Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczepionka przeciw grypie w dużych dawkach zapewnia wyższą skuteczność/skuteczność szczepionki w porównaniu ze standardową dawką

Badacze dokonali przeglądu danych z 19 badań i 11 kolejnych sezonów grypowych.

Dane z 19 badań i 11 kolejnych sezonów grypy wskazują, że zgodnie z wynikami badań szczepionka przeciw grypie w dużych dawkach jest konsekwentnie bardziej skuteczna niż szczepionki w standardowych dawkach.1 Prezentowane na IDWeek 2022, które odbyło się 19-23 października 2022 w Waszyngtonie

Badacze przeprowadzili przegląd systematyczny i metaanalizę badań oceniających skuteczność/względną skuteczność szczepionki w wysokich dawkach szczepionki przeciwko grypie przeciwko prawdopodobnej lub potwierdzonej laboratoryjnie choroby grypopodobnej, która obejmowała dane od ponad 45 milionów biorców wysokich lub standardowych kryteria. Dawka szczepionki przeciw grypie. Wyniki wskazują na lepszą ochronę przed szczepionką przeciw grypie w wysokiej dawce w porównaniu ze szczepionką o standardowej dawce; Szczepionka w wyższej dawce była również skuteczniejsza w zapobieganiu wizytom w szpitalu i oddziale ratunkowym lub hospitalizacji z powodu grypy, zapalenia płuc, grypy, incydentów oddechowych i sercowo-naczyniowych oraz sercowo-oddechowych.

Łączna względna skuteczność/skuteczność szczepionki była podobna we wszystkich podanalizach, w których oceniano dominujący szczep wirusa grypy, dopasowanie antygenu, rodzaj badania i otoczenie.

Analizy ze stratyfikacją wiekową wykazały, że chociaż wszyscy dorośli w wieku 65 lat lub starsi odnieśli korzyści ze szczepionek przeciw grypie w dużych dawkach, wraz z wiekiem występowała dodatkowa względna korzyść.

„Dowody z 11 kolejnych sezonów grypowych… wskazują [that the high-dose influenza vaccine] Był konsekwentnie skuteczniejszy niż [the standard dose influenza vaccine] w ograniczaniu grypy i związanych z nią poważnych skutków, niezależnie od wieku biorcy i charakterystyki sezonu grypowego.”

Ujawnienie: Wielu autorów badań zgłosiło powiązanie finansowe z firmą Sanofi. Szczegółowe informacje można znaleźć w podsumowaniu badania.

odniesienie

  1. Lee JK, LJK, Weissmann R, et al. Skuteczność i skuteczność wysokodawkowej szczepionki przeciw grypie u osób starszych według wieku i cech sezonowych: zaktualizowany przegląd systematyczny i metaanaliza. Zapisano w: IDWeek 2022; 19-23 października 2022; Plakat Waszyngton DC 102.
READ  Sztuczki żywieniowe, które pomogą Ci jeść więcej owoców i warzyw