Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dzienna liczba przypadków Covid-19 prawie podwaja się w ciągu 24 godzin, a do Bożego Narodzenia ma wzrosnąć do 10 000

Zostanie przeprowadzona Królewska Komisja Śledcza w sprawie zarządzania Covid-19 w Nowej Zelandii. Wideo/Mark Mitchell

Dzisiaj Departament Zdrowia zgłosił 7 487 przypadków Covid-19, prawie dwukrotnie więcej niż wczoraj, które według ekspertów mogą osiągnąć 10 000 do Bożego Narodzenia.

Wczoraj odnotowano 3905 nowych przypadków infekcji, co stanowi wzrost o 92 procent między infekcjami w poniedziałek i wtorek. W ubiegłym tygodniu odnotowano 40 zgonów związanych z wirusem.

Jest to największy procentowy wzrost liczby przypadków od poniedziałku do wtorku od wybuchu epidemii Omicron w Nowej Zelandii na początku roku.

Ponad jedna trzecia nowych przypadków miała dziś miejsce w Auckland, gdzie zgłoszono 2637 infekcji, co stanowi najwyższą liczbę przypadków od prawie czterech miesięcy.

Dr David Welch, starszy wykładowca informatyki na Uniwersytecie w Auckland, powiedział, że wzrost ten nie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę, że liczby te „stabilnie” rosły w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Dzisiejsza średnia krocząca z siedmiu dni wynosi 5141. W zeszłym tygodniu było to 4042, a średnia cztery tygodnie temu wynosiła 2988.

Welch powiedział: „Jeśli spojrzysz na wykres, w połowie listopada nastąpiła stabilizacja i od tego czasu wyraźny wzrost liczby przypadków. Obecnie jest to spójny wzorzec podwajania się co trzy do czterech tygodni”.

Powiedział, że infekcje zgłaszane we wtorek są zwykle najwyższymi liczbami w danym tygodniu.

– powiedział dr Samik Datta z Covid-19 Modelling Aotearoa ogłasza W październiku liczba przypadków spadała, gdy kraj wyszedł z drugiej fali w lipcu, ale „od tego czasu rosły powoli, w niższym tempie niż na początku poprzednich dwóch fal, z przypadkami skoncentrowanymi w starszych grupach wiekowych. „

Dr David Welch z University of Auckland powiedział, że rosnąca liczba przypadków Covida była spowodowana kilkoma wariantami zastępującymi warianty, które wcześniej dominowały w infekcjach.  Zdjęcie/Jed Bradley
Dr David Welch z University of Auckland powiedział, że rosnąca liczba przypadków Covida była spowodowana kilkoma wariantami zastępującymi warianty, które wcześniej dominowały w infekcjach. Zdjęcie/Jed Bradley

Welch spodziewał się, że szczyt przypadków wyniesie około 11 000 podczas trzeciej fali Covid w kraju. Powiedział, że prognozy Covid-19 Modeling Aoteroa wykazały, że liczba infekcji może osiągnąć te liczby do Bożego Narodzenia.

READ  Rosja wyklucza rozmowy pokojowe z Ukrainą i mówi, że się nie podda

„Jeśli zobaczymy podwojenie przypadków co trzy tygodnie, nie jesteśmy zbyt daleko od szczytu, stanie się to przed Bożym Narodzeniem”.

Wzrost liczby przypadków jest obecnie napędzany przez szereg nowych wariantów, które mają przewagę przenoszenia z powodu mutacji w białku kolca wirusa, powiedział Welch. Warianty te zastąpiły starsze szczepy, gdy ludzie rozwinęli odporność na wcześniejsze infekcje lub szczepienia.

Powiedział, że obecne przypadki były zdominowane przez grupę podwariantów, w tym BQ 1.1 i BA 2.75, gdzie kilka tygodni temu dominującym szczepem był BA 5.

„[New cases] „Pochodzi głównie z ponownych infekcji, występuje tam około połowa przypadków i to jest teraz ważne” – powiedział Welch.

Tymczasem do północy wczoraj było 398 osób hospitalizowanych z powodu wirusa, w porównaniu z 418 w niedzielę.

Leki przeciwwirusowe Covid-19, takie jak pigułka Paxlovid firmy Pfizer, mogą potencjalnie zmniejszyć liczbę pacjentów, którzy poważnie zachorują lub umrą z powodu wirusa, ale pediatra ze społeczności Oakland, dr Jane Russell, powiedziała, że ​​są one „bardzo trudne” dla ludzi.

Leki przeciwwirusowe Paxlovid, Lagevrio i Veklury – które należy zażyć w ciągu pierwszych pięciu dni od wystąpienia objawów Covid-19 – zostały dostarczone bezpłatnie około milionowi kiwi w październiku.

w Wyniki badań przedstawiłem na początku tego rokustwierdzili, że Paxlovid zmniejszył ryzyko hospitalizacji lub zgonu z powodu wirusa nawet o 86 procent u niehospitalizowanych, nieszczepionych dorosłych pacjentów wysokiego ryzyka, których leczono w ciągu pięciu dni od wystąpienia objawów.

Wydaje się, że istnieje wiele barier w dostępie do leków przeciwwirusowych, powiedział Russell. The ogłasza Przedstawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 1500 kiwi, z których wynika, że ​​około 54 procent ludzi niewiele wie o środkach zaradczych.

Welch powiedział, że chociaż kraj stoi w obliczu „dość” wysokiego rozpowszechnienia Covid-19 w społeczności, ważne jest, aby ludzie zachowali czujność, jeśli chodzi o unikanie infekcji. Szczególnie firmy, które organizują duże imprezy, muszą podjąć działania w celu ograniczenia transmisji.

READ  Stany Zjednoczone ostrzegają przed reagowaniem na jakikolwiek ruch w kierunku stałej obecności Chin na Wyspach Salomona

Wszystkie główne zabezpieczenia Covid-19 – system sygnalizacji świetlnej, nakazy szczepień i większość wymagań dotyczących masek – zostały zniesione we wrześniu, co według Welcha sprawiło, że ważniejsze jest, aby ludzie zrozumieli, w jaki sposób mogą zachować bezpieczeństwo.

„Znamy środowiska, w których Covid łatwo się rozprzestrzenia, te zatłoczone wnętrza. Firmy organizujące duże imprezy muszą być świadome tych środków: noszenia masek, testowania, otwierania okien i monitorowania poziomu CO2.

„Są ludzie, którzy wciąż próbują uniknąć Covida i rozweselić [these protection measures] Wszystkie są skuteczne. Firmy powinny nad tym pracować w swoich zwykłych planach bezpieczeństwa” – powiedział.