bonnetka z 15 punktami i 4 zbiórkami.

Grecja: Giannis Antetokounmpo 24 (5/8 FG, 12/19 FT, 4 REB, 20 PIR), Tyler Dorsey 19 (2/3 2PT, 4/9 3PT, 3 REB, 3 AST, 20 PIR), Ioannis Papapetrou 12 (4/4 2 PT, 4 REB), Kostas Antetokounmpo 11 (5/7 2 PT).

Polska: Mateusz Ponitka 15 (3/7 2PT, 3/4 stopy, 4 REB), Michał Sokołowski 13 (3/5 2PT), Michał Kolenda 10 (3/4 3PT).

READ  FNE: Pasaż w Gdyni Polski FF 2021