Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SkyWatch zbiera 17,2 miliona dolarów w rundzie finansowania serii B

SkyWatch zbiera 17,2 miliona dolarów w rundzie finansowania serii B

SAN FRANCISCO – SkyWatch Space Applications pozyskał 20,9 miliona dolarów kanadyjskich (17,2 dolarów) w rundzie finansowania serii B, mniej niż 17 miesięcy po powitaniu inwestorów w pierwszej rundzie.

Szybkie tempo pozyskiwania funduszy nie było w pierwotnym planie kanadyjskiego startupu, ale było wymuszone przez popyt na TerraStream, platformę do zarządzania i dystrybucji danych, którą SkyWatch oferuje firmom zajmującym się obserwacją Ziemi.

„Nie spodziewaliśmy się, że firma przyjmie TerraStream do prowadzenia pełnej działalności do 2022 lub 2023 r.” ze względu na wyjątkowy poziom zaufania wymagany do przekazania krytycznych funkcji biznesowych, takich jak operacje, indeksowanie, archiwizacja i zadania innej firmie, dyrektor generalny SkyWatch James Sleeris powiedział wiadomości kosmiczne.

Jednak klienci szybko przyjęli TerraStream. „Mamy kontrakt na wystrzelenie około 40 satelitów w ciągu najbliższych 12 miesięcy” – powiedział Sleriz.

W rezultacie SkyWatch planuje wykorzystać środki z serii B Round B do przyspieszenia działalności, aby nadążyć za popytem.

Drive Capital poprowadził rundę SkyWatch Series B. Uczestniczyli również obecni inwestorzy SkyWatch, tacy jak Bullpen Capital, Space Capital, Golden Ventures i BDC Ventures.

SatRevolution ma być pierwszym klientem TerraStream, który zostanie uruchomiony. Polski startup zajmujący się obserwacją Ziemi przygotowuje się do wysłania trzymodułowych kostek w celu zbierania multispektralnych obrazów i danych o średniej rozdzielczości.

Kostki SatRevolution, zwane Stork-4 i Stork-5, mają wystartować w locie współdzielonym rakietą SpaceX Falcon 9 jeszcze w tym miesiącu. Meksykański startup SpaceJLTZ i Wyvern of Canada to pozostali klienci TerraStream zidentyfikowani przez SkyWatch.

SkyWatch szybko się rozwijał od momentu założenia w 2018 r. W pierwszej połowie 2021 r. przychody SkyWatch wzrosły o ponad 450% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 r.

Pierwszym produktem startupu była platforma programowa EarthCache, która zapewnia dostęp do źródeł danych atmosferycznych i satelitarnych za pośrednictwem interfejsu oprogramowania aplikacji. SkyWatch opracował TerraStream po zauważeniu, jak klienci zmagają się z budowaniem swoich systemów zarządzania danymi i szybkim zarabianiem na danych.

READ  Miliarder Bitcoin wydaje ostre ostrzeżenie przed błędem „biliona dolarów” w obliczu skrajnej zmienności cen kryptowalut

TerraStream ma na celu wyeliminowanie tego konfliktu i umożliwienie firmom zajmującym się obserwacją Ziemi skupieniem się na jakości i przystępności ich zestawów danych, dwóch podstawowych czynnikach danych z obserwacji Ziemi, które klienci biorą pod uwagę.

SkyWatch zebrał 7,5 miliona dolarów w rundzie inwestycyjnej serii A ogłoszonej w styczniu 2020 roku.