Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stan Chudnovsky, prezes Facebook Messenger, mówi o postępach w interoperacyjności

Stan Chudnovsky z Facebooka

Horacio Villalobos | Corbis | Getty Images

Uzależnienie od pełne wyżywienie Zdaniem prezesa, który prowadzi biznes Messengera, interoperacyjność między Messengerem a Instagramem przekracza oczekiwania.

„Przekraczamy nasze oczekiwania, jeśli chodzi o szybkość i liczbę uaktualnianych osób” – powiedział w wywiadzie Stan Chudnowski, szef Messengera na Facebooku.

W szczególności firma powiedziała CNBC, że ponad 60% kwalifikujących się użytkowników na Instagramie zaktualizowało się do nowej wersji, umożliwiając im wymianę wiadomości z osobami na Messengerze. To pierwszy raz, kiedy Facebook podał dane liczbowe dotyczące wskaźnika rozpowszechnienia aktualizacji.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg Ogłoszono w marcu 2019 r Planuje zezwolić na przesyłanie wiadomości za pośrednictwem aplikacji między Messengerem, Instagramem i WhatsApp. Z punktu widzenia Facebooka, umożliwienie ludziom wymiany wiadomości za pośrednictwem aplikacji usuwa punkt tarcia – pomysł, że nie każdy wie, której aplikacji użyć – co zwiększa wykorzystanie wiadomości. Jednak dzisiaj Facebook nie zarabia dużo pieniędzy na reklamach w swoich aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Facebook zaczął rozpowszechniać komunikację między aplikacjami między użytkownikami Messengera i Instagrama We wrześniu 2020r, Ale nadal jest to dalekie od włączenia WhatsApp do tego miksu. Zanim to się stanie, Facebook będzie musiał utworzyć kompleksowe szyfrowanie w Messengerze, ponieważ WhatsApp ma już tę funkcję. Według rzecznika Facebooka ta aktualizacja nie zostanie zakończona do 2022 roku.

Jednak Facebook nie oddziela już numerów użytkowania dla każdej aplikacji osobno W 2017r Firma podała, że ​​Messenger ma ponad 1,3 miliarda użytkowników miesięcznie. W 2018r Powiedziała, że ​​Instagram ma ponad miliard i W 2020r Powiedziała, że ​​WhatsApp ma ponad dwa miliardy użytkowników.

Przyjęcie Instagrama i Messengera wzmocniło zaufanie Chudnovsky’ego i jego zespołu, ponieważ budowali swoją interoperacyjność.

„Fakt, że ludzie promują się w tempie, w jakim promują to na Instagramie, wskazuje, że nasza teza była słuszna i że ludzie zdecydowanie kupują wygodę” – powiedział Chudnovsky.

READ  Microsoft „Confident” Activision może ulepszyć Call Of Duty na Nintendo Switch

Facebook twierdzi, że według jego badań 70% Amerykanów używa co najmniej trzech aplikacji do przesyłania wiadomości. Według Facebooka jednej trzeciej tych użytkowników trudno jest zapamiętać, gdzie znajdują się określone wątki. Dlatego firma twierdzi, że tworzy komunikację między aplikacjami.

„Duży procent z nich tak naprawdę nie wie, gdzie się udać, aby porozmawiać z konkretną osobą” – powiedział. „W rezultacie mniej piszesz”.

Facebook Messenger mógłby obsługiwać więcej użytkowników, gdyby jabłko Chudnovsky powiedział, że otworzył swój ekosystem iOS, aby umożliwić użytkownikom iPhone’a wybór domyślnych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Powiedział: „Jeśli chodzi o aplikacje do przesyłania wiadomości, bardzo wspieramy wybór z punktu widzenia, że ​​ludzie powinni mieć możliwość wyboru określonej aplikacji jako domyślnej aplikacji na swoich telefonach, więc ich preferencje są już przestrzegane”.

Na razie użytkownicy iPhone’a muszą używać firmowej aplikacji iMessage, aby wysyłać SMS-y do swoich znajomych. Kontrastuje to z systemem operacyjnym Google Android, który pozwala użytkownikom ustawić inne usługi przesyłania wiadomości, w tym Messengera, jako domyślną aplikację do wysyłania wiadomości tekstowych.

Chudnovsky powiedział, że użytkownicy iPhone’ów, którzy wolą Messengera od aplikacji Apple iMessage, „są w gorszej sytuacji, ponieważ nie mogą zmienić tego ustawienia domyślnego i muszą utknąć w tym, czego Apple chce, aby używali”.

„Niekoniecznie uważamy, że tak powinno być, ale staramy się grać zgodnie z zasadami ekosystemu i musimy szanować wszelkie zasady, które nakładają na nas platformy, nawet jeśli czujemy, że stawiają one ludzi w niekorzystnej sytuacji”. powiedział.