Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główny epidemiolog Kiwi mówi, że Igrzyska Olimpijskie powinny zostać przełożone – i dlaczego rząd powinien podjąć działania

sport

Valerie Adams otrzymuje swoją pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wideo / Brit Phipps

Starszy epidemiolog powiedział, że igrzyska olimpijskie powinny zostać przełożone z powodu pandemii i wzywa rząd Nowej Zelandii do podjęcia działań.

Około 450 Nowozelandczyków wybiera się do Tokio, aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczną się 23 lipca.

Sportowcy z Kiwi otrzymali priorytetowe szczepienia i wsparcie od rządu, aby ich podróż była jak najbardziej bezpieczna, w tym w miejscach MIQ po powrocie.

Michael Baker, profesor z University of Otago, uważa, że ​​problem igrzysk olimpijskich nie dotyczy bezpieczeństwa sportowców z Nowej Zelandii, ale raczej przesłania, jakie wysyła on do reszty świata, który wciąż jest niszczony przez Covid-19. .

Baker zwraca uwagę na sytuację w Indiach, gdzie codziennie pojawiają się setki tysięcy nowych przypadków, dodając, że organizowanie igrzysk olimpijskich w tym roku jest moralnie złe.

Baker powiedział Newstalk ZB’s Grupa weekendowa.

„Igrzyska olimpijskie dotyczą celebrowania tego parytetu, globalnej jedności i przezwyciężenia Covid-19 – takie było stwierdzenie, gdy na początku tego roku podjęto decyzję o pójściu naprzód. Czy w chwili obecnej widzimy tyle globalnej jedności w przezwyciężeniu Covid-19 ?

„Nie chodzi o bezpieczeństwo sportowców z Nowej Zelandii. Myślę, że to na pewno w przypadku szczepień i innych środków ostrożności. To mówi o krajach o niskich dochodach na całym świecie. Czy to sprawiedliwe i rozsądne? muszą odwrócić szczepionkę od najbardziej wrażliwych grup. „To ludzie, którzy umierają codziennie. To kwestia życia i śmierci w wielu krajach świata”.

Matka i dziecko przechodzą obok wystawy kół olimpijskich w Japońskim Muzeum Olimpijskim w Tokio.  Zdjęcie / AP
Matka i dziecko przechodzą obok wystawy kół olimpijskich w Japońskim Muzeum Olimpijskim w Tokio. Zdjęcie / AP

Baker powiedział również wczoraj, że rząd i Komitet Olimpijski Nowej Zelandii powinny zająć stanowisko w sprawie tegorocznych igrzysk.

„Musimy zdać sobie sprawę, jaka jest tu stawka i naprawdę chciałbym zobaczyć, jak rząd Nowej Zelandii zajmuje zdecydowane stanowisko w tej sprawie” – powiedział do Stuff. „Komitet Olimpijski Nowej Zelandii powinien powiedzieć, że nie będzie od tego wyjątku. Ktoś musi powiedzieć to, co oczywiste – że nie powinno się to teraz zdarzyć”.

READ  Zimowe Igrzyska Olimpijskie: Finn Bilous, Alice Robinson nazwali flagowców Nowej Zelandii na ceremonię otwarcia

Baker powiedział, że Igrzyska Olimpijskie powinny zostać przełożone, tak jak w zeszłym roku.

„Nie chodzi o bezpieczeństwo sportowców. Chodzi o ducha olimpijskiego i to, co mówi” – powiedział Baker NewstalkZB.

„Czy byłaby to uczciwa i sprawiedliwa impreza dla wszystkich krajów świata i wszystkich sportowców? A jeśli nie – oczywiście nie – musimy odłożyć ją na kolejny rok. Już raz została przełożona. W zeszłym roku powiedzieli, że tak”. nie zostać odroczone, a następnie odroczone Myślę, że powinno to odłożyć teraz.

„I przypomniał sobie, że historycznie było to trzykrotnie odkładane lub odwoływane, a to było w 1916 r. Podczas I wojny światowej, a następnie w II wojnie światowej w 1940 r. I 44 r., Ponieważ świat był w stanie wojny. I do pewnego stopnia jesteśmy teraz w stanie wojny przeciwko epidemia.

„Z tego, co przeczytałem z kont w niektórych krajach, nawet sportowcy obawiają się, że otrzymują szczepienia przed grupami szczególnie wrażliwymi. Wiemy, że na świecie istnieje ogromny niedobór szczepionek – w tej chwili jest ich za mało. Dlaczego więc zmienić szczepionkę? w krajach o niskich dochodach ludzi, którzy są Desperacko potrzebują tego do zaszczepienia sportowców, aby mogli wziąć udział w zawodach, które są ważne, ale uznaniowe. Nie musimy organizować igrzysk olimpijskich w tym roku, możemy je przełożyć w przyszłym roku ”.

Profesor Michael Baker.  Załączone zdjęcie
Profesor Michael Baker. Załączone zdjęcie

Ekspert Covid-19 twierdzi, że gry nie są nawet poszukiwane przez większość ludzi w Japonii.

„W Nowej Zelandii jest zupełnie inaczej, jeśli chodzi o organizację wydarzeń, ponieważ nie potrzebujemy ogromnych inwestycji, aby zapewnić im bezpieczeństwo, ale jest zupełnie inaczej w przypadku wydarzeń globalnych.

„Masz dwie rzeczy, którymi trudno jest zarządzać: ogromne globalne podróże na igrzyska olimpijskie i po drugie, masowe rajdy. Możesz uczynić te wydarzenia względnie bezpiecznymi, ale jest to ogromna inwestycja zasobów, które, jak sądzę, byłyby lepiej wykorzystane do ochrony ludzi dookoła świata.

READ  Igrzyska Olimpijskie w Tokio: Lydia Koe miesza się po mocnej rundzie otwarcia

„Inną rzeczą jest to, że jeśli spojrzysz na ankiety z Japonii, opinia publiczna w ogóle ich nie chce, biorąc pod uwagę większość ludzi. A pracownicy służby zdrowia bardzo się martwią, ponieważ naprawdę mają trudności z zarządzaniem epidemia tam właśnie teraz. Oni jej nie chcą. Dodatkowa presja związana z koniecznością wspierania olimpiady ”.

W wydarzeniu weźmie udział około 15 000 sportowców olimpijskich i paraolimpijskich z ponad 200 krajów.