Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Seaway7 zdobył kontrakt u wybrzeży Polski

Seaway7 zdobył kontrakt u wybrzeży Polski

Subsea7 ogłosiła dzisiaj, że przyznała firmie Seaway7, będącej częścią Grupy Subsea7, znaczną kwotę1 Kontrakt od Equinor i jej partnera Polenergia na wspólne kable pomiędzy projektami morskiej energetyki wiatrowej MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III w polskiej części Morza Bałtyckiego.

Zakres prac Seaway7 obejmuje projektowanie, zaopatrzenie, budowę i instalację (EPCI) 100 połączonych ze sobą kabli 66 kV o długości około 200 km. Obydwa projekty będą realizowane w kampaniach ciągłych, a prace na morzu rozpoczną się w 2026 roku.

MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III, spółka joint venture 50:50 pomiędzy Equinor i Polenergią, to dwie z największych i najnowocześniejszych morskich farm wiatrowych budowanych w Polsce, o łącznej mocy zainstalowanej 1,44 GW.

Farmy wiatrowe, powstające w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego, zlokalizowane są w odległości od 22 do 37 kilometrów od wybrzeża i charakteryzują się głębokością wody od około 25 do 40 metrów.

Stuart Fitzgerald, dyrektor generalny Seaway7, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani do dostarczenia pełnej gamy kabli skrosowanych dla tych ważnych farm wiatrowych w regionie Morza Bałtyckiego. Jest to pierwszy kontrakt Seaway7 w Polsce, który jest nowym i wschodzący rynek morskiej energetyki wiatrowej Z niecierpliwością czekamy na kontynuację naszej współpracy Długoterminowe partnerstwo z firmą Equinor i wspieranie jej na drodze do transformacji energetycznej w ramach tego projektu, naszego szóstego wspólnego projektu morskiej energetyki wiatrowej.

(1) Subsea7 określa duży kontrakt o wartości od 150 do 300 mln USD.

Przeczytaj najnowszy numer magazynu OGV Energy Tutaj

Data publikacji: 25.10.2023

READ  Podlaski: „Zielone płuca” Polski chcą stać się centrum inwestycji i innowacji