Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Główny epidemiolog Kiwi mówi, że Igrzyska Olimpijskie powinny zostać przełożone – i dlaczego rząd powinien podjąć działania

sport

Valerie Adams otrzymuje swoją pierwszą dawkę szczepionki Pfizer w ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wideo / Brit Phipps

Starszy epidemiolog powiedział, że igrzyska olimpijskie powinny zostać przełożone z powodu pandemii i wzywa rząd Nowej Zelandii do podjęcia działań.

Około 450 Nowozelandczyków wybiera się do Tokio, aby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczną się 23 lipca.

Sportowcy z Kiwi otrzymali priorytetowe szczepienia i wsparcie od rządu, aby ich podróż była jak najbardziej bezpieczna, w tym w miejscach MIQ po powrocie.

Michael Baker, profesor z University of Otago, uważa, że ​​problem igrzysk olimpijskich nie dotyczy bezpieczeństwa sportowców z Nowej Zelandii, ale raczej przesłania, jakie wysyła on do reszty świata, który wciąż jest niszczony przez Covid-19. .

Baker zwraca uwagę na sytuację w Indiach, gdzie codziennie pojawiają się setki tysięcy nowych przypadków, dodając, że organizowanie igrzysk olimpijskich w tym roku jest moralnie złe.

Baker powiedział Newstalk ZB’s Grupa weekendowa.

„Igrzyska olimpijskie dotyczą celebrowania tego parytetu, globalnej jedności i przezwyciężenia Covid-19 – takie było stwierdzenie, gdy na początku tego roku podjęto decyzję o pójściu naprzód. Czy w chwili obecnej widzimy tyle globalnej jedności w przezwyciężeniu Covid-19 ?

„Nie chodzi o bezpieczeństwo sportowców z Nowej Zelandii. Myślę, że to na pewno w przypadku szczepień i innych środków ostrożności. To mówi o krajach o niskich dochodach na całym świecie. Czy to sprawiedliwe i rozsądne? muszą odwrócić szczepionkę od najbardziej wrażliwych grup. „To ludzie, którzy umierają codziennie. To kwestia życia i śmierci w wielu krajach świata”.

Matka i dziecko przechodzą obok wystawy kół olimpijskich w Japońskim Muzeum Olimpijskim w Tokio.  Zdjęcie / AP
Matka i dziecko przechodzą obok wystawy kół olimpijskich w Japońskim Muzeum Olimpijskim w Tokio. Zdjęcie / AP

Baker powiedział również wczoraj, że rząd i Komitet Olimpijski Nowej Zelandii powinny zająć stanowisko w sprawie tegorocznych igrzysk.

„Musimy zdać sobie sprawę, jaka jest tu stawka i naprawdę chciałbym zobaczyć, jak rząd Nowej Zelandii zajmuje zdecydowane stanowisko w tej sprawie” – powiedział do Stuff. „Komitet Olimpijski Nowej Zelandii powinien powiedzieć, że nie będzie od tego wyjątku. Ktoś musi powiedzieć to, co oczywiste – że nie powinno się to teraz zdarzyć”.

READ  Od Grega Stewarta po Ayrama Cabrerę, pięciu nowych zagranicznych graczy do oglądania wiadomości sportowych, Firstpost

Baker powiedział, że Igrzyska Olimpijskie powinny zostać przełożone, tak jak w zeszłym roku.

„Nie chodzi o bezpieczeństwo sportowców. Chodzi o ducha olimpijskiego i to, co mówi” – powiedział Baker NewstalkZB.

„Czy byłaby to uczciwa i sprawiedliwa impreza dla wszystkich krajów świata i wszystkich sportowców? A jeśli nie – oczywiście nie – musimy odłożyć ją na kolejny rok. Już raz została przełożona. W zeszłym roku powiedzieli, że tak”. nie zostać odroczone, a następnie odroczone Myślę, że powinno to odłożyć teraz.

„I przypomniał sobie, że historycznie było to trzykrotnie odkładane lub odwoływane, a to było w 1916 r. Podczas I wojny światowej, a następnie w II wojnie światowej w 1940 r. I 44 r., Ponieważ świat był w stanie wojny. I do pewnego stopnia jesteśmy teraz w stanie wojny przeciwko epidemia.

„Z tego, co przeczytałem z kont w niektórych krajach, nawet sportowcy obawiają się, że otrzymują szczepienia przed grupami szczególnie wrażliwymi. Wiemy, że na świecie istnieje ogromny niedobór szczepionek – w tej chwili jest ich za mało. Dlaczego więc zmienić szczepionkę? w krajach o niskich dochodach ludzi, którzy są Desperacko potrzebują tego do zaszczepienia sportowców, aby mogli wziąć udział w zawodach, które są ważne, ale uznaniowe. Nie musimy organizować igrzysk olimpijskich w tym roku, możemy je przełożyć w przyszłym roku ”.

Profesor Michael Baker.  Załączone zdjęcie
Profesor Michael Baker. Załączone zdjęcie

Ekspert Covid-19 twierdzi, że gry nie są nawet poszukiwane przez większość ludzi w Japonii.

„W Nowej Zelandii jest zupełnie inaczej, jeśli chodzi o organizację wydarzeń, ponieważ nie potrzebujemy ogromnych inwestycji, aby zapewnić im bezpieczeństwo, ale jest zupełnie inaczej w przypadku wydarzeń globalnych.

„Masz dwie rzeczy, którymi trudno jest zarządzać: ogromne globalne podróże na igrzyska olimpijskie i po drugie, masowe rajdy. Możesz uczynić te wydarzenia względnie bezpiecznymi, ale jest to ogromna inwestycja zasobów, które, jak sądzę, byłyby lepiej wykorzystane do ochrony ludzi dookoła świata.

READ  Kryształowa kula w Pucharze Świata w Rugby: „aura” All-Black została zniszczona

„Inną rzeczą jest to, że jeśli spojrzysz na ankiety z Japonii, opinia publiczna w ogóle ich nie chce, biorąc pod uwagę większość ludzi. A pracownicy służby zdrowia bardzo się martwią, ponieważ naprawdę mają trudności z zarządzaniem epidemia tam właśnie teraz. Oni jej nie chcą. Dodatkowa presja związana z koniecznością wspierania olimpiady ”.

W wydarzeniu weźmie udział około 15 000 sportowców olimpijskich i paraolimpijskich z ponad 200 krajów.