Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolejne złe wieści dla fanów Apple MacBook Pro

Przenieść do Silikon jabłkowy Odmłodził go Prochowiec Portfolio, ponieważ komputery stacjonarne i laptopy wykazały 9,1 mld USD przychodów z komputerów Mac (W porównaniu z oczekiwanymi 6,8 mld USD). Podczas gdy wielu geekerati wskoczyło do produktów pierwszej generacji tak szybko, jak to możliwe (niewątpliwie przyczyniając się do jednej czwartej wybuchu), inni będą czekać, aż pierwsi użytkownicy znajdą wszystkie błędy sprzętowe i programowe, zanim wskoczą do sprzętu drugiej generacji.

A to może być trudne, ponieważ Apple to potwierdziło Stoi w obliczu kryzysu komponentów, które wpłyną na sprzedaż W drugiej połowie 2021 roku.

Teraz staje przed światem elektroniki Bezprecedensowy niedobór wiórów silikonowychMa to wpływ na cały łańcuch dostaw. Apple może być w stanie wypełnić książkę zamówień dostawcy o wiele więcej niż większość jego konkurentów, ale po prostu nie można myśleć o posiadaniu części, jeśli nie ma tam surowców. Nawet jeśli Apple znajduje się na szczycie kolejki, nadal istnieje lista oczekujących

W niedawnym wezwaniu Apple dotyczącym zysków Tim Cook omówił tę kwestię, nic nie wskazuje na to, że ich portfolio będzie „ portalem prezentacyjnym, a nie klasyfikacją zamówień ”.

Apple spodziewa się, że w następnym kwartale zacznie się to oddziaływać, a pierwsze prognozy dotyczą iPada i MacBooka. Problem nie pojawia się też w przypadku wspomnianych powyżej zaawansowanych chipów Apple Silicon. Zamiast tego inne komponenty będą utrudniać sprzedaż detaliczną; Raporty z Nikkei Asia informuje, że mniejsze komponenty wymagane do sterowników PCB MacBooka Pro i ekranu iPada będą utrudniać produkcję.

Drugi kwartał kalendarza to tradycyjnie spokojny okres dla sprzedaży Apple’a, więc efekt może nie być krytyczny, ale będzie zauważalny. „… ograniczenia dostaw będą miały wpływ na przychody od 3 do 4 miliardów dolarów w kwartale czerwcowym” – powiedział Luca Maestre, dyrektor finansowy Apple.

Będzie wiele pytań, czy wpłynie to na nową rodzinę iPhone’ów, która ma zostać wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku we wrześniu.

Legendarne zarządzanie łańcuchem dostaw Apple przejdzie rygorystyczne testy. A jeśli czekasz na odpowiedni moment na uaktualnienie swojego MacBooka Pro lub iPada, może to być o wiele trudniejsze niż tylko czekanie, aż będziesz gotowy i udać się do Apple Store.

Teraz przeczytaj najnowsze nagłówki z Cupertino w naszej cotygodniowej kolumnie Apple Loop …

READ  Etui ładujące MagSafe (USB‑C) do słuchawek AirPods Pro: cena i dostępność