Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nokia i nbn prezentują pierwsze na świecie prędkości 10G, 25G, 50G i 100G w bezpośredniej światłowodowej sieci szerokopasmowej

Nokia Ojj

Nokia Ojj

komunikat prasowy
Nokia i nbn prezentują pierwsze na świecie prędkości 10G, 25G, 50G i 100G w bezpośredniej światłowodowej sieci szerokopasmowej

 • Nokia i nbn pokazują rekordy wielu prędkości łączy szerokopasmowych w działającej sieci światłowodowej.

 • nbn wykorzystuje światłowodową platformę dostępową Lightspan MF firmy Nokia, zaprojektowaną z myślą o dostarczaniu pasywnej sieci optycznej (PON) nowej generacji na dużą skalę.

 • Nokia jest jedynym dostawcą obsługującym wszystkie opcje technologii PON nowej generacji, umożliwiając operatorom wybór strategii odpowiedniej do ich potrzeb i sytuacji biznesowej.

17 kwietnia 2024 r
Espoo, Finlandia – Firma Nokia ogłosiła dzisiaj, że firma NBN Co, największy australijski hurtowy dostawca usług szerokopasmowych, pomyślnie zakończyła pierwszą na świecie demonstrację sieci na żywo technologii multi-PON nowej generacji. Wykorzystując platformę dostępu światłowodowego firmy Nokia, firma nbn była w stanie zapewnić prędkości szerokopasmowe 10G, 25G, 50G i 100G w istniejącej sieci światłowodowej. Pomyślne wyniki pokazują, jak operatorzy i hurtownicy mogą z łatwością rozbudowywać swoje światłowodowe sieci dostępowe, zaspokajając rosnące zapotrzebowanie na szybszą łączność, której potrzebują użytkownicy, przedsiębiorstwa i Przemysł 4.0 dla przyszłych pokoleń.

Światłowód to przyszłościowa, energooszczędna technologia, z której operatorzy coraz częściej korzystają, aby połączyć wszystko w usługi wielogigabitowe. Obecnie operatorzy na całym świecie wdrażają prędkości do 20 Gb/s w XGS-PON i 25G PON, aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie przepustowości, zapewnić lepsze doświadczenia użytkownikom końcowym i stworzyć nowe usługi generujące przychody. Gdy pojawi się zapotrzebowanie na prędkości wyższe niż 20 Gb/s, sieci 50 Gb/s będą w stanie sprostać tym potrzebom.

Platforma Lightspan firmy Nokia została zaprojektowana do obsługi pełnego zakresu technologii PON, od GPON po 100G PON, i zapewnia operatorom wybór i elastyczność w zakresie optymalizacji sieci zgodnie z ich konkretną sytuacją biznesową i potrzebami. Korzystając z platformy światłowodowej Nokii, operatorzy tacy jak nbn mogą zwiększać przepustowość swoich sieci, demonstrując współistnienie wielu technologii PON. Na przykład firma nbn była w stanie zaoferować kombinację 10G, 25G i 50G, a także 10G, 25G i 100G na tym samym włóknie. Ta próba pokazuje, jak operatorzy mogą łatwo ulepszyć 10G PON do symetrycznego 25G PON i ostatecznie przejść do 50G lub 100G PON przy użyciu tych samych pasywnych i aktywnych komponentów światłowodowych.

READ  1,8 miliarda użytkowników Gmaila otrzymało nowy alert bezpieczeństwa

Dion Lubanovic, dyrektor generalny NBN, powiedział: „To niesamowity wynik, który pokazuje, że światłowód, który wdrażamy w naszej sieci, jest ograniczony jedynie możliwościami sprzętu, z którym będzie się łączyć w przyszłości. Zawsze szukamy sposobów na zwiększenie możliwości sieci nbn i średniej Oczekuje się, że w ciągu następnej dekady australijskie domy będą pobierać około 1 TB miesięcznie. To demo pokazuje, że „globalne możliwości NBN w zakresie światłowodów będą w dłuższej perspektywie wspierać następną generację usług szerokopasmowych”.

— powiedział Geert Heinink, wiceprezes ds. sieci szerokopasmowych w firmie Nokia: „Operatorzy mają ogromną szansę na wykorzystanie istniejących światłowodowych sieci szerokopasmowych do efektywnego dodawania zaawansowanych usług wykraczających poza usługi konsumenckie. Pomyśl o transporcie mobilnym, inteligentnych miastach i przemyśle 4.0. Dla dostawców usług ważne jest, aby mieli odpowiednie opcje prędkości i punktów kosztowych w celu zaspokojenia potrzeb „Jako pierwsze i jedyne rozwiązanie w branży zdolne do obsługi pełnego zakresu technologii PON od 10G do 25G, 50G, a nawet 100G, możemy zapewnić operatorom swobodę i elastyczność w zaspokajaniu ich potrzeb biznesowych, jednocześnie pomaga także poprawić wydajność sieci i obniżyć koszty.”

Jamie Linderman, główny analityk i dyrektor ds. badań w Omdia, powiedział: „PON jest technologią wybieraną przez operatorów łączy szerokopasmowych od lat. Wraz z niedawnym szybkim globalnym rozwojem światłowodowych sieci dostępowych nowej generacji, cała branża telekomunikacyjna wzięła to sobie do serca. Demonstracja Nokii pokazała, jak potężna jest dzisiejsza technologia PON dostępnych jest wiele ścieżek do obsługi przyszłych aplikacji.” Elastyczność wyboru pomiędzy 10G, 25G, 50G, a ostatecznie 100G i więcej, umożliwia operatorom dostosowywanie sieci w oparciu o wymagania klientów i przyszłe plany usług dla obszarów mieszkalnych, instytucjonalnych i poza nimi.

Dodatkowe zasoby i informacje

Czy wiedziałeś?

 • Według danych dotyczących udziału w rynku Dell'Oro i Omdia za 2023 rok Nokia jest największym na świecie dostawcą technologii XGS-PON.

 • Ponad 10 operatorów na całym świecie czerpie już korzyści z 25G PON, a ekosystem dojrzewa, a ponad 5 dostawców ONT wprowadza na rynek rozwiązania 25G PON.

 • Niektórzy operatorzy wdrażający obecnie 25G PON to Google Fiber, EPB, Vodafone Qatar i OGI.

 • Ekosystem 25G PON jest dojrzały i obejmuje ponad 60 operatorów, dostawców systemów, chipsetów i dostawców rozwiązań optycznych w ramach MSA skupiającego się na standaryzacji i przyspieszaniu technologii.

 • Nokia wnosi znaczący wkład w standardy branżowe 50G PON i w 2020 roku wprowadziła pierwszą w branży prawdziwą platformę 50G w postaci platformy Lightspan MF.

 • Kiedy branża 50G PON dojrzeje, przejście do 100G będzie proste.

 • W 2021 roku zmieniła nazwę na Nokię Pierwszy sprzedawca Aby obejrzeć wersję demonstracyjną 100G PON POC.

READ  Nickelodeon All-Star Brawl jest już dostępny na Switchu, oto pełna lista postaci

O platformie Lightspan MF-14

 • 4 razy większa pojemność w porównaniu do poprzedniej generacji, zapewniająca płynny rozwój ogromnej łączności o pojemnościach 10, 25, 50, 100 GB.

 • Nie ma miejsca na awarię, zapewniając najwyższy poziom dostępności (sześć dziewiątek) na rynku. Jest to ważne, ponieważ konsumenci i przedsiębiorstwa są uzależnieni od ciągłego łącza szerokopasmowego.

 • Opóźnienie poniżej milisekundy dla transmisji 5G i nowej gamy zastosowań Przemysłu 4.0.

 • O 20% wyższa efektywność energetyczna w porównaniu ze średnią w branży, dzięki czemu operatorzy mogą zmniejszyć całkowite zużycie energii, łącząc więcej punktów sieci światłowodowej i spełniając cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

 • Modułowa architektura oprogramowania zapewniająca większą elastyczność w aktualizowaniu oprogramowania i wdrażaniu nowych funkcjonalności przy znacznie mniejszym wysiłku i czasie.

 • Programowalność SDN i otwarte interfejsy API umożliwiające obsługę funkcji Control by Nokia lub 3Badania i rozwój Funkcje kontroli sieci partyjnej.

 • Szybka telemetria i cyfrowe kopie lustrzane w chmurze w celu poprawy przeglądu sieci.

O Nokii
W firmie Nokia tworzymy technologię, która pomaga światu współpracować.

Jako wiodący innowator technologii B2B, znajdujemy się w czołówce sieci, które czują, myślą i działają, wykorzystując naszą pracę w sieciach mobilnych, stacjonarnych i chmurowych. Ponadto tworzymy wartość dzięki własności intelektualnej i długoterminowym badaniom prowadzonym przez wielokrotnie nagradzane laboratoria Nokia Bell Labs.

Dostawcy usług, przedsiębiorstwa i partnerzy na całym świecie ufają firmie Nokia, która już dziś dostarcza bezpieczne, niezawodne i zrównoważone sieci, i współpracują z nami przy tworzeniu cyfrowych usług i aplikacji jutra.

Zapytania mediów
Nokia Communications, korporacyjna
e-mail: [email protected]

Śledź nas w mediach społecznościowych
LinkedIn X Instagrama Facebook youtube