Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmigłowiec NASA Ingenuity Mars wykonał piąty lot, osiągając rekordową wysokość 33 stóp

Śmigłowiec NASA Ingenuity Mars kończy piąty lot, osiąga rekordową wysokość 33 stóp i przemieszcza się na nowe „ lotnisko ” oddalone o 423 stopy

  • Kreatywny helikopter NASA wykonał w piątek swój piąty lot na Czerwonej Planecie
  • Ustanowił nowy rekord wysokości 33 stóp i pokonał 423 stopy na nowe lotnisko
  • Sala kontrolna JPL wybuchła oklaskami, słysząc sukces lotu
  • Oznaki przejścia od prób w locie do nowego etapu demonstracji operacji

Wiropłat Ingenuity Mars NASA ustanowił nowe rekordy wysokości lotu i odległości na Czerwonej Planecie, pomyślnie przechodząc piąty test w locie.

W piątek podczas lotu Ingenuity osiągnął wysokość 33 stóp podczas dziewiczego lotu w jedną stronę z Wright Brothers Field na lotnisko 423 stopy na południe, które jeszcze nie zostało nazwane.

„Piąty lot helikopterem na Marsa to kolejne wielkie osiągnięcie agencji” – powiedział Bob Pearce, zastępca dyrektora Flight Research Task Force.

„Ciągły sukces pomysłowości pokazuje, jak ważne jest łączenie mocnych stron w różnych zestawach umiejętności z całej agencji w celu kreowania przyszłości, jak latanie samolotem na innej planecie!” on dodał.

Wiropłat Ingenuity Mars NASA ustanowił nowe rekordy wysokości lotu i odległości na Czerwonej Planecie, kończąc w piątek po raz piąty udany test w locie.

Piątkowy lot (powyżej) sprawił, że Ibdaa osiągnął wysokość 33 stóp podczas pierwszego lotu w obie strony z Wright Brothers Field na nowe lotnisko 423 stopy na południe

Piątkowy lot (powyżej) sprawił, że Ibdaa osiągnął wysokość 33 stóp podczas pierwszego lotu w obie strony z Wright Brothers Field na nowe lotnisko 423 stopy na południe

W zeszłym miesiącu Ingenuity stał się pierwszym pojazdem, który wykonał lot z napędem na innej planecie.

Płaski obszar używany jako pierwsze lądowisko dla helikopterów został nazwany polem braci Wright na cześć pionierów lotnictwa.

READ  Zmniejszona siła uścisku dłoni wiąże się z gorszymi wynikami funkcjonalnymi u osób cierpiących na długotrwałą chorobę Covid

Ponadto sama Ingenuity przewoziła niewielką próbkę tkaniny gazowej używanej w pokrowcach skrzydeł flyer 1, pierwszym samolocie braci Wright.

„Zrobiliśmy czuły pokaz naszego pierwszego domu na Marsie, pola braci Wright, będąc wdzięcznym za wsparcie udzielone przez pierwszy historyczny lot helikoptera planetarnego” – powiedział Bob Ballaram, główny inżynier Ingenuity Mars Helicopter w JPL.

„Niezależnie od tego, dokąd się stąd wybieramy, zawsze będziemy nosić ze sobą przypomnienie, ile znaczą dla nas rowerzyści z Dayton podczas naszej pierwszej wyprawy na inny świat” – dodał, odnosząc się do pamiątki na pokładzie z Flyer 1.

Piątkowy lot rozpoczął się o godzinie 3.26 EST (12:33 czasu lokalnego dla Marsa) i trwał 108 sekund.

W Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA w Kalifornii inżynierowie z zespołu wybuchnęli brawami, gdy nadeszła telemetria, która potwierdziła udany piąty lot.

W Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA w Kalifornii inżynierowie z zespołu wybuchnęli brawami, gdy nadeszła telemetria, która potwierdziła udany piąty lot.

Lot oznacza przejście helikoptera z testów do nowej fazy „demonstracji operacji”.

„Ten etap skupi się na zbadaniu rodzaju możliwości, jakie może zapewnić helikopter operujący z Marsa” – podała NASA w oświadczeniu.

Przykłady obejmują rozpoznanie, monitorowanie atmosfery obszarów niedostępnych dla łazika oraz szczegółową holografię wysokości atmosferycznych.

NASA twierdzi, że wnioski wyciągnięte z tych wyświetlaczy mogą znacznie przynieść korzyści w przyszłych badaniach lotniczych Marsa i innych światów.

Opóźnienie w komunikacji między Ziemią a Marsem oznacza, że ​​helikopterem nie można sterować zdalnie podczas lotu, a wyrafinowany procesor komputera pokładowego podejmuje decyzje w locie, poruszając się po zaprogramowanej ścieżce.

W Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA w Kalifornii inżynierowie z zespołu wybuchnęli brawami, gdy nadeszła telemetria, która potwierdziła udany piąty lot.

NASA opublikowała zdjęcia z rekordowego lotu, ale pobranie i skompilowanie filmów z tego wyczynu zajmie trochę czasu.

Po pomyślnym wylądowaniu na nowym lotnisku, Ingenuity będzie teraz czekał na przyszłe instrukcje, które zostaną wysłane przez wytrwałych desantowców od kontrolerów misji.

READ  Kandydat na szczepionkę chikungunya VLA1553 wywołuje odpowiedź immunologiczną w badaniu III fazy

Piąty statek kosmiczny agencji kieruje się również na południe na Marsa, w kierunku strefy lądowania Ingenuity, obszaru, w którym rozpoczną się operacje naukowe i pobieranie próbek.

„Planem na przyszłość jest uwolnienie kreatywności w sposób, który nie zmniejszy tempa procesów wytrwałości w nauce” – powiedział Palram.

„W ciągu najbliższych kilku tygodni możemy mieć jeszcze dwie podróże, po których agencja oceni nasze wyniki”.

Reklamy