Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Guardian Colette zdobywa Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego | Oscary 2021

Colette, wydany przez The Guardian, zdobył Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego na 93. ceremonii rozdania Oscarów w Los Angeles.

Napisana i wyreżyserowana przez Anthony’ego Giacchino i wyprodukowana przez Alice Doyard, Annie Small i Aaron Matthews, Colette opowiada historię 90-letniej członkini francuskiego ruchu oporu Colette Marine Catherine, która odwiedza obóz koncentracyjny, w którym jej brat został zabity podczas wojny z młoda studentka historii, Lucy Faubel.

Anthony Giacchino, scenarzysta i reżyser Colette, powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni i pokorni, mogąc zdobyć Colette Oscara … ale nasza najgłębsza wdzięczność dla Colette i Lucy jest taka, że ​​pozwoliliśmy nam podzielić się ich historią i świadczyć o ich podróży”.

Catherine Viner, redaktor naczelna Guardian News & Media, powiedziała: „Ta nagroda Akademii to prawdziwy zaszczyt i niesamowity wyczyn dla wszystkich stojących za tym potężnym i głęboko poruszającym dokumentem. Colette jest pierwszym dokumentem Guardian, który zdobył Oscara, i to świadectwo naszego utalentowanego zespołu wideo, który przez lata ciężko pracował, aby stworzyć i rozwinąć ten kultowy serial dokumentalny Guardian. Gratulacje wszystkim! ”

Alice Doyard i Anthony Giacchino z Oscarami w sali prasowej. Zdjęcie: Reuters

Sukces Colette pojawił się po piętach uhonorowanego Oscarem Strażnika w 2019 roku, kiedy czarna Owca Był także nominowany do nagrody dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Colette została wydana przez The Guardian w listopadzie 2020 roku, w 75. rocznicę procesów norymberskich.

Charlie Phillips„Jestem dumny, że Colette zdobyła Oscara i bardzo się cieszę, że udało mi się osiągnąć ten ważny i wzruszający dokument, który pomaga nam zrozumieć historię i przyjaźń poprzez dwa filmy o kobiecie” – powiedział szef działu wideo w Guardian News & Media. Lindsay Bolton„Co za zaszczyt być uhonorowanym Oscarem!” – dodał Guardian News & Media, dyrektor ds. Filmów dokumentalnych. W The Guardian zawsze szukamy zaskakujących sposobów opowiadania ważnych historii, a historia Colette wpłynęła na nasz ruch.

READ  „Problem tkwi nie tylko w Polsce czy Ameryce, to problem na całym świecie” – Tangerine