Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony testuje w Polsce usługę streamingu wideo PlayStation

Kolejny Wyciekły wczorajSony potwierdziło, że testuje usługę o nazwie Karta graficzna PlayStation Plus, Z roczną wersją próbną w Polsce, która pozwoli abonentom na streamowanie filmów i programów telewizyjnych, ponieważ firma szuka sposobów na rozszerzenie abonamentu online, Gra wideo Chronicle Raporty.

Porozmawiaj z polską witryną Pajęcza siećWiceprezes Sony Interactive Entertainment ds. Globalnych usług, wiceprezes Nick Maguire, powiedział, że usługa będzie aplikacją strumieniową dostępną dla właścicieli PS4 i PS5 z aktywną subskrypcją PS Plus, bez dodatkowych kosztów. Usługa będzie obejmować 15 filmów i programów telewizyjnych należących do Sony Pictures, a kolejne będą dostępne co trzy miesiące, aż do zakończenia okresu próbnego.

Maguire mówi, że firma zdecydowała się na test w Polsce na podstawie konkretnych danych, zaznaczając, że test pozwoli Sony poznać najczęściej oglądane tytuły i jak często abonenci PS Plus korzystają z usługi. Jednak dyrektor nie skomentował, czy usługa będzie oferowana w innych regionach.

PS Plus Video Pass może być dla firmy nowym sposobem na zwiększenie wartości usługi subskrypcji online poza grami, ponieważ firma nie ma bezpośredniego konkurenta dla Xbox Game Pass Microsoftu, usługi subskrypcji podobnej do Netflix z dostępem do solidnej biblioteki gier cyfrowych dostępnych do pobrania i grania.

Sony ma dostęp do dużej biblioteki programów telewizyjnych i filmów, w tym do kreskówek za pośrednictwem Funimation i Crunchyroll, które Sony kupiło w grudniu od AT&T za 1,175 miliarda dolarów. Gdy PlayStation Store przestanie sprzedawać i wypożyczać filmy i programy telewizyjne 31 sierpnia, Video Pass może być kolejnym sposobem dla właścicieli PlayStation na oglądanie filmów i programów na ich konsolach.