Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hurricanes z radością powitają popołudniowy start, aby uniknąć starcia z Warriors

Hurricanes powitali początek popołudnia półfinałem Super Rugby Pacific przeciwko Chiefs w sobotę, wykonując rzadkie posunięcie New Zealand Rugby i Sanzar, aby uniknąć starcia z odradzającymi się Warriors.

Hurricanes rozpoczną się o 16:35, a mecz Warriors vs Storm na stadionie Mt Smart rozpocznie się o 19:30.

New Zealand Rugby i SANZAAR były ostatnio krytykowane za brak wystarczającej elastyczności w harmonogramach meczów – zwłaszcza gdy godziny rozpoczęcia meczów kolidują z terminami meczów Warriors – i wydaje się, że władze posłuchały.

Serwis 1News poprosił NZ Rugby o komentarz.

Hurricanes również rozpoczęli o 16:35 swoje ćwierćfinałowe zwycięstwo 47-20 nad Rebels w zeszłą sobotę, ale miało to na celu uniknięcie starcia z innymi barażami Super Rugby.

The Blues zagrają półfinał przeciwko Brumbies w piątek o 19:05 w Eden Park.

Dyrektor generalny Hurricanes, Avan Lee, powiedział, że jako zespół z czołowej pozycji w tabeli, jego drużyna miała możliwość wyboru między piątkowym wieczorem a sobotnim popołudniem, aby dostać się do ćwierćfinału w ubiegły weekend i nie wahała się wybrać tego drugiego.

Lee powiedział, że Sanzar zdecydował w tym tygodniu, że miejsce w sobotnie popołudnie powinien zająć najlepszy zawodnik z kwalifikacji, i „zdecydowanie tak byśmy wybrali. To świetne rozwiązanie dla fanów, więc jest to prosta decyzja”.

Charnze Nicol-Klokstad zdobywa bramkę dla Warriors w meczu przeciwko Cowboys.

„Jeśli mecz odbędzie się o 19:00, rodzinom będzie trudno przybyć na mecz i zaprowadzić dzieci do domu do snu. Wellington Rugby robi wszystko, co w jego mocy, aby klubowe rugby posuwało się do przodu… Nasi kibice mówią nam o rozpoczęciu [time] Jest atrakcyjny dla rodzin – oznacza, że ​​możesz wyjść i zjeść później kolację”.

Lee dodał: „To duża zmiana dla Sky, ale Sky potrzebuje dobrych fanów. Czuje się lepiej – chodzi o znalezienie równowagi.

READ  Pacific Super Rugby: Hurricane zdobywają 30 punktów bez odpowiedzi, by pokonać the Reds w Melbourne

„Sky musi się podpisać. Warriors grają w sobotni wieczór i są całkowicie jego częścią, a Blues w piątek. To mieszanka NZR, Sky i drużyn… Szanujemy to, że Sky było bardziej otwarte na popołudniowe gry – uważamy, że to zachęcające.”

„Jeśli jesteś fanem Warriors, możliwość obejrzenia dobrego meczu Super Rugby po południu, a potem obejrzenia Warriors w pubie jest atrakcyjna, więc bardzo się cieszymy, że będziemy tam o 16:35 – nie możemy się doczekać .”

Świadomość NRL dotycząca konfliktów w harmonogramie jest stosunkowo charakterystyczna dla NZ Rugby, jednakże organizacja ta działała już wcześniej w sposób sugerowający, że rugby jest jedyną dyscypliną sportu w mieście.

W przypadku utrzymania status quo zwykli zwolennicy którejkolwiek z ustaw mogliby stanąć przed trudnym wyborem.

Po emocjonującym weekendzie w ćwierćfinale, półfinałowy pojedynek pomiędzy świetnie radzącym sobie zespołem Hurricanes a zespołem Chiefs, który grał z nową intensywnością i wyeliminował Reds 43-21 w meczu play-off, powinien być kuszący, ale tak jest. Pojedynek pomiędzy Warriors, którzy mają passę trzech zwycięstw z rzędu, a Storm, którzy znajdują się na szczycie tabeli.

Warriors, którzy w sobotę rozbili Queensland Cowboys 42:12 w Townsville, zajmują obecnie dziewiąte miejsce, tracąc jeden punkt do pierwszej ósemki.

Sky ogłosiło niedawno, że liczba transmisji Super Rugby wzrosła o 16% w porównaniu z sezonem zasadniczym w zeszłym roku.