Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Białoruski samolot zawraca po ostrzeżeniu o francuskiej przestrzeni powietrznej

Białoruski samolot zawraca po ostrzeżeniu o francuskiej przestrzeni powietrznej

Dane z Flightradar24 online pokazały, że białoruski samolot lecący z Mińska do Barcelony wrócił w środę po tym, jak Polska powiedziała, że ​​może nie być w stanie wejść do francuskiej przestrzeni powietrznej. Przywódcy Unii Europejskiej nakazali urzędnikom ustanowienie nowych sankcji wobec Białorusi i znalezienie sposobu na wyrzucenie białoruskich linii lotniczych z nieba Unii po tym, jak samolot Ryanair, na pokładzie którego został zmuszony do wylądowania w Mińsku, zbiegły dziennikarz.

Lot 2869 linii lotniczych Belarusian Airlines z Mińska wylądował w Barcelonie w środę po południu. – Ten pilot otrzymał od nas informację, że francuska przestrzeń powietrzna została zamknięta … i może mieć kłopoty z wejściem – powiedział telefonicznie rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Paul Łukasevic.

Belavia odmówił natychmiastowego komentarza na temat lotu. Francja zawiesiła zezwolenie na loty Belavii do przekraczania jej terytorium, powiedział w poniedziałek młody francuski minister transportu Jean-Baptiste Jabbari.

Belavia twierdzi, że zakazano jej podróżowania na Litwę, Łotwę, Francję, Szwecję, Wielką Brytanię, Finlandię, Czechy i Ukrainę. Polska dopuszcza obecnie loty Belavii do swojej przestrzeni powietrznej. Samolot Belavia wylądował z Mińska do Warszawy w środę o 1220 GMT, jak podaje strona internetowa Lotniska Chopina.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i automatycznie wygenerowana z udostępnionego źródła).

READ  Oferty na Czarny piątek 2022 – Na żywo: najnowsze oszczędności na Oodies, Google Pixel, Nintendo Switch i nie tylko