Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stwierdzono, że bieganie w średnim wieku opóźnia problemy z pamięcią związane ze starzeniem się

NEW DELHI: Naukowcy odkryli, że długotrwałe bieganie w ramach ćwiczeń w wieku średnim pomaga łączyć nowe „stare” neurony urodzone na początku dorosłości lub neurony urodzone w wieku dorosłym w sieć związaną z utrzymaniem kodowania pamięci epizodycznej podczas starzenia . .

Pamięć epizodyczna jest rodzajem pamięci długotrwałej, która obejmuje świadome przywoływanie przeszłych doświadczeń wraz z ich kontekstem pod względem czasu, miejsca i związanych z nimi emocji.

Opublikowane w czasopiśmie eNeuro, naukowcy z Florida Atlantic University (FAU) w USA i Centrum Badań i Studiów Zaawansowanych (CINVESTAV) w Meksyku stwierdzili, że badanie dostarczyło nowych informacji na temat korzyści płynących z ćwiczeń i powinno motywować dorosłych do kontynuowania ćwiczeń. . Poruszają się przez całe życie, zwłaszcza w wieku średnim.

Niedobory zdolności poznawczych związane ze starzeniem się są związane ze zmniejszeniem rozmiaru hipokampu. Hipokamp i przylegająca do niego kora zawierają obszary mózgu, które są niezbędne do uczenia się i zapamiętywania.

Spadek funkcji pamięci związany ze starzeniem jest również związany z pogorszeniem wejść synaptycznych (połączenie między dwoma neuronami) z kory obwodowej i śródwęchowej do hipokampa, obszarów mózgu niezbędnych do separacji wzorców, pamięci kontekstowej i przestrzennej.

Oprócz znacznego wzrostu tych neuronów urodzonych u dorosłych, stwierdzono, że długotrwałe bieganie zwiększa rekrutację presynaptycznych (subsynaptycznych) komórek korowych do ich sieci.

Oznacza to, że bieganie nie tylko uratowało łączność obwodową u zwierzęcia, ale także zwiększyło i zmieniło udział kory śródwęchowej w sieci neuronalnej rozpoczynającej się u dorosłych.

„Długoterminowe ćwiczenia bardzo korzystnie wpływają na starzejący się mózg i mogą zapobiegać pogorszeniu funkcji pamięci związanej ze starzeniem się, zwiększając przeżywalność i modulując sieć neuronów urodzonych we wczesnej dorosłości, ułatwiając w ten sposób ich udział w procesach poznawczych” – powiedziała Henriette. Van Praag, autor korespondencji, jest profesorem nadzwyczajnym nauk biomedycznych na FAU.

Carmen Vivar powiedziała: „Długotrwałe bieganie może poprawić zdolność oddzielania wzorców, naszą zdolność do rozróżniania bardzo podobnych zdarzeń i bodźców, zachowanie ściśle związane z neurogenezą dorosłych i jest jednym z pierwszych, które wykazują deficyty wskazujące na spadek pamięci związany z przez wiek.” Autor korespondencyjny, Wydział Fizjologii, Biofizyki i Neuronauk, Centrum Badań, Studiów i Studiów Avanzados del IPN w Meksyku.

READ  Boeing Starliner podejmuje drugi bezzałogowy lot na stację kosmiczną | nowości naukowe i technologiczne

„Wykazaliśmy, że bieganie znacznie zwiększa projekcję tylną z podpory grzbietowej na starych dorosłych komórkach ziarnistych” – powiedział van Praag. „To połączenie może dostarczać informacji związanych z nawigacją i pośredniczyć w długoterminowej poprawie funkcji pamięci przestrzennej wywołanej zabawą”.

„Nasze badanie dostarcza wglądu w to, w jaki sposób chroniczne ćwiczenia, rozpoczynające się w okresie dojrzewania i trwające do wieku średniego, pomagają utrzymać funkcje pamięci podczas starzenia się, podkreślając jednocześnie znaczenie ćwiczeń w naszym codziennym życiu” – powiedział Vivar.

W tym badaniu naukowcy zbadali wpływ długotrwałego biegania na sieć nowych neuronów hipokampa generowanych u młodych dorosłych myszy w średnim wieku.

Po ponad sześciu miesiącach znakowania dorosłych neuronów fluorescencyjnym wektorem reporterowym zidentyfikowali i ocenili bezpośrednie wejścia tych dorosłych neuronów do hipokampa i obszarów (pod)korowych, gdy myszy były w średnim wieku.