Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Starsza kobieta w Hiszpanii została zjedzona przez swoje koty po jej śmierci

Naukowiec

Zdesperowane koty zjadły swojego właściciela. Obraz / 123RF

Starsza kobieta w Hiszpanii, która mieszkała samotnie przez ponad dwie dekady, została częściowo zjedzona przez swoje domowe koty, co policja określiła jako „najgorszą rzecz”, jaką widzieli.

Obywatelka Kolumbii Clara Ines Topone, 79 lat, została znaleziona w zeszłym tygodniu w swoim mieszkaniu w Madrycie, pełnym śmieci i zwierzęcych odchodów.

Policja została wezwana po tym, jak sąsiedzi powiedzieli, że nie widzieli Tobon od miesiąca i zauważyli nieprzyjemny zapach wydobywający się z jej mieszkania.

Kiedy policja weszła do nieruchomości, natknęli się na przerażającą scenę.

Gazeta El Mundo doniosła, że ​​Topone, która nie żyła od miesięcy, została częściowo pożarta przez jej koty, a pięć z nich również znaleziono martwych w mieszkaniu.

Podobno dwóch innych zostało znalezionych żywych w złym stanie i zabranych do schroniska dla zwierząt na leczenie.

Tobon była niezamężna, nie miała dzieci, a cała jej rodzina mieszkała w Kolumbii.

Lokalne raporty mówią, że cierpiała na syndrom Diogenesa – zaburzenie gromadzenia naznaczone zaniedbaniem siebie i apatią.

Mieszka w mieszkaniu od 1996 roku i znana jest z hodowli kotów.

„Czasami brzydko pachniało z powodu kotów i puszek z jedzeniem, ale tym razem był bardzo silny zapach” – powiedział sąsiad lokalnym mediom.

Inny powiedział: „Policjant powiedział nam, że to najgorsza rzecz, jaką widzieli, odkąd zaczęli pracować”.

Budynek mieszkalny w Madrycie.  Załączone zdjęcie
Budynek mieszkalny w Madrycie. Załączone zdjęcie

Wstępna sekcja zwłok wykazała, że ​​zmarła z przyczyn naturalnych, ale niektórzy z jej sąsiadów uważają, że Tobon zaraził się Covid-19.

Martwe koty przeszły również sekcję zwłok, która potwierdziła, że ​​skonsumowały wszystkie części ciała ich właściciela.

Naukowcy wcześniej badali to zjawisko, zwracając uwagę na to, co się stało, gdy bezpańskie koty weszły na „farmę trupów” wykorzystywaną do badań naukowych w Stanach Zjednoczonych.

READ  Coronavirus Covid 19: NSW w pogotowiu, gdy populacja Sydney rośnie o dwa

Naukowcy z ośrodka w Kolorado uchwycili nocne przekąski na kamerze monitorującej i odkryli, że koty zaczęły jeść, gdy zwłoki znajdowały się we wczesnych stadiach rozkładu, a kończyły się, gdy płyny zaczęły wyciekać.

Gryzli do kości.

Mając do wyboru ponad 40 tusz w placówce, naukowcy odkryli, że koty wracają do tego samego ciała w kółko – z jedną tuszą celowaną prawie każdej nocy przez 35 kolejnych nocy.