Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Łazik Perseverance na Marsie znajduje „coś, czego nikt nigdy nie widział” w poszukiwaniu obcego życia

The Perseverancerover „spójrz na coś, czego nikt nigdy nie widział” zeskrobując skały na Marsie.

Łazik jest na Czerwonej Planecie od 25 października, ponieważ bada obszar na południe od Cittah w kraterze Jezero, jako część Poszukiwanie przez NASA życia pozaziemskiego — ale ostatnio zatrzymał się na krótko podczas koniunkcji słonecznej, ponieważ Słońce zablokowało komunikację agencji kosmicznej między Ziemią a Marsem.

Oprócz poszukiwania życia mikrobiologicznego łazik zwróci również próbki z geologii Marsa, aby naukowcy mogli opracować dokładniejszą historię klimatu planety.

Użyłem narzędzia do skrobania, aby zeskrobać dziwne skały i zbadać znajdujące się w nich minerały.

„Zaglądanie do środka, aby spojrzeć na coś, czego nikt wcześniej nie widział. Zeskrobałem mały kawałek tej skały, aby usunąć warstwę powierzchniową i zajrzeć pod spód. Skoncentruj się na moim następnym celu dla #SamplingMars” – przeczytaj post z oficjalnego konta łazika na Twitterze.

Łazik ujawnił kołowy układ minerałów i osadów wewnątrz jednej z warstwowych skał krateru – które naukowcy mogą wykorzystać, aby dowiedzieć się, kiedy uformował się materiał i jaki był klimat.

Niedawno ujawniono, że krater Jezero był domem dla starożytnej delty rzeki, a obecność wody zwiększała prawdopodobieństwo życia na Marsie.

Perseverance ma 43 próbki rurek, które mają zwrócić szczątki Marsa naukowcom do zbadania, a zostały one niedawno zebrane Pierwsza „idealna” próbka rocka (po poprzedniej próbce Zniknął w tajemniczych okolicznościach.Agencja kosmiczna prawdopodobnie pobierze teraz nową próbkę z tego regionu. Jeśli tak, to skały te mogą być starsze niż te zebrane wcześniej.

„Możliwe, że w rejonie 'South Sittah’ przed nami znajdują się starsze skały, więc posiadanie tej młodszej próbki może pomóc nam zrekonstruować pełną oś czasu Jezero” – Vivian Sun, naukowiec misji z NASA Jet Propulsion Laboratory w południowej Kalifornii, powiedział w Sierpień 2021.

READ  NASA opóźnia start SpaceX z powodu tajemniczego problemu medycznego nowości naukowe i technologiczne