Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joseph Parker wygrywa z Derekiem Chisorą

Joseph Parker rozładowuje ładunek w Derek Chisora ​​w Manchesterze.

Gra bokserska

Joseph Parker rozładowuje ładunek w Derek Chisora ​​w Manchesterze.

Joseph Parker przeżył spodziewany atak Dereka Chisory i odniósł kontrowersyjne zwycięstwo w niedzielnych zawodach bokserskich w wadze ciężkiej w Manchesterze.

Parker odpadł zaledwie siedem sekund po pierwszej rundzie i wydawał się przegrać pierwsze cztery rundy, ale zebrał się razem, by odważnie pokonać zmęczonego przeciwnika.

Sędziowie punktowali 115-113 Kishura, 116-111 Parker i 115-113 Parker.

Parker czuł, że walka jest bliska, a Chisora ​​poczuł się okradziony i wezwał do rewanżu, który wydawał się być tak zainteresowany.

Czytaj więcej:
* Od uroczego do nieprzyjemnego – transformacja Josepha Parkera
* Na żywo: Joseph Parker pokonuje Dereka Chisorę przez niejednoznaczną decyzję po ekscytującej walce w wadze ciężkiej
Joseph Parker vs Derek Chisora: Kto wygra mecz wagi ciężkiej w Manchesterze?

Chisora ​​zdominował atak w pierwszej połowie walki.

Gdy Parkerowi udało się zyskać trochę więcej miejsca, uderzył w rogi i odnalazł rogi, by wygrać pod okiem swojego nowego trenera Andy’ego Lee.

Walka przebiegała zgodnie z przewidywalnym scenariuszem, chociaż niewielu wierzyło, że obiecana agresja Chisory doprowadzi do upadku Parkera wkrótce po pierwszym dzwonku.

Chisora ​​natychmiast rzucił się do przodu w róg kiwi i wylądował bezpośrednio z tyłu głowy Parkera, co sprawiło, że musiał liczyć.

Trzeba przyznać, że Parker nie był speszony i szybko nią potrząsnął. Jednak w głębi umysłu byłby zaniepokojony tym, jak to wpłynie na karty, jeśli walka będzie kontynuowana.

Parker wiedział, że będzie musiał wytrzymać burzę Chisory i właśnie to zrobił, polegając na swojej doskonałej kondycji, aby wytrzymać poważne obrażenia od potężnego brytyjskiego ataku z bliskiej odległości, a następnie puścił swoją zwinną rękę w dłoń podczas walki.

Na szczęście Parker nadal wyglądał na lekko na nogach, podczas gdy walka była głęboka.

READ  Liga rugby: Gwiazdy New Zealand Warriors przegapią resztę sezonu NRL po masakrze kontuzji w starciu z Penrith Panthers

Żałowałby, że nie byłby w stanie szybko skończyć, gdy Chisora ​​celował coraz bardziej pewnie, a jego głowa utknęła w martwym punkcie.

Gdy walka w Wadze wkroczyła w dwunastą i ostatnią rundę, Parker miał świetną okazję, by zmusić Chisorę do poddania się, otworzyć go i huśtać na linach.

W niewytłumaczalny sposób Parker zatrzymuje się, a Chesora wykorzystuje okazję, by wrócić do zawodów i zabrać ją do dzwonka i wezwania sędziów.

Polski sędzia, który zdobył 116-111 punktów, skutecznie zobaczył, że Chisora ​​wygrywa tylko trzy rundy, co jest sprzeczne z wiarą.

Wynik podnosi karierę Parkera do 29-2 i utrzymuje go na szczycie rankingu wagi ciężkiej.

Chisora ​​spada do 32-11, ale jego wiara w siebie nie osłabła, gdy wziął przekrzywione karty wyników, podobnie jak Parker.