Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Shane van Gisbergen ściga się po swoje drugie zwycięstwo z rzędu w NASCAR

Shane van Gisbergen odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu w Xfinity Series, wygrywając z pole position w sobotę (czasu lokalnego) na torze Sonoma Raceway, co ugruntowało jego reputację jednego z najlepszych kierowców szosowych NASCAR.

Następnie były zawodnik rugby podpisał piłkę do rugby i kopnął ją w trybuny – tak jak miało to miejsce w zeszłym tygodniu w Oregonie – po tym, jak buchnęły gęste pióropusze białego dymu, zachwycając fanów.

W swoim pierwszym pełnym sezonie w zawodach NASCAR Nowozelandczyk prowadzi mieszany harmonogram z kilkoma zespołami biorącymi udział w programie rozwoju Trackhouse Racing.

Australijska gwiazda V8 Supercars zdobyła to stanowisko po zwycięstwie w wyścigu pucharowym na torze Chicago Street Raceway w swoim debiucie w NASCAR.

Dokończył swoje obowiązki związane z wyścigami w Australii, a pod koniec ubiegłego roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby przygotować się do przeprowadzki do NASCAR.

W zeszłym tygodniu na torze szosowym w Portland pobiegł po swoje pierwsze zwycięstwo w Xfinity Series, a w sobotę zdobył swoje pierwsze pole position w kwalifikacjach.

„To, co zrobiliśmy, aby ulepszyć samochód między wyścigami, to był wspaniały wyścig i naprawdę naciskaliśmy na siebie” – powiedział.

„Zwycięstwo w dwóch wyścigach szosowych z rzędu to zdecydowanie coś wyjątkowego i pewnego dnia marzę o zwycięstwie na owalnym torze”.

Van Gisbergen potwierdził to, prowadząc 33 z 79 okrążeń dla Kaulig Racing. Po ponownym uruchomieniu na 11 okrążeń przed końcem znalazł się na drugim miejscu, zaraz za Austinem Hillem, i wtedy w końcu na dobre przejął kontrolę nad wyścigiem.

Hill zdecydował się wznowić wyścig po wewnętrznej stronie, a Van Gisbergen po zewnętrznej w pojedynku pomiędzy samochodami Chevroleta.

Hill utrzymywał prowadzenie w pierwszym zakręcie, ale Van Gisbergen pozostał na miejscu, wykonując klasyczny ruch Sonoma, który umieścił go w środku, gdy oba samochody wjechały w drugi zakręt.

READ  Mistrzostwa Valspar: Ryan Fox ujawnia, że ​​Mistrzostwa Graczy są dotknięte chorobą; Ma nadzieję, że będzie gotowy na kurs Copperhead

Van Gisbergen pomyślnie wyprzedził Hilla, który stracił kilka pozycji, po czym odrobił straty i zajął piąte miejsce.

„Dałem z siebie wszystko i spotkało się dwóch facetów, którzy mieli zdobyć tę samą nieruchomość” – powiedział Van Gisbergen.

Hill niechętnie rozmawiał o zwycięskim podaniu.

„Błagam o piątą” – powiedział Hill.

„Nie będę nic na ten temat mówić. Po prostu przejdziemy do następnego”.

Sheldon Creed zajął drugie miejsce w Toyocie dla Joe Gibbs Racing, a za nim uplasowali się Sam Mayer, Austin Green i Hill – wszyscy w Chevroletach. Cole Custer na dziewiątym miejscu był czołowym kierowcą Forda.