Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prawie milion szczepionek przeciw grypie podanych, gdy Nowa Zelandia widzi „wczesny początek” sezonu grypowego

Prawie milion szczepionek przeciw grypie podanych, gdy Nowa Zelandia widzi „wczesny początek” sezonu grypowego

ESR mówi, że aktywność chorób grypopodobnych w społeczności wzrosła w tygodniu kończącym się 21 maja, ale pozostała na niskim poziomie oczekiwanym dla tej pory roku.

Rzeczy

ESR mówi, że aktywność chorób grypopodobnych w społeczności wzrosła w tygodniu kończącym się 21 maja, ale pozostała na niskim poziomie oczekiwanym dla tej pory roku.

  • Więcej osób niż zwykle o tej porze roku było hospitalizowanych z powodu grypy, ale ogólna liczba jest nadal niska.
  • Wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu osób z chorobami grypopodobnymi stale rosną w całym kraju, zgodnie z oczekiwaniami, z zaledwie kilkoma punktami zapalnymi.
  • Szczyt sezonu grypowego przypada na lipiec i sierpień.
  • Do tej pory w tym roku na grypę zachorowało ponad 900 000 osób – prawie 81 000 w ubiegłym tygodniu.

Sezon grypowy w Nowej Zelandii rozpoczął się w tym roku wcześniej niż zwykle, a hospitalizacje z powodu grypy po raz pierwszy przekroczyły sezonową linię bazową w kwietniu.

the Instytut Nauk o Środowisku i Badań (ESR) Nadzór Chociaż oznaczało to „wyższą niż oczekiwano aktywność” w porównaniu z tym okresem w zeszłym roku, wskaźniki hospitalizacji utrzymywały się w ostatnich tygodniach na „niskim poziomie”.

W całym Aotearoa w kwietniu i maju nastąpił „stały” wzrost liczby konsultacji lekarskich dotyczących chorób grypopodobnych – zgodnie z trendami obserwowanymi przed Covid.

Generalnie aktywność Wciąż na niskim poziomieale są hotspoty: w okręgu zdrowia Manukau (na południe i wschód od Auckland) wskaźnik konsultacji jest „powyżej normy” o tej porze roku.

Czytaj więcej:
* Wzrost liczby dzieci hospitalizowanych przed RSV, Covid i zimowym szczytem krztuśca
* Rdzenni mieszkańcy są bardziej narażeni na hospitalizację i śmierć z powodu grypy – badanie
* Bezpłatna szczepionka przeciw grypie jest dostępna dla dzieci i dla większej liczby Maorysów i Pasifika
* Ekspert twierdzi, że przypadki odry w Auckland powinny być ostrzeżeniem

Wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu z powodu chorób grypopodobnych były również wyższe niż średnia krajowa w Med Central, Waitemata i Auckland.

grypa Wskaźniki są zwykle najwyższe w lipcu i sierpniu, powiedziała dr Sarah Jeffries, lekarz zdrowia publicznego w ESR.

READ  Podczas gdy Stany Zjednoczone rozważają szczepienie drobiu przeciwko ptasiej grypie, przemysł drobiowy może stanąć na przeszkodzie

Ponieważ grypa nie podlega obowiązkowi zgłoszenia, liczba przypadków nie jest monitorowana w ramach nadzoru nad grypą.

Jednakże, gdy ludzie są badani na grypę podczas normalnej praktyki klinicznej, pozytywne próbki są często zgłaszane do Krajowego Centrum ds. Grypy ESR, a odsetek jest wysyłany do dalszych badań.

Do tej pory w tym roku do ESR zgłoszono 2526 pozytywnych przypadków grypy.

Rzeczy

Grypa powraca tej zimy. Ale to tylko grypa – chyba nie ma się czym martwić? Nie tak szybko. (Pierwsze opublikowanie 2 czerwca 2022 r.)

Większość (1814) wirusów grypy A, z 712 wirusami grypy B.

Wirusy grypy A (H1N1) i grypy B/Victoria były w tym momencie „współdominującymi” szczepami, powiedział wirusolog Su Huang.

Oba są objęte szczepionkami zastosowanymi w Aotearoa w tym roku.

Pokazują to dane Ministerstwa ZdrowiaDo północy w środę w tym roku zarejestrowano 913 101 szczepionek – z czego 80 740 dostarczono w ubiegłym tygodniu.

Ministerstwo powiedziało, że liczby obejmują finansowanie publiczne i niektóre szczepionki przeciw grypie finansowane ze środków prywatnych, ale ponieważ nie wszystkie szczepionki finansowane ze środków prywatnych są zarejestrowane, całkowita liczba będzie wyższa.

Do tej pory 54% osób w wieku powyżej 65 lat (wszystkich ras) otrzymało szczepionkę przeciw grypie; 21% Maorysów jest w wieku od 55 do 64 lat, a 24% populacji Pacyfiku jest w wieku od 55 do 64 lat.

Tylko 6% Tamirczyków w wieku od 6 miesięcy do 12 lat (wszystkie grupy etniczne) zostało zaszczepionych od środy, Pokazano dane ministerstwa.

Poprzedni raport ESR Pokaż 7080 wirusy grypy wykrytych i zgłoszonych w 2022 r. – 99,9% z nich (7073) to grypa A.

W okresie od 1 stycznia do 16 sierpnia 2022 r. z powodu grypy odnotowano łącznie 4899 hospitalizacji (95,6 na 100 tys. osób). Ponieważ marża nie została zakończona za rok, w którym wydano raport, jest to tylko „procent” sezonu zimowego 2022.

READ  Badanie pokazuje skuteczność aplikacji mobilnej jogi nieśmiertelnych w leczeniu nietrzymania moczu

W tym okresie najwyższa grypa Wskaźniki hospitalizacji dotyczyły dzieci poniżej 1 roku życianastępnie małe dzieci w wieku od 1 do 4 lat, a następnie dzieci w wieku 80 lat i starsze.

Kwalifikowalność do finansowanej szczepionki przeciw grypie została w tym roku rozszerzona, aby objąć dzieci w wieku od 6 miesięcy do 12 lat oraz Maorysów i mieszkańców Pacyfiku w wieku od 55 do 64 lat.

the Szczepionka przeciw grypie Już za darmo dla osób powyżej 65 roku życia, osób z chorobami przewlekłymi (takimi jak astma i cukrzyca), kobiet w ciąży i osób z niektórymi chorobami Problemy ze zdrowiem psychicznym lub uzależnienie.

W poniedziałek 29 maja rozpoczyna się Tydzień Szczepień Aotearoa, ogólnokrajowa kampania mająca na celu zwiększenie przyjmowania szczepionek przed zimą – obejmująca ponad 1000 możliwości szczepienia i 35 wydarzeń związanych ze szczepieniami społeczności.