Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Siła napędowa kryzysu energetycznego: Wielka Brytania otwiera krany na Morzu Północnym, aby wciągnąć Rosję w „śmiały” plan |  nauka |  Aktualności

Siła napędowa kryzysu energetycznego: Wielka Brytania otwiera krany na Morzu Północnym, aby wciągnąć Rosję w „śmiały” plan | nauka | Aktualności

W ciągu ostatniego roku światowe ceny energii znacznie wzrosły, częściowo napędzane napięciami geopolitycznymi w Rosji i na Ukrainie. Od czasu inwazji rosyjskiego prezydenta Władimira Putina na Ukrainę ponad miesiąc temu, kraje europejskie walczą o zakończenie swojej zależności od rosyjskiej energii. W celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Wielka Brytania przedstawiła nową brytyjską strategię bezpieczeństwa energetycznego, która szczegółowo opisuje plan transformacji energetycznej kraju w ciągu bieżącej dekady.

Plan przedstawia, w jaki sposób Wielka Brytania przyspieszy wdrażanie energii wiatrowej, nowej energii jądrowej, słonecznej i wodorowej, jednocześnie wspierając krajową produkcję ropy naftowej i gazu w bliskiej perspektywie.

Rząd twierdzi, że plan ten spowoduje, że do 2030 r. 95% energii elektrycznej będzie produkowane ze źródeł niskoemisyjnych.

W planie rząd zapowiedział znaczny wzrost wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na północy.

W oświadczeniu czytamy: „Nasze ambitne plany obejmują również rundę licencyjną na nowe projekty naftowe i gazowe na Morzu Północnym, które mają zostać uruchomione jesienią tego roku, z nową grupą zadaniową zapewniającą szczegółowe wsparcie dla nowych przedsięwzięć – uznając znaczenie tych paliw dla transformacji i naszej działalności Bezpieczeństwo energetyczne i produkcja gazu Wielka Brytania ma niższy ślad węglowy niż importer z zagranicy.

Projekty związane z energią z paliw kopalnych na Morzu Północnym były w przeszłości bardzo kontrowersyjne, a proponowane pole naftowe Campo spotkało się z dużą reakcją aktywistów klimatycznych, którzy twierdzili, że projekt cofnie brytyjskie obietnice zerowe.

Po napotkaniu ostrego sprzeciwu protestujących przeciwko zmianom klimatu, zagospodarowanie pola naftowego zostało wstrzymane, gdy holenderski Shell wycofał się.

Ponieważ rząd chciał zwiększyć krajową produkcję energii w Wielkiej Brytanii, Wielka Brytania przedłużyła w zeszłym tygodniu licencję na pola naftowe

Premier Boris Johnson powiedział: „Robimy śmiałe plany rozszerzenia i przyspieszenia przystępnej, czystej i bezpiecznej energii brytyjskiej, od nowej energii jądrowej po morską energetykę wiatrową – w ciągu następnej dekady.

READ  Straty WeWork wzrosły czterokrotnie do 2,1 miliarda dolarów, ponieważ praca z polis domowych zmniejszyła przychody o połowę Pracujemy

Czytaj więcej: Szach mat, Putin! Nowe sankcje za okaleczenie rosyjskiej krowy energetycznej…

„To zmniejszy naszą zależność od źródeł energii, które podlegają niestabilnym międzynarodowym cenom, których nie możemy kontrolować, dzięki czemu będziemy bardziej samowystarczalni energetycznie przy niższych rachunkach”.

Strategia bezpieczeństwa energetycznego Wielkiej Brytanii obiecuje również zwiększyć liczbę czystych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii „poprzez wspieranie; 90 000 miejsc pracy na morzu do 2028 r. – 30 000 więcej niż wcześniej przewidywano; 10 000 miejsc pracy w sektorze energii słonecznej do 2028 r. – prawie dwukrotnie więcej niż poprzednie prognozy” i 12 000 miejsc pracy w brytyjskim przemyśle wodorowym do 2030 r. – o 3000 więcej niż wcześniej przewidywano”.

Minister biznesu i energii Kwasi Kwarting powiedział: „Zaobserwowaliśmy rekordowy wzrost cen gazu na całym świecie. Musimy chronić się przed podwyżkami cen w przyszłości, przyspieszając nasz ruch w kierunku czystszej, tańszej energii domowej.

Prosty fakt jest taki, że im więcej czystej energii generujemy w naszych granicach, tym mniej będziemy musieli narazić się na ceny paliw kopalnych ustalane przez światowe rynki, których nie możemy kontrolować.

Czytaj więcej:
Australijska tajemnica po tym, jak nadęty „obcy” stwór wyrzucił się na plażę [REVEAL]
„Jaka spuścizna dla Merkel” Niemcy upokorzone, gdy rosyjskie sankcje zawodzą [INSIGHT]
Zabójcza broń, którą Wielka Brytania może wysłać na Ukrainę, aby zakończyć inwazję Putina [SPOTLIGHT]