Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawie milion szczepionek przeciw grypie podanych, gdy Nowa Zelandia widzi „wczesny początek” sezonu grypowego

ESR mówi, że aktywność chorób grypopodobnych w społeczności wzrosła w tygodniu kończącym się 21 maja, ale pozostała na niskim poziomie oczekiwanym dla tej pory roku.

Rzeczy

ESR mówi, że aktywność chorób grypopodobnych w społeczności wzrosła w tygodniu kończącym się 21 maja, ale pozostała na niskim poziomie oczekiwanym dla tej pory roku.

  • Więcej osób niż zwykle o tej porze roku było hospitalizowanych z powodu grypy, ale ogólna liczba jest nadal niska.
  • Wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu osób z chorobami grypopodobnymi stale rosną w całym kraju, zgodnie z oczekiwaniami, z zaledwie kilkoma punktami zapalnymi.
  • Szczyt sezonu grypowego przypada na lipiec i sierpień.
  • Do tej pory w tym roku na grypę zachorowało ponad 900 000 osób – prawie 81 000 w ubiegłym tygodniu.

Sezon grypowy w Nowej Zelandii rozpoczął się w tym roku wcześniej niż zwykle, a hospitalizacje z powodu grypy po raz pierwszy przekroczyły sezonową linię bazową w kwietniu.

the Instytut Nauk o Środowisku i Badań (ESR) Nadzór Chociaż oznaczało to „wyższą niż oczekiwano aktywność” w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku, wskaźniki hospitalizacji utrzymywały się w ostatnich tygodniach na „niskim poziomie”.

W całym Aotearoa w kwietniu i maju nastąpił „stały” wzrost liczby konsultacji lekarskich dotyczących chorób grypopodobnych – zgodnie z trendami obserwowanymi przed Covid.

Generalnie aktywność Wciąż na niskim poziomieale są hotspoty: w okręgu zdrowia Manukau (na południe i wschód od Auckland) wskaźnik konsultacji jest „powyżej normy” o tej porze roku.

Czytaj więcej:
* Wzrost liczby dzieci hospitalizowanych przed RSV, Covid i zimowym szczytem krztuśca
* Rdzenni mieszkańcy są bardziej narażeni na hospitalizację i śmierć z powodu grypy – badanie
* Bezpłatna szczepionka przeciw grypie jest dostępna dla dzieci i dla większej liczby Maorysów i Pasifika
* Ekspert twierdzi, że przypadki odry w Auckland powinny być ostrzeżeniem

Wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu z powodu chorób grypopodobnych były również wyższe niż średnia krajowa w Med Central, Waitemata i Auckland.

grypa Wskaźniki są zwykle najwyższe w lipcu i sierpniu, powiedziała dr Sarah Jeffries, lekarz zdrowia publicznego w ESR.

READ  Licencjonowany podczas używania Delta, Baxilovide okazał się skuteczny przeciwko Omicron

Ponieważ grypa nie podlega obowiązkowi zgłoszenia, liczba przypadków nie jest monitorowana w ramach nadzoru nad grypą.

Jednakże, gdy ludzie są badani na grypę podczas normalnej praktyki klinicznej, pozytywne próbki są często zgłaszane do Krajowego Centrum ds. Grypy ESR, a odsetek jest wysyłany do dalszych badań.

Do tej pory w tym roku do ESR zgłoszono 2526 pozytywnych przypadków grypy.

Rzeczy

Grypa powraca tej zimy. Ale to tylko grypa – chyba nie ma się czym martwić? Nie tak szybko. (Pierwsze opublikowanie 2 czerwca 2022 r.)

Większość (1814) wirusów grypy A, z 712 wirusami grypy B.

Wirusy grypy A (H1N1) i grypy B/Victoria były w tym momencie „współdominującymi” szczepami, powiedział wirusolog Su Huang.

Oba są objęte szczepionkami zastosowanymi w Aotearoa w tym roku.

Pokazują to dane Ministerstwa ZdrowiaDo północy w środę w tym roku zarejestrowano 913 101 szczepionek – z czego 80 740 dostarczono w ubiegłym tygodniu.

Ministerstwo powiedziało, że liczby obejmują finansowanie publiczne i niektóre szczepionki przeciw grypie finansowane ze środków prywatnych, ale ponieważ nie wszystkie szczepionki finansowane ze środków prywatnych są zarejestrowane, całkowita liczba będzie wyższa.

Do tej pory 54% osób w wieku powyżej 65 lat (wszystkich ras) otrzymało szczepionkę przeciw grypie; 21% Maorysów jest w wieku od 55 do 64 lat, a 24% populacji Pacyfiku jest w wieku od 55 do 64 lat.

Tylko 6% Tamirczyków w wieku od 6 miesięcy do 12 lat (wszystkie grupy etniczne) zostało zaszczepionych od środy, Pokazano dane ministerstwa.

Poprzedni raport ESR Pokaż 7080 wirusy grypy wykrytych i zgłoszonych w 2022 r. – 99,9% z nich (7073) to grypa A.

W okresie od 1 stycznia do 16 sierpnia 2022 r. z powodu grypy odnotowano łącznie 4899 hospitalizacji (95,6 na 100 tys. osób). Ponieważ marża nie została zakończona za rok, w którym wydano raport, jest to tylko „procent” sezonu zimowego 2022.

READ  Astronomowie rozwiązują wielowiekową tajemnicę supernowej zaobserwowanej w 1181

W tym okresie najwyższa grypa Wskaźniki hospitalizacji dotyczyły dzieci poniżej 1 roku życianastępnie małe dzieci w wieku od 1 do 4 lat, a następnie dzieci w wieku 80 lat i starsze.

Kwalifikowalność do finansowanej szczepionki przeciw grypie została w tym roku rozszerzona, aby objąć dzieci w wieku od 6 miesięcy do 12 lat oraz Maorysów i mieszkańców Pacyfiku w wieku od 55 do 64 lat.

the Szczepionka przeciw grypie Już za darmo dla osób powyżej 65 roku życia, osób z chorobami przewlekłymi (takimi jak astma i cukrzyca), kobiet w ciąży i osób z niektórymi chorobami Problemy ze zdrowiem psychicznym lub uzależnienie.

W poniedziałek 29 maja rozpoczyna się Tydzień Szczepień Aotearoa, ogólnokrajowa kampania mająca na celu zwiększenie przyjmowania szczepionek przed zimą – obejmująca ponad 1000 możliwości szczepienia i 35 wydarzeń związanych ze szczepieniami społeczności.