Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja twierdzi, że skandal związany z usunięciem flagi podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie w Polsce nie powinien pozostać niezauważony – RT Sport News

Federacja Rosyjska zwróciła się do międzynarodowego organu zarządzającego o zajęcie się incydentem usunięcia flagi rosyjskiej podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Warszawie.

I taka sytuacja miała miejsce podczas meczu o tytuł mistrza świata we wtorek, kiedy rosyjska flaga narodowa została nagle podniesiona ze stołu, na którym odbyła się czwarta runda finału turnieju.

Czytaj więcej: „Jestem pewien, że wielu Rosjan jest zdenerwowanych”: Urzędnik przyznaje, że odczuwa „presję”, ponieważ Urząd Antydopingowy dystansuje się od skandalu naukowego

Sześciokrotna mistrzyni świata Tansykkuzhina i jej polska przeciwniczka Natalia Sadovskaya walczyli o projekty Korony Świata, gdy sekretarz meczu Jacek Pauliky interweniował w środku meczu, stwierdzając, że działa na wezwanie Światowej Anty-Dopingu. Agencja (WADA).

Strona rosyjska nalegała, aby sposób usunięcia flagi narodowej był „Niedopuszczalne i nieetyczne,Zarząd wezwał do wewnętrznego śledztwa i ukarania urzędników, którzy wyrazili zgodę na kontrowersyjny środek.

Flaga leżała na stole, a druga z boku stołu. W środku gry wszystkie rosyjskie ikony zostały usunięte,Powiedział Anatolij Nikitin, prezydent Federacji Rosyjskiej.

„Rosyjski Związek Projektowy potraktował działania organizatorów jako niedopuszczalne, nieetyczne i zasługujące na potępienie.

Strona rosyjska zwróciła się do Międzynarodowego Związku Werbunkowego o zbadanie tego incydentu i ukaranie osób w niego zaangażowanych ”.

Światowa Agencja Antydopingowa potwierdziła, że ​​nakazała podniesienie rosyjskiej flagi zgodnie z orzeczeniem Sądu Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), który zakazuje używania symboli narodowych Rosji na najważniejszych imprezach sportowych na okres dwóch lat. Ale podkreśliła również, że nie wymagało to wymiany flagi w połowie meczu.

READ  Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Koszmar igrzysk trwa nadal dla żeglarzy z Kiwi, w tym zmagań Petera Berlinga i Blaira TalkRównież na rt.com
Polski as zdejmuje flagę w solidarności z rosyjskim przeciwnikiem, który w połowie meczu podczas Światowego Finału zerwał swoje trzy barwy narodowe.


W następstwie skandalu polscy urzędnicy przeprosili, przyznając, że instrukcje Światowej Agencji Antydopingowej mogły zostać wdrożone w inny sposób.