Super Rugby Aotearoa: Blues kończy się blaskiem, ale młodzi szefowie są pod wrażeniem

The Blues zakończyło się oszałamiającym zawrotem głowy, aby zachować nieśmiałość, ale młody zespół z Serii Drugiej znokautowałby Eden Park w sobotni wieczór ze sporą satysfakcją.

W tym, co zasadniczo było finałem regularnego sezonu gumowego Super Rugby Aotearoa, z wizytującymi liderami i krzyżowcami, którzy potwierdzili, zanim trasa rozpoczęła się, aby ustawić się w sobotnim finale w Christchurch, właściciel domu Lyon McDonald’s zakończył rozczarowującą kampanię występów z doskonałym występem zamkniętym. Ich zwycięstwo w latach 19-39 było znacznie mniej decydujące, niż wskazują te liczby.

Ponieważ trener Chiefs Clayton McMillan zdecydował się wysłać skład z Serii Drugiej, może to być niedopasowanie. To było dalekie od tego, ponieważ powiedział tyle samo o wadach rozczarowującej strony bluesa w McDonald’s, jak io pikantnym, młodym stroju z dołu SH1.

Szefowie byli tam, gdy wyniki osiągnęły wynik 19-19 18 minut przed końcem, zanim Blues wykończył przysłowiowy mokry żagiel, zdobywając trzy punkty w ciągu ostatnich siedmiu minut, aby uciec przed sześcioma imponującymi próbami na jedno zwycięstwo.

The Blues, najlepiej jak potrafili, zakończyli sezon 4-4 z 20 punktami – taki sam wynik osiągnięty przez Chiefs, którzy awansowali do finału dzięki dodatkowemu zwycięstwu.

Młodzi szefowie, z których niewielu wystąpi w sobotnim finale w Christchurch, byli przede wszystkim imponujący, zanim zabrakło ich w czwartej kwarcie. Na czele luźnego rekwizytu Olly Norris, Zan Capelli i Beta Juice Swakula na pozycji nr 8 poprowadzili cudownie zaangażowany wysiłek. Brian Gatland dobrze poradził sobie z pokazem, a Shawn Stevenson, Belen Sullivan i Caleb Traske biegli szybko i ostro.

READ  Karl Heymann z Ex-All Black opowiada o walce z demencją

Porażka przerwała serię pięciu zwycięstw Szefów, którzy przegrupowali się i teraz przygotowali narzędzia do prawdziwego strzału w Crusaders w Christchurch.

Blues, który stracił cztery z ostatnich pięciu przed tym, był szalenie zmienny przed boomem w czwartej kwarcie. Hooker Kurt Eklund miał kolejny zawrót głowy, aby zwiększyć swój wynik do czterech, Tom Robinson wykonał swój zwykły wypad i rzucił się do upadku, Hoskins Sutoto w końcu dostał swoją grę, a Zaren Sullivan zajął pierwsze miejsce jako obrońca z latającymi kolorami. Alternatywny skrzydłowy AJ Lam również dostał spóźniony rekwizyt.

Te Toiroa Tahuriorangi z The Chiefs współdziała podczas 10. rundy meczu Super Rugby Aotearoa vs Blues.

Anthony O Young / Getty Images

Co najmniej oszałamiające było to, jak Bluesowi udało się awansować 14-9 w stodołach po tym, jak goście wykonali trzy bardzo dobre spojrzenia w pierwszych 40 próbach, dwa przez Eagle Eye z TMO i jeden po drugim bardzo skuteczną obronę. przez właścicieli ziemskich.

Ale ostatecznie to Blues przekroczyli zaledwie dwie próby na połowie, aby nadrobić hat-tricka po rzutach karnych Gatlanda ledwo zasłużonym pięciopunktowym prowadzeniem opartym na w dużej mierze nieprzekonującym pierwszym zaklęciu.

Hawker Eklund dośrodkował, aby zdobyć pierwszy wynik Bluesa, w 18. minucie, kiedy odjechał 20 metrów na linię po otrzymaniu podania od pierwszego odbierającego, które mogło nie być skierowane do niego. Osiem minut później skrzydłowy Adrian Choat przedarł się przez linię bramkową i poprowadził gospodarzy na 14-6.

Workowaty napastnik Adrien Choat twardo walczy z The Blues przeciwko Chiefs w Eden Park w sobotni wieczór.

W przeciwnym razie to głównie skład młodych liderów przecinał luki na pół, gdy biegli dalej (229-197), robili bardziej czyste przerwy (3-1) i spudłowali mniej interwencji (8-14) ze strony przeciwników.

READ  Springboks zmuszony do wprowadzenia zmian w finale Rugby Championship przeciwko All Blacks

Mieli również niesamowitego pecha, z wielką przerwą od Sowakuli, wspieraną przez Bailyna Sullivana, po prostu udaremnionej przez jakąś desperacką obronę w 11. minucie, a następnie TMO wykluczyło ręczne wysiłki Sullivana, od przerwania koszenia w 21. minucie, wspierając Ole Norrisa. Pół tuzina minut przerwy.

Sullivan został odrzucony za ruch graniczny drugiego pokładu, podczas gdy Norris został zdyskwalifikowany po tym, jak TMO zauważył techniczną infiltrację z przodu.

The Blues wykonali swój pierwszy ruch w drugiej połowie, kiedy Zarin Sullivan awansował lepiej niż jego brat Pailin, starając się zadebiutować przez prawie kwadrans. Ale kiedy Chiefs Speedster Stephenson został wyeliminowany przez delikatny skok od tyłu. Gideon Wrampling po 18 minutach remisował wynik 19-19, tworząc przysłowiową końcówkę pasa startowego.

Stamtąd był blues. Sotutu pomógł im uplasować się na ósmym miejscu (27-19) z mocnym finiszem po scrumie, a następnie Lam dwukrotnie przeszedł, a mecz przebiegał po jego myśli. Za mało, za późno, ale przynajmniej wierzący w Eden Garden mieli z czego się uśmiechać.

39 (Próby Kurt Eklund, Adrienne Choat, Zarin Sullivan, Hoskins Sutoto, AJ L2; długopis Autry Black, 3 negatywy), Prezydenci 19 (Wypróbuj Sean Stephenson; Brian Gatland 4 pióra, con). Hizb ut-Tahrir:9-14.