Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Carlyle, firma private equity, kupi firmę farmaceutyczną Covid Vectura w ramach transakcji o wartości 958 mln funtów – Business Life | Biznes

Szefowie linii lotniczych i firm wakacyjnych przyłączyli się do ataku na „całkowicie mylące” rady rządu dotyczące podróży zagranicznych, oskarżając ministrów o „przesuwanie słupków bramkowych” i brak przejrzystości decyzji dotyczących bezpiecznych miejsc docelowych, Nasza dziennikarka transportowa, Gwen Tobham, relacjonuje.

Powiedzieli, że Wielka Brytania pozostaje w tyle za Europą i odrzuca sukces swojego programu szczepień, ostrzegając, że opuszczenie kolejnego lata będzie miało „tragiczne konsekwencje” dla branży.

Szefowie EasyJet, British Airways, Ryanair, Jet2, TUI UK i inni napisali do premiera, aby wyrazić swoje „niezadowolenie” z komentarzy ministrów wskazujących, że podróż była niebezpieczna, i wezwali rząd do „przestrzegania ram ” System sygnalizacji świetlnejZamiast mówić ludziom, żeby nie odwiedzali krajów z bursztynowej listy.

W komunikacie czytamy: „Wygląda na to, że rząd nie chce teraz rzeczywistego wznowienia podróży międzynarodowych tego lata i żadna firma ani konsument nie mogą planować w tym scenariuszu, więc naprawdę obawiamy się niepowodzenia niektórych brytyjskich firm. „

Mówiąc wcześniej, dyrektor generalny EasyJet, Johan Lundgren, powiedział, że nie ma przejrzystości co do kryteriów zielonej listy w porównaniu z innymi krajami europejskimi: „Rząd uczynił to grą w zgadywanie, nie opartą na danych i nauce. Bardzo utrudniło mi to planowanie. Operatorzy ”.

Firmy turystyczne stwierdziły, że zamieszanie zostało zaostrzone przez zalecenia Departamentu Stanu, które nie były zgodne z systemem sygnalizacji świetlnej. Dyrektor generalny Jet 2 Holidays.Steve Heapy powiedział, że to frustrujące: „Posiadanie dwóch oddzielnych list jest całkowicie zaskakujące… Musimy podejmować decyzje w oparciu o sprzeczne informacje.

„Jeśli dział w mojej firmie mówi jedno, a inny mówi coś innego, umieszczę ich w swoim biurze i uderzę ich w cholerną głowę – tak powinno się stać. To proste – klienci chcą wiedzieć, czy mogę podróżować, czy nie, i daje mi jedną odpowiedź. „

READ  Właściciele domów doświadczają wzrostu miesięcznego kredytu hipotecznego o 200 GBP, gdy stopy procentowe zbliżają się do najwyższych od 10 lat

Andrew Flintam, dyrektor zarządzający TUI UK, powiedział, że wielu klientów „popadło w moralne zamieszanie co do tego, czy powinieneś jechać, czy nie”. „Jeśli porównać to z naszym holenderskim, belgijskim czy niemieckim biznesem, Europejczycy patrzą na nas nieco podejrzliwie – dlaczego mamy tak silną pozycję, najlepszy program szczepień i nie odnosimy z tego korzyści” – dodał.

Rząd zapowiedział, że 7 czerwca, trzy tygodnie po ponownym zalegalizowaniu międzynarodowych podróży rekreacyjnych, dokona przeglądu zarówno krajów znajdujących się na zielonej liście, jak i systemu sygnalizacji świetlnej.