Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seria kompaktowych drukarek fotograficznych SELPHY firmy Canon świętuje

Seria kompaktowych drukarek fotograficznych SELPHY firmy Canon świętuje

MELVILLE, Nowy Jork, 16 kwietnia 2024 r. (GLOBE NEWSWIRE) — Firma Canon USA, Inc. ogłosiła… Dziś jej spółka-matka, Canon Inc., z radością pochwaliła serię kompaktowych drukarek fotograficznych SELPHY, które umożliwiają użytkownikom łatwe drukowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Wysokiej jakości zdjęcia i nadal oferuje szeroką gamę sposobów drukowania zdjęć i będzie obchodzić swoje 20-leciey Rocznica w 2024 roku.

Seria SELPHY powstała w 2004 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na odbitki fotograficzne w związku z szybkim rozpowszechnieniem się aparatów cyfrowych na początku XXI wieku. Według stanu na kwiecień 2024 r. w serii SELPHY pojawiło się 31 produktów1 Łącznie sprzedano ponad 17 milionów egzemplarzy2 na całym świecie.

Nazwa SELPHY, będąca połączeniem słów „self” i „photography”, została wprowadzona, aby wyrazić nadzieję firmy Canon, że łatwe drukowanie zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym umożliwi ludziom poznanie nowych sposobów czerpania przyjemności z fotografowania. Drukarki SELPHY wytwarzają odbitki fotograficzne o wysokiej jakości i doskonałej trwałości3 Przyjmując proces drukowania sublimacyjnego, w którym atrament jest drukowany przez odparowanie ciepła. Jest także łatwy w użyciu i ma małą i lekką obudowę, co ułatwia transport. Seria SELPHY zyskała poparcie szerokiego grona użytkowników, ponieważ umożliwia łatwe w obsłudze natychmiastowe drukowanie zdjęć, które nie tylko pomaga dzielić się niezapomnianymi chwilami, ale może być również wykorzystywane do tworzenia dowolnej pracy lub w różnych sytuacjach ślubnych . Ozdoby do zdjęć identyfikacyjnych.

Firma Canon umocniła swoją pozycję lidera na rynku druku fotograficznego, wprowadzając na rynek drukarkę sublimacyjną CP-10 w kwietniu 2001 r. Następnie w 2004 r. wprowadziła na rynek drukarki SELPHY CP500 i SELPHY CP400 (październik 2004 r.). Jednocześnie, chcąc lepiej poznać swoich użytkowników, Canon wprowadził na rynek markę SELPHY, wplatając koncepcję produktu w nazwę marki.

Od tego momentu Canon kontynuuje rozwój produktów zgodnie ze zmianami pokoleniowymi i postępem technologicznym. Drukarka SELPHY CP710, wyposażona w kolorowy ekran LCD i umożliwiająca drukowanie obrazów bezpośrednio z kart pamięci, została wypuszczona na rynek we wrześniu 2005 r. Następnie, wraz z wypuszczeniem na rynek modelu SELPHY CP900 we wrześniu 2012 r., drukarki SELPHY stały się kompatybilne z siecią Wi-Fi® i osiągnęły łączność bezprzewodową. łączność Ze smartfonami i tabletami. SELPHY SQUARE QX10, kompaktowy i lekki model z wewnętrzną baterią, dzięki czemu idealnie nadaje się do noszenia, został dodany do oferty w kwietniu 2020 r. Następnie firma Canon kontynuowała rozwój funkcji i konstrukcji produktu, a we wrześniu 2022 r. wypuściła SELPHY CP1500, najnowszy model z serii CP, który pozwala na wyraziste odwzorowanie kolorów dzięki funkcji automatycznej korekcji kolorów.

READ  Jak usunąć swoje konto w przeglądarce lub na iPhonie

Dodatkowo aplikacja SELPHY Photo Layout, dedykowana wyłącznie serii SELPHY, posiada funkcję tworzenia kolaży fotograficznych poprzez automatyczne łączenie kilku zdjęć oraz umożliwia produkcję zdjęć przy użyciu filtrów, stempli itp., a także tworzenie układów za pomocą różne rozmiary papieru, np. do naklejek do drukowania. Drukarki SELPHY spełniają również popyt, który wzrósł wraz z pojawieniem się smartfonów, drukując wydruki w kwadratowych kształtach, które stały się znane dzięki mediom społecznościowym.

Odtąd firma Canon będzie nadal zapewniać nowe sposoby cieszenia się i wykorzystywania zdjęć, a także ma na celu wniesienie wkładu w kulturę fotografii i wideo poprzez ciągłe rozszerzanie serii SELPHY wraz ze zmieniającymi się czasami, jednocześnie zadowalając szerokie grono użytkowników.

Zapraszamy do obejrzenia poniżej filmów dostępnych na YouTube z okazji 20. rocznicyy Rocznica serii Canon SELPHY:

SELPHY świętuje swoje 20. urodziny

SELPHY świętuje 20-lecie „Craft”

SELPHY świętuje 20. rocznicę ślubu

O Canonie USA
Canon USA, Inc. jest wiodącym dostawcą rozwiązań do obrazowania cyfrowego dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i przemysłu na rynkach Stanów Zjednoczonych, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Z globalnymi przychodami wynoszącymi około 29,4 miliarda dolarów, spółka matka Canon Inc. Według stanu na 2023 r. w pierwszej piątce firm w USA patenty udzielone na 38 kolejnych lat†. Canon USA jest temu oddany Kiosi Filozofia odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Aby dowiedzieć się więcej o firmie Canon, odwiedź nas pod adresem www.usa.canon.com i połącz się z nami na LinkedIn pod adresem https://www.linkedin.com/company/canonusa.

# # #

† Na podstawie cotygodniowych statystyk patentów prowadzonych przez amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych.

Dane techniczne i dostępność mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

1 Numery modeli mogą się różnić w zależności od rynku.

2 Stan na 31 grudnia 2023 r.

3 Firma Canon nie może zagwarantować trwałości wydruków; Wyniki mogą się różnić w zależności od wydrukowanego obrazu, warunków wyświetlania/przechowywania i czynników środowiskowych.

READ  Pierwsze części do 32 Gbps/pin

4 Dostępna bezpłatnie w App Store i Google Play. Kompatybilny z i)S® Wersje 11.4.1, 12.4.3, 13, 14, iPadOS® 14, smartfony i tablety z Androidem w wersjach 5-5.1, 6, 7-7.1, 8-8.1, 9-9.1.

Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym stowarzyszenia Wi-Fi Alliance. App Store jest znakiem usługowym firmy Apple Inc. iOS jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco w USA i jest używany na podstawie licencji, Android i Google Play są znakami towarowymi firmy Google LLC.