Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Codzienna rejestracja w 2021 roku, szpitale w tarapatach

WARSZAWA (Reuters) – Od środy codziennie od początku tego roku w Polsce donosi się o liczbie zgonów spowodowanych koronawirusem i pojawiają się obawy o walkę z trzecią falą epidemii w służbie zdrowia.

Według Ministerstwa Zdrowia w ciągu 24 godzin w środę w kraju odnotowano 32 874 nowe zgony rządu 19 i 653.

Polska służba zdrowia nadrabia zaległości w epidemii ze względu na rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwej odmiany występującej w Wielkiej Brytanii. Niektóre części kraju są na skraju wyjścia wentylatorów.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia 29 marca, sam respirator liczy 4,5 miliona mieszkańców Śląska, przemysłowego regionu na południu kraju.

Według kilku lokalnych mediów, studenci medycyny zostali wezwani w celu uzupełnienia braków kadrowych, a pacjent po udarze został przewieziony do szpitala w bagażniku samochodu.

W obliczu zaistniałej sytuacji polski minister zdrowia Vladimir Kroska starał się uspokoić Polaków, że można zająć się opieką zdrowotną.

„Sytuacja jest pod kontrolą, ale bardzo poważna” – powiedział polskiej państwowej stacji TVP1 przed opublikowaniem danych w środę.

„Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalach stałych i tymczasowych” – dodał.

Rząd szacuje, że w tym lub w przyszłym tygodniu kraj dotrze do trzeciej fali epidemii.

W Polsce, kraju zamieszkałym przez około 38 milionów ludzi, odnotowano łącznie 2 2321 717 wybuchów epidemii i 53045 zgonów od czasu wystąpienia wirusa koronowego w swoim regionie.

(Opracowali Alan Charlisch, Jonah Blucinska i Pavel Florkievich, wydanie francuskie Laura Marcioro, Plantin Honald)

READ  Alaska Structures tworzy kwatery, restauracje i