Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Prezydent NZRPA David Kirk i prezes nowozelandzkiego rugby Brent Embi ścierają się o umowę z Silver Lake

Cheree Kinnear wyjaśnia główne punkty zakupu Silver Lake.

Drużyna rugby Nowej Zelandii i Związek Graczy nadal przyglądają się, jak dochód z transakcji Silver Lake przekłada się na pensje zawodników.

Dwupartyjny spór jest głównym punktem spornym w przebiegu umowy po jednogłośnym przegłosowaniu przez 26 regionalnych związków zawodowych na początku tego tygodnia. Umowa nie może się odbyć bez błogosławieństwa NZRPA

W rozmowie z Simonem Barnettem i Philem Giffordem z Newstalk ZB, prezes NZRPA, David Kirk, wyjaśnił obawy stowarzyszenia.

„Gracze nie proszą o nic więcej niż to, o co aktualnie proszą. Naprawdę ważne jest, aby to wyjaśnić,” powiedział Kirk.

„Trwa mediacja z nowozelandzkim rugby, a gracze nie proszą o żadne dodatkowe pieniądze, jeśli chodzi o procent przychodów generowanych przez graczy, które przyjmują.

„Od dawna istnieje porozumienie i porozumienie między New Zealand Rugby a graczami co do procentu pieniędzy, które powinny zostać przydzielone graczom, aby zatrzymać naszych najlepszych graczy w Nowej Zelandii… Nikt nie sugeruje żadnych zmian w tym zakresie.

„Zmieniło się to, że odkąd nowozelandzkie rugby sprzedaje 12,5 procent swoich przychodów, co sprawia, że ​​gra jest nieopłacalna, nowozelandzkie rugby chce drastycznie obniżyć stawkę gracza, aby zapłacić za to, co uważamy za zły interes”.

David Kirk (po lewej) i Brent Emby (po prawej) nie zgadzają się.  Obrazy / Photosport
David Kirk (po lewej) i Brent Emby (po prawej) nie zgadzają się. Obrazy / Photosport

W kolejnym wywiadzie z Barnettem i Giffordem, szef NZR Brent Impy skrytykował to, co nazwał wykorzystywaniem przez Kirka „selektywnych informacji”.

„Powiedział ci, że gracze nie chcą więcej pieniędzy, chcą zachować ten sam procent. Procent jest tym, że z nowych pieniędzy otrzymują ponad 40 procent nowych pieniędzy, co jest głównym powodem dlaczego rugby w Nowej Zelandii jest tak nierentowne Stajesz się nierentowny, ponieważ chodzi o pieniądze, on jest naprawdę nieszczery. David używa bardzo selektywnych informacji.

„Jedynym powodem, dla którego NZR staje się nieopłacalny, jest to, że gracze chcą zachować ten sam procent, a to oznacza, że ​​nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby wejść do gry społecznościowej.

READ  Puchar Świata w krykiecie: Kampania Black Caps wkracza w kluczową fazę, gdy zmierzą się z Australią

„W tym tkwi problem. Ważna uwaga, którą powiedział ci David Kirk… Powiedział:„ Szukamy tylko tego samego procentu, a nie więcej pieniędzy. ”To nonsens, ponieważ stosunek jest o wiele większy .

„Wszyscy zgodziliśmy się, że gracze powinni otrzymywać więcej pieniędzy, nie ma co do tego wątpliwości, i że gracze dostają sprawiedliwy udział, ale… za każdym razem, gdy pojawia się kontrakt, negocjujesz kwotę opartą na pensji, a nie. „Utrzymując ten sam procent całkowitych przychodów, tak naprawdę mówi David. Jego argumentacja jest błędna; Jest zasadniczo wadliwy ”.

NZ Rugby i wpływowi mediatorzy w związku zawodników odbyli siedem sesji mediacyjnych w ciągu ostatnich trzech tygodni, nie robiąc dużego postępu w swoich przeciwnych poglądach na temat potencjalnie historycznej umowy z Silver Lake.

Oczekuje się, że rozmowy obu stron zostaną wznowione w celu rozwiązania impasu w najbliższych tygodniach.