Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Facebook Meta Owner ma na celu finansowanie w Zuck Bucks i Creator Coins

Facebook Meta Owner ma na celu finansowanie w Zuck Bucks i Creator Coins

Meta przygotowała plany wprowadzenia wirtualnych walut, tokenów i usług pożyczkowych do swoich aplikacji, ponieważ firma macierzysta Facebooka realizuje swoje ambicje finansowe pomimo upadku projektu uruchomienia kryptowaluty.

Firma kierowana przez dyrektora generalnego Marka Zuckerberga poszukuje alternatywnych źródeł przychodów i nowych funkcji, które mogą przyciągnąć i zatrzymać użytkowników, ponieważ popularność głównych produktów społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram, spada – trend, który grozi 118 miliardami dolarów. Ogólny model biznesowy reklamy.

Meta Financial Technologies, finansowe ramię Facebooka, bada stworzenie wirtualnej waluty dla metaverse, którą pracownicy wewnętrznie nazwali „Zuck Bucks”, według kilku osób zaznajomionych z tym przedsięwzięciem.

Niektórzy mówili, że jest mało prawdopodobne, aby była to kryptowaluta oparta na blockchainie. Zamiast tego Meta ma tendencję do oferowania tokenów w aplikacji, które będą centralnie kontrolowane przez firmę, podobnie jak te używane w aplikacjach do gier, takich jak moneta Robux w popularnej grze dla dzieci Roblox.

Według notatek od firmy i osób bliskich planom, Meta planuje również stworzenie tak zwanych „tokenów społecznościowych” lub „tokenów reputacji”, które można wydawać na przykład jako nagrody za znaczący wkład w grupy na Facebooku. Kolejnym wysiłkiem jest stworzenie „monet twórców”, które mogą być powiązane z konkretnymi osobami wpływowymi w aplikacji do udostępniania zdjęć na Instagramie.

Według kilku osób zaznajomionych z inicjatywą Meta bada również bardziej tradycyjne usługi finansowe, koncentrując się na udzielaniu pożyczek dla małych firm po atrakcyjnych stawkach. Jedna osoba powiedziała, że ​​nie planując od razu, firma prowadziła wcześniej rozmowy z potencjalnymi partnerami kredytowymi.

Większość wysiłków jest wciąż na wczesnym etapie dyskusji i może ulec zmianie lub zostać porzucona, chociaż plany włączenia niezamiennych tokenów lub NFT do swoich aplikacji są bardziej zaawansowane. Zuckerberg potwierdzony wcześniej Raport Financial Times Instagram wkrótce zacznie wspierać NFT.

READ  Amber Network skupi się na zielonej infrastrukturze gazowej

Zgodnie z notatką opublikowaną wewnętrznie w zeszłym tygodniu, Meta planuje uruchomić program beta do publikowania i udostępniania NFT na Facebooku w połowie maja. Będzie to kontynuowane „szybko” poprzez przetestowanie funkcji, która umożliwia członkostwo w grupach na Facebooku w oparciu o własność NFT, a drugą za czyn – termin tworzenia – NFT.

Zgodnie z innym wewnętrznym dokumentem, transakcje niefinansowe mogą być spieniężane poprzez „opłaty i/lub reklamy”. Facebook odmówił komentarza.

zagubiony martwy Ponad 220 miliardów dolarów Z oceny rynku przeprowadzonej w lutym w dniu, w którym ujawniono, że użytkownicy spędzają więcej czasu na nowych konkurentach, takich jak krótka aplikacja wideo TikTok.

Firma ostatnio szukała innych źródeł przychodów i wsparcia dla handlu elektronicznego na platformie, zagłębiając się w kryptowaluty i technologię blockchain. Jego rywale w dużych firmach technologicznych, takich jak Google i Apple, są bardziej ostrożni w nurkowaniu w rozwijającą się przestrzeń.

Ale partia była nękana przez niepowodzenia i kontrolę regulacyjną. Na początku tego roku prowadzony przeze mnie globalny projekt kryptowalut, Diem, był obrażenia Jego aktywa zostały sprzedane Silvergate Bank w Kalifornii po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne odmówiły pilotowi zielonego światła w związku ze stabilnością monetarną i obawami o konkurencję.

Wśród wewnętrznych frustracji, dział finansowy Meta doświadczył czegoś, co były pracownik określił jako „masowy exodus” pracowników w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jej prezes, David Marcus, odszedł pod koniec zeszłego roku wraz z kluczowymi inżynierami, personelem ds. zgodności i prawie całym zespołem prawnym.

Ci, którzy pozostali, zastanawiają się, jak tworzyć lub wspierać cyfrowe waluty w swoim metawersie — wirtualnym świecie pełnym awatarów, który Zuckerberg ma nadzieję, że ostatecznie wygeneruje miliardy dolarów w handlu cyfrowymi towarami i usługami.

Dwie osoby powiedziały, że pracownicy próbują teraz znaleźć najmniej uregulowany sposób oferowania waluty cyfrowej za pomocą tokena cyfrowego, który nie zależy od łańcucha bloków, który okazał się najbardziej atrakcyjną opcją.

READ  Ceny zamówień domowych osiągają rekordowe poziomy w całej Wielkiej Brytanii | Rynek mieszkaniowy

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Facebook zaoferował taką monetę swojemu ekosystemowi. Wprowadzone na rynek w 2009 roku Kredyty Facebooka to wirtualna waluta, która umożliwia użytkownikom dokonywanie zakupów w aplikacji, zwykle w grach takich jak Farmville. Według Barclays stanowiło to 16 procent przychodów w momencie pierwszej oferty publicznej w 2012 roku, ale zostało zamknięte w 2013 roku, ponieważ było zbyt drogie w utrzymaniu.

W notatce z końca stycznia, nowy dyrektor finansowy Meta, Stefan Kasrel, napisał: „Wprowadzamy zmiany w naszej strategii produktowej i mapie drogowej… abyśmy mogli ustalić priorytety budowania dla metaverse i tego, jak będą wyglądać płatności i usługi”. cyfrowy świat.”

Casriel, który zastąpił Marcusa, gdy opuścił firmę pod koniec 2021 roku, powiedział, że firma „przyspieszy” inwestycje w ułatwianie płatności w WhatsApp i Messenger oraz „pomaganie twórcom w zarabianiu na ich działalności”, na przykład za pośrednictwem NFT.

Wskazał też na plany zintegrowania swojego portfela z Facebook Pay – to Obecny system płatności peer-to-peer Nie używaj technologii blockchain – z Novi, portfelem kryptowalut, który początkowo miał zawierać monetę Diema.

Portfel zapewni płatności, zarządzanie tożsamością i zasobami cyfrowymi w ciągu [family of apps and Reality Labs, its virtual and augmented reality arm,] A z czasem do innych aplikacji/witryn”.

Podczas gdy niektóre wysiłki Meta koncentrują się na płatnościach cyfrowych, inne są częścią szerszych planów wykorzystania technologii blockchain do zaoferowania większej „decentralizacji” na jej platformach, w obliczu rosnącego szumu w Dolinie Krzemowej wokół tak zwanego ruchu Web3.

Biuletyn Tygodniowy

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i opinie o fintechach ze światowej sieci reporterów FT, zapisz się do naszego cotygodniowego biuletynu #fintechFT

Zarejestruj się tutaj jednym kliknięciem

Zwolennicy Web3 zazwyczaj dążą do wykorzystania technologii rozproszonych rejestrów, aby umożliwić użytkownikom większą kontrolę i własność nad swoimi danymi, a niepośrednie grupy Big Tech zazwyczaj zarabiają na tych danych w ramach modeli biznesowych opartych na reklamach.

READ  Prognozy dla producentów lakierów do paznokci na rok 2022 Czynniki wzrostu, możliwości i analiza prognoz do roku 2028 - Przemysłowe technologie informacyjne

Ale Meta wydaje się akceptować niektóre z ideałów Web3. Bada, czy dane będą przechowywane w łańcuchu bloków, w jaki sposób może zapewnić użytkownikom większą kontrolę nad ich tożsamością cyfrową oraz czy ich tożsamość lub konta mogą być przenoszone lub używane na innych platformach poza aplikacjami Meta, zgodnie z jednym z dokumentów planowania.

Tymczasem plany nagradzania użytkowników za zaufane treści „tokenami społecznościowymi” mogą pozwolić Meta na usunięcie się z roli centralnego moderatora treści i dać społecznościom Facebooka więcej uprawnień do samodzielnego moderowania, zgodnie z dokumentem.

Dodatkowe raporty Christiny Creedel w Londynie