Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twórca PUBG Krafton kieruje inwestycją o wartości 15 milionów dolarów w brytyjskie studio Red Rover Interactive

Twórca PUBG Krafton kieruje inwestycją o wartości 15 milionów dolarów w brytyjskie studio Red Rover Interactive

Południowokoreańskie wydawnictwo Krafton i inni inwestorzy wpompowali 15 milionów dolarów w brytyjskie studio Red Rover Interactive, aby przyspieszyć prace nad swoim pierwszym projektem o kryptonimie „Coltrane”.

Inwestycja przychodzi Niecały rok po tym, jak Red Rover wyszedł z ukrycia Oznacza to, że studio zebrało do tej pory około 20 milionów dolarów. Tirta Ventures, Overwolf, The Games Fund, Behold Ventures, GEM Capital, Lifelike Capital i Acequia Capital dołączyły do ​​Krafton w rundzie finansowania Serii A.

Komentując tę ​​wiadomość, dyrektor generalny Red Rover, Fred Richardson, powiedział, że szybki postęp firmy jest wynikiem jej zaangażowania w „rozwój oparty na walidacji”, który od samego początku zaowocował kręgiem społeczności studia.

„[This approach] „To był kamień węgielny naszej filozofii rozwoju, zapewniający, że naprawdę skupiamy się na rzeczach, które mają największy wpływ na naszą bazę graczy, bardziej niż na czymkolwiek innym” – dodał.

Maria Park, wiceprezes i szefowa ds. rozwoju korporacyjnego w Crafton, powiedziała, że ​​inwestycja w Red Rover polega na „wspieraniu właściwych ludzi tworzących właściwą grę”.

„Ich zaangażowanie w iteracyjny rozwój skupiony na graczu silnie współbrzmi z duchem PUBG, z naciskiem na opinie graczy i iteracyjne projektowanie” – dodała. „Mieliśmy zaszczyt być świadkami ich wciągającego podejścia do tworzenia gry z pierwszej ręki podczas cotygodniowych testów gry gracze i streamerzy.”

„Niezwykły postęp zaprezentowany w każdej aktualizacji jest świadectwem ich pasji i wiedzy. Czerpiąc z doświadczenia Freda, zespół znakomicie stawił czoła wyzwaniom typowym dla gatunku przetrwania w piaskownicy. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Red Rover i wspieraniem wizja zespołu dla projektu Coltrane.”

Finansowanie będzie „napędzać” wysiłki rozwojowe

Red Rover twierdzi, że Project Coltrane zaoferuje „szybką, wyjątkowo powtarzalną rozgrywkę PvP” osadzoną w postapokaliptycznym świecie pociągów.

Studio stwierdziło, że runda inwestycyjna stanowi „ważny” kamień milowy na drodze do realizacji swojej wizji, umożliwi zatrudnienie nowych pracowników i wzmocnienie swojej obecności na rynku.

READ  Seria Mana świętuje 31 lat dzięki nowej zawartości fabularnej dla Mana Echoes

Szef studia, Fred Richardson, dodał: „Jesteśmy niezwykle podekscytowani współpracą z Kraftonem, biorąc pod uwagę ich niezrównany rodowód w przestrzeni PvP, posiadanie ich wraz z innymi wspaniałymi inwestorami i partnerami jest niezwykle ważne dla całego zespołu Red Rover”.

„To wsparcie nie tylko napędza nasze wysiłki na rzecz rozwoju, ale także wzmacnia naszą wiarę w zdolność Project Coltrane do oddźwięku wśród graczy na całym świecie”.