Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dave ukoronowany autorem tekstów roku podczas rozdania nagród Ivor Novello |  Nagrody Ivora Novello

Dave ukoronowany autorem tekstów roku podczas rozdania nagród Ivor Novello | Nagrody Ivora Novello

Dave został ukoronowany autorem piosenek roku, a Sam Fender otrzymał swoją pierwszą nagrodę roku Nagrody Ivora NovelloKtóra celebruje najlepszych brytyjskich autorów piosenek i kompozytorów.

Wygrywając cztery Evors w ciągu pięciu lat, Dave Był chwalony za swój drugi album, We Are All Alone at This Together, który znalazł się na szczycie brytyjskich list przebojów i zrodził jednocześnie trzy single – Clash (z udziałem Stormzy), Verdansk i In the Fire.

W ramach nieustannej współpracy z Fredo, raper jest także współautorem bardzo udanych utworów Back to Basics i Money Talks, donosi Ivors Academy. Po zdobyciu brytyjskiej nagrody za Najlepszy Hip Hop/Graeme/Rap na początku tego roku, Dave zadedykował swoją nagrodę „raperom, którzy zmagali się od lat, przełamując tak wiele barier w branży, że jestem teraz”.

Fender wraca do domu ze swoją pierwszą piosenką Ivor po tym, jak wygrał Best Song for Musical and Lyrical za utwór Seventeen Going Under, który opisuje jego życie w wieku 17 lat i wyzwania, przed którymi stanęli on i jego matka. Piosenkarz i autor tekstów The North Shields niedawno sprzedał swoją „największą imprezę” w londyńskim Finsbury Park, podążając śladami Arctic Monkeys, Queens of the Stone Age, Pulp i Liama ​​Gallaghera.

Ed Sheeran, Fred Again i Johnny McDaid zwyciężyli w kategorii Most Performed Work za współpracę przy największym brytyjskim singlu z 2021 roku, Bad Habits. Jest piątą Ivorą Sheerana, która wygrała tę samą kategorię w 2019 roku wraz z McDaid za Shape of You.

Z katalogiem zawierającym ponad 140 piosenek i ponad 80 milionami sprzedaży płyt, specjalna międzynarodowa nagroda uhonorowała globalny wpływ i osiągnięcia w pisaniu piosenek kolumbijskiej supergwiazdy Shakiry.

Nagroda za najlepszą współczesną piosenkę przypadła Deanowi „Inflo” Josiah Cover i Little Simz za I Love You, I Hate you, mocny tytuł ojca Little Sims z albumu Czasami I May Be an Introvert. Inflo zostało nominowane do czterech nagród w tym roku, więcej niż ktokolwiek inny.

READ  Michael Bolton (70 l.) ujawnił, że zdiagnozowano u niego raka mózgu: piosenkarz przeszedł „natychmiastową operację” na krótko przed wakacjami i obecnie „rekonwalescencja w domu”.

W sumie 21 autorów piosenek i kompozytorów odebrało nagrody Ivor Novello w 14 kategoriach podczas gali, która odbyła się w czwartek w Grosvenor House w Londynie.

Laura Mvula wygrała Best Album za Pink Noise, którą napisała z Dannem Hume’em. „Czasami trudno było sobie wyobrazić dotarcie do mety, więc świadomość, że wywarła jakiś wpływ w tak dziwnych czasach, jest dla mnie naprawdę ekscytująca” Mfula powiedziała Strażnikowi.

Wybitny talent, Naomi Kempino została trzecią z rzędu autorką piosenek, która zdobyła nagrodę Rising Star za debiutancką EP Prelude. Czterościeżkowa grupa została opisana jako „doskonała wizytówka, która zwraca uwagę na to, co może zrobić jej doskonale wyważony wokal i szczere pisanie piosenek”.

Tymczasem Icon Award uhonorowało „dwóch najbardziej inspirujących, wpływowych i wybitnych autorów piosenek”: Roberta Smitha i Simona Gallopa z Cure.

Peter Gabriel otrzymał stypendium Ivors Academy w uznaniu jego wybitnego wkładu jako muzyka, innowatora, pomocy humanitarnej i autora piosenek.

Daniel Bloomberg zdobył nagrodę dla najlepszego oryginalnego filmu za swoją pracę nad The World to Come, Arthur Sharp zdobył nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową do telewizji za pracę nad Sky Atlantic’s Landscapers, a Richard Jacques zdobył nagrodę dla najlepszej oryginalnej gry wideo dla Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Paul Heaton miał imponujący zestaw przebojów, a autorzy piosenek Elizabeth Fraser, Robin Guthrie i Simon Raymond zdobyli fikcyjną nagrodę za swój zespół Cocteau Twins.

Chasenay Lewis, zdobywczyni Ivor Award i przewodnicząca Komitetu Ivor Awards, powiedziała, że ​​jest „niezwykle zadowolona” z tegorocznych zwycięzców. „To wielki zaszczyt doświadczyć tak silnej, emocjonalnej i eklektycznej kolekcji muzyki. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy zdobyli Home Awards oraz każdego nominowanego autora piosenek i kompozytora.”

Akademia Ivors niedawno uruchomiła TheWRD, wstępny dyplom w zakresie kreatywnej przedsiębiorczości, mający na celu pomoc w otwartym dostępie do branż kreatywnych. Ogłoszono również, że Lauren Laverne przejmie rolę gospodarza po Paulu Gambaccini, który przechodzi na emeryturę po tym, jak był gospodarzem imprezy od 1988 roku.

READ  Widzowie „płaczą” z powodu „pięknego” hołdu, jaki Annabelle Croft złożyła mężowi