Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć dwóch osób, które otrzymały szczepionkę Covid, została zgłoszona do Centrum Bezpieczeństwa Leków w Nowej Zelandii |  1 aktualności

Śmierć dwóch osób, które otrzymały szczepionkę Covid, została zgłoszona do Centrum Bezpieczeństwa Leków w Nowej Zelandii | 1 aktualności

Dwa zgony dwóch osób, które zostały zaszczepione przeciwko wirusowi Covid-19, zostały oficjalnie zgłoszone do Nowozelandzkiego Centrum Bezpieczeństwa Leków.

Twoja lista odtwarzania zostanie przesłana po tej reklamie

Ale lekarze uważają, że nie ma związku ze szczepionką. Źródło: 1 WIADOMOŚCI


Departament Zdrowia 1 powiedział NEWS, że jest świadomy śmierci dwóch osób, uważanych za około 80 lat, które otrzymały zastrzyk firmy Pfizer / BioNTech, ale nie wykazano bezpośredniego związku między szczepionką a ich śmiercią.

Ministerstwo stwierdziło, że chociaż personel medyczny uważa, że ​​zgony nie mają związku ze szczepionką, są one oficjalnie zgłaszane „ze szczególną ostrożnością”.

Ofiary śmiertelne są zgłaszane do Centrum Monitorowania Reakcji Niepożądanych, co oznacza, że ​​Medsafe będzie ściśle monitorować oficjalne raporty.

Ministerstwo Zdrowia powiedziało 1NEWS: „Nasze szczere współczucie dla ich rodzin i przyjaciół, którzy opłakują ich stratę”.

Nie wiadomo, kiedy obie osoby zostały zaszczepione ani jak długo po otrzymaniu zastrzyku zmarły.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło również, że we wszystkich przypadkach zostanie dostarczony natychmiastowy raport, jeśli pojawią się oznaki poważnego problemu zdrowotnego.

Dr Helen Pettosis-Harris, specjalista ds. Szczepień z University of Auckland, powiedziała 1NEWS, że doniesienia o takich wydarzeniach są spodziewane podczas wprowadzania szczepionek, ale nie ma powodu do niepokoju.

„W tej chwili nic nie wskazuje na to, żeby było się czym martwić” – powiedziała.

Wskazuje, że na całym świecie rozprowadzono setki milionów dawek szczepionki Pfizer i nic nie wskazuje na to, że ta szczepionka faktycznie powoduje śmierć ludzi.

Zaszczepimy jak najwięcej osób spośród populacji. Zobaczymy, że wiele rzeczy dzieje się przypadkowo. Tego można było się spodziewać. „

Co to jest Centrum Kontroli Reakcji Niepożądanych?

READ  Częstość występowania opornego na metycylinę Staphylococcus aureus i jego wrażliwość na środki przeciwdrobnoustrojowe przed i po pandemii Covid-19 w saudyjskim szpitalu trzeciego stopnia

Centrum, znane również jako CARM, współpracuje z regulatorem leków z Nowej Zelandii Medsafe w celu monitorowania bezpieczeństwa wszystkich leków, w tym szczepionek.

Centrum znajduje się w Dunedin i jest Krajowym Centrum Informacji o Niepożądanych Reakcjach.

Każdy może zgłosić negatywne zdarzenie.

Departament Zdrowia powiedział 1 NEWS, że uważa, że ​​szczepionka jest ważna.

„Jesteśmy przekonani, że szczepionka Pfizer / Bio jest bezpieczna i skuteczna” – dodała.

Ministerstwo stwierdziło, że Medsafe „ściśle monitoruje” wszystkie niepożądane reakcje zgłaszane po zastosowaniu szczepionki.

Co pokazują najnowsze dane?

Informacje dotyczące zgłoszeń działań niepożądanych pochodzą sprzed około miesiąca.

Wynika to z konieczności śledzenia przez pracowników niektórych wydarzeń i zapewnienia dokładności informacji przed ich opublikowaniem.

Plik Najnowsze informacje Opublikowany w środę jest najnowszym raportem i obejmuje okres do 3 kwietnia.

Siedem zgłoszonych przypadków poważnych działań niepożądanych i 196 innych niż poważne reakcje niepożądane zgłoszonych w ostatniej aktualizacji.

Sześć ciężkich przypadków stanowiły „odpowiednio leczone” reakcje alergiczne, podczas gdy w drugim przypadku dyskomfort w klatce piersiowej i szybkie tętno.

Zaobserwowano tylko dwa zgłoszenia działań niepożądanych, w grupie wiekowej 80+, po podaniu pierwszej dawki.

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia Wydaje się, że podano ponad 300 000 dawek.