Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sankcje wobec dwóch biskupów za zaniedbanie

Dwóch kontrowersyjnych polskich biskupów zostało oczyszczonych przez Watykan po dochodzeniu w sprawie wykorzystywania nieletnich przez duchownych. Śledztwo wskazuje „Obojętność” W latach 2008-2020 abp MGR Slavoj Lessek Clats i biskup Khalis MGR Edward Zaniak – który został usunięty z administracji diecezjalnej w czerwcu 2020 r. Po mianowaniu nuncjusza apostolskiego – do załatwienia zarzutów. Molestowanie seksualne członków duchowieństwa polskiego.

Czytaj. W Polsce Papież przyjął rezygnację biskupa Kallisa

Konferencja Episkopatu Polski wyjaśnia, że ​​Stolica Apostolska nakazała obu arystokratom opuścić swoje diecezje i nie wolno im uczestniczyć w nabożeństwach publicznych ani spotkaniach świeckich na terytorium, za które jest odpowiedzialna.

„Odpowiednią kwotę”

Mgr Głódz i Janiak też muszą zapłacić „Odpowiednią kwotę” Do Fundacji im. Św. Józefa na rzecz zapobiegania krzywdzeniu i pomocy ofiarom. Szacuje się, że w 2019 roku w polskim kościele prawie 400 członków zostało skazanych za pedofilię w ciągu trzydziestu lat.

Czytaj. W Polsce podał się do dymisji kontrowersyjny arcybiskup gdański

Przez ponad rok presja wywierana na dwóch duchownych rosła. Biskup Claude był znany z zamiłowania do luksusu i został oskarżony przez swoich współpracowników „Nękanie psychiczne”. Mówi się, że były arcybiskup podjął działania przeciwko kilku księdzom oskarżonym przez polskie dzieci dworskie, zwłaszcza Henrikowi Jankowskiemu, ojcu byłego kapelana Solidarnoska, który zmarł w 2010 roku.

film dokumentalny

Biskup Joniak został oskarżony o ukrycie księdza, który zamiast go potępić, przeniósł go z kościoła do kościoła. Sprawa została wydana przez dokument Zabawa w chowanego, Wyreżyserowany przez polskich dziennikarzy Marka i Tomasza Chekielskich, który ma prawie 8 milionów wyświetleń na YouTube.

Kontekst, w którym ujawniono słowa tych, którzy byli wykorzystywani przez duchownych, doprowadził do odejścia dwóch duchownych. Bishop Clothes zrezygnował ze stanowiska arcybiskupa w swoje 75. urodzinymi Urodziny, 13 sierpnia. Według biskupa Johnny’ego, jego rezygnacja została ostatecznie przyjęta 17 października 2020 r., Po emisji filmu dokumentalnego Papież Franciszek. Zabawa w chowanego.